Резултати от 1 до 5 от общо 5

Допълнителен радиатор на по-долен етаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #1

    Допълнителен радиатор на по-долен етаж

    Здравейте! В момента имам работеща инсталация на 2 етаж от къща със следната конфигурация: 1 стая - камина с водна риза, 2 стая панелен радиатор H100х09, 3 - кухня с панелен радиатор H60x100 cm и спалня също панелен H60x100. Трите радиатора са свързани паралелно на един кръг. До кухнята отива 20 мм тръба с ал. вложка, а оттам до всеки от трите радиатори е 16мм. Въпроса ми е следния: ще има ли проблем да пусна още един радиатор Н60х100 НА ДОЛНИЯ етаж, ако взема от кухнята (тръбата 20мм), дали ще успее да навакса помпата? Тя е WILO от най-малките, 25х4 мисля че беше и в момента работи на най-ниската степен. Денивелацията е колкото един етаж, около 3м. А че самата печка може да не навакса ми е ясно, но е предвидено да я сменя по-нанатък с по-мощна. Другия ми въпрос е, ако сложа на радиатора, който ще е на долния етаж ръчен обезвъздушител дали ще има някакъв проблем с постоянно налажащо се обезвъздушаване или понеже ще е в най-ниската част на системата мога да направя този компромис?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #2

    Re:Допълнителен радиатор на по-долен етаж

    Ще стане. Ако искаше да свържеш горен етаж – нямаше да стане ако системата ти е с отворен разширителен съд и той е по-ниско от горният етаж, но за долен етаж – нямаш грижи. Помпата (дори и най-малката) може да осигури циркулацията за 5-6 радиатора, но за да стига водата и на долният ще трябва да се притворят секретните вентили на по-близките радиатори. В противен случай водата (както и тока) търси най-късият път и ще мине само през горните радиатори и няма да се разходи до долу. Относно обезвъздушаването – ако свържеш радиатора с тръби от горе, така че въздуха да може да излезе през тях и да отиде в някой горен радиатор, тогава няма нужда от обезвъздушители.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #3

    Re:Допълнителен радиатор на по-долен етаж

    Това за тока е някаква шега нали?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #4

    Re:Допълнителен радиатор на по-долен етаж

    Да – електричарска, чувал съм я в ВМЕИ (ТУ) ... По-правилно е да се каже, че минава по пътя с най-малко съпротивление, но това е с повече думи. Водата се държи по същият начин – търси по-малкото съпротивление (в случая хидравлическо). Естествено някаква част ще мине и през участъци с по-голямо съпротивление (по-далечният радиатор), но по-малко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #5

    Re:Допълнителен радиатор на по-долен етаж

    Много благодаря за отговорите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Печка Snaige проблем с долен реотан
    От mitko_dvd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-14, 13:22
  2. Отопление на етаж от къща
    От rony67 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-12, 21:38
  3. Хладилник с долен фризер до 650лв
    От Krys във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 22-11-11, 09:59
  4. Препоръка за отопление за 2-ри етаж къща
    От div0t0 във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 23-04-10, 12:25
  5. Отговори: 5
    Последно: 24-10-09, 13:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе