Страница 122 от 181 ПърваПърва ... 72112120121122123124132172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1816

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Колкото по-лакуми са от ОПЕК и *****, толкова по-бързо ще ни накарат да електрифицираме всичко. Много по-ефективно е.
    А тази електрификация ще дойде от...? Зелена енергия? Представяш ли си го?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1817

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всичко ще скача като цени по свирката на природния газ. Който не вярва, ще види в началото на новата година.
    Palev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #1818

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лично според мен при нарастващо потребление на електроенергия за бита/а в не далечно бъдеще и масово при автомобилите/ и цената ще се движи доста нагоре. Колкото по-търсен е един продукт или услуга, толкова цената му ще се повишава в дългосрочен план.
    А по темата: този месец 268лв. ми е ф-рата, при цена на газа 1.66лв за куб.м. с такси и ддс. Отоплявам къща 85кв.м., като поддържам от 0-10ч 22гр., а през останалото време 23.5гр. Котел Бош 2-14кв. обемен бойлер 150л. Чесно казано ме изненада фактурата този месец, който беше сравнително топъл и явно има нещо, което пропускам

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #1819

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ще наваксаш,споко

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1820

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от MishelNikolov Виж публикацията
    Лично според мен при нарастващо потребление на електроенергия за бита/а в не далечно бъдеще и масово при автомобилите/ и цената ще се движи доста нагоре. Колкото по-търсен е един продукт или услуга, толкова цената му ще се повишава в дългосрочен план.
    А по темата: този месец 268лв. ми е ф-рата, при цена на газа 1.66лв за куб.м. с такси и ддс. Отоплявам къща 85кв.м., като поддържам от 0-10ч 22гр., а през останалото време 23.5гр. Котел Бош 2-14кв. обемен бойлер 150л. Чесно казано ме изненада фактурата този месец, който беше сравнително топъл и явно има нещо, което пропускам
    Нищо не пропускаш,аз миналата година 124м3-80лв,сега 103м3-160лв.Просто газта стана 100% ,че и повече скъпа.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1821

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    e*eм ти и комфорта да ви кажа .. моята сметка за ток е 160 лв ,което при летни сметки около 80 лв 3те ми климатика са изхарчили 80 лв за отоплението на 92 квадрата апартамент като поддържам 24 часа 22° ,не намалям нощем ( установил съм че икономията е нищожна - икономисваш от нощен ток ,после наваксва на дневен ) ... по груби сметки отопление с газ ще ми коства едни 1000 лв отгоре на сезон ... колега е за първа година на газ в санирана кооперация ,за момента е потресен .. 260 лв за миналия месец само за газ

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1822

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    e*eм ти и комфорта да ви кажа .. моята сметка за ток е 160 лв ,което при летни сметки около 80 лв 3те ми климатика са изхарчили 80 лв за отоплението на 92 квадрата апартамент като поддържам 24 часа 22° ,не намалям нощем ( установил съм че икономията е нищожна - икономисваш от нощен ток ,после наваксва на дневен ) ... по груби сметки отопление с газ ще ми коства едни 1000 лв отгоре на сезон ... колега е за първа година на газ в санирана кооперация ,за момента е потресен .. 260 лв за миналия месец само за газ
    Нали се сещаш ,че има много голямо значение изложение,комшии и изолация на помещенията.Ела при на моя етаж от къща ,всички стени са външни,отдолу само едната стая с кухнята топли комшията,отгоре ми е тавана пак никой не ме топли.4 стаи с коридор и кухня и баня и тоалетна,знаеш ли кога ще се стопля с три климатика за 80лв.Сега навсякъде ми е топло и банята и така.Просто е времена работа с цените.да не мислиш ,че ще оставят и тока така от януари.Просто доходите са ни малки.7-ма зима почвам на газ и съм доволен.За да мина на климатици колко трябва да вложа ,минимум три трябва да са и то хубави.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #1823

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    e*eм ти и комфорта да ви кажа .. моята сметка за ток е 160 лв ,което при летни сметки около 80 лв 3те ми климатика са изхарчили 80 лв за отоплението на 92 квадрата апартамент като поддържам 24 часа 22° ,не намалям нощем ( установил съм че икономията е нищожна - икономисваш от нощен ток ,после наваксва на дневен ) ... по груби сметки отопление с газ ще ми коства едни 1000 лв отгоре на сезон ... колега е за първа година на газ в санирана кооперация ,за момента е потресен .. 260 лв за миналия месец само за газ
    Е*ем ти и икономията да ти кажа. Пробвах миналия месец отопление на климатици, вие сте некви мазохисти. Освен ако не си с подови модели. Ако още поскъпне газта ще пусна електрическото подово.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1824

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имало е различни цени през годините. И пак ще има нагоре/надолу. Моля, тези с климите и помпите да си пишат в съответните теми, а не днес да се изтъкват.
    Последните няколко години плащам например 1800, 1550, 1350. Тази, до сега съм 1400. Къща, отоплявам над 200м2 с подово, бойлер и котлони.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1825

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тръбеше се за евтина газ и една камара хора се вързаха, без алтернатива.
    В студените дни газ + топла вода отиват на над 7кубика на ден, минимум, при цена от 1,50 за кубик са над 10лв..
    Тока в момента е 22ст. за киловат, което прави 45 киловата за 10лв., егати аз на духалки да се топля, няма да изхарча толкова за денонощие.
    Та аз лично съм доволен, че сложих и климатици.
    Alexi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1826

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Температурата създадена от отопление с радиатори или подово не може изобщо да се сравнява с постоянното течение и въздушен поток от климатика. Ама понеже имаме три климатика, да си ги хвалим, па и 30 лв. за ток да имате за месец! Това е дискутирано многократно и лично мое мнение, че ако имаше как и лятото да избягам от климатика, с радост бих го махнал

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1827

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не е толкова голяма драмата с тия климатици.
    И в двете си жилища имам парно и климатици, та знам каква е разликата.
    Ако едното ще ми струва 5 пъти повече, егати и комфорта.
    Alexi и nassko1 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #1828

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Тръбеше се за евтина газ и една камара хора се вързаха, без алтернатива.
    В студените дни газ + топла вода отиват на над 7кубика на ден, минимум, при цена от 1,50 за кубик са над 10лв..
    Тока в момента е 22ст. за киловат, което прави 45 киловата за 10лв., егати аз на духалки да се топля, няма да изхарча толкова за денонощие.
    Та аз лично съм доволен, че сложих и климатици.
    Написаното отговаря на истината, при не добра изолация, дограма и изградена отоплителна система ( не за отопление на централно парно,а за газов кондензен котел). При мен потреблението на газ е на половина, без да имам помощ от отопляващи се съседи, така, че си бръмчете с климатиците на воля

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1829

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Температурата създадена от отопление с радиатори или подово не може изобщо да се сравнява с постоянното течение и въздушен поток от климатика. Ама понеже имаме три климатика, да си ги хвалим, па и 30 лв. за ток да имате за месец! Това е дискутирано многократно и лично мое мнение, че ако имаше как и лятото да избягам от климатика, с радост бих го махнал
    Комфорта ни е най-важен. Освен младите, никой друг не понася течението. Лятото, заради стъклопакета и изолацията, няма нужда от клими в къщата. Проветряване рано сутрин и това стига, през деня е до макс 24гр. Нямам тераси над прозорците. Да, може би в преходните сезони и меко време зимата е по-евтино с клими, но това не е за мен, а и все още мога да си го позволя

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1830

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Написаното отговаря на истината, при не добра изолация, дограма и изградена отоплителна система ( не за отопление на централно парно,а за газов кондензен котел). При мен потреблението на газ е на половина, без да имам помощ от отопляващи се съседи, така, че си бръмчете с климатиците на воля
    Айде пък сега, ще си разказваме приказки от хиляда и една нощи. И ние има високоефективни котли, изолации по над 10санта и дограми.
    Ще харчиш 3,5 кубика, ама ще топлиш една една стая и половина и ще се къпеш със студена вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе