Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #1

    Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Здравейте,

    Котела е монтиран може би около 2003 година, не сме имали проблеми, освен с датчик на налягането в системата.

    Проблема, който наблюдавам от две зими е:

    За да работи котела трябва помпата да е на степен 3

    Но туква се получават следният проблем.
    В радиаторите,ако термоглавата е поставена на 4 - радиатора свири,но ужасно много.
    за да няма проблем радиатора трябва да е на 5/6.

    Ако поставя помпата на 2, звука в радиаторите спира и всичко е наред,но не мога да използвам топлата вода пълноценно,
    при къпане водата си мени температурата,топла,хладка.............../топла,студена/.... и така.


    Системата е с 4 радиатора в общо 3 стаи и лира в банята.


    Направих проба на 2ра степен, увеличих температура(над средата) на вода и пуснах вода, съотвеното котела стигна определна температура и смени на радиатори сам и след 2 секунди пак смени на вода.

    Същото го направих на 3та степен и няма проблем.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Прилича ми на задръстен вторичен топлообменник и при ниска скорост не може да прави добър топлообмен

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    В такъв случай как се процедира, трябва ли да се сваля или може и да се пробва със промивка?

  5. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    " Стар железен" котел. Работи от 2003 и само един проблем. Адмирации. Добър майстор по ремонта би направил следното: Сваля двата топлообменника закача ги на бустер помпа и ги почиства от котлен камък и други отложения, използва специални разтвори за почистването. Извършва пълно обслужване на котела. Сглобява го и го запуска. Може и да не се разглобява котела но според мен това е неуважение към техниката и собственика. Цената си заслужава уважението.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Друг е въпроса за жената на такова упражнение, сравнена с цената на нов топлообменник.

  7. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Цената на топлообменниците / може да се направи запитване до Рувекс/ най вероятно е 6-7 пъти по - висока от цената на обслужването на котела.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Става въпрос за вторичния топлообменник, който е не повече от 200-300лв

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Тоя котел през годините може да е натрупал толкова проблеми, че топлообменниците да са последна грижа. Трипътен вентил, байпасен клапан, датчика на поток отчита реален дебит и правят проблеми, виждал съм и с немодулиращи(повредени) клапани а този контрастен душ понякога е в следствие от проблемен пресостат на димни газове или никога непочистван вентилатор. Майстор на място си трябва!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Здравейте, Аз съм от Ловеч, тука който питах казаха,че не правят профилактика и промивка на този котел.
    Звъннах и на сервиза в Плевен на Ruvex,но човека каза,че такива профилактики не прави.

    Ако знаете някой човек съвестен, който може да извърши тази процедура?


    Вторият ми въпрос е: сложих си днес безжичен термостат
    Каква настройка трябва да направя на радиаторите и на котела?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #10

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    От Ловеч си, там е мека водата. Едва ли е варовик. При някои котли се отлюпват отлагания от основния топлообменник и на входа на пластинчатия се натрупват. Но това се почиства без промиване. Обади се пак до Плевен, човека на Рувекс се казва Ники Търпенов, обясни му че имаш проблем с котела. Кажи му какво наблюдаваш, какво се случва. Не му казвай готови диагнози, промивки и прочие. Ако толкова държиш на промивката от Овергаз предлагат такава услуга, просто иди в офиса им и я заяви.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #11

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Здравей,
    Аз му обясних на Ники ситуацията с него основно си говорихме за промиване и евентуално за цена на тези топлообменници,но ще отсъства другата седмица и ми каза да звънна в София. От Овергаз бях питъл там и там ми отказаха заради марката.


    Други настройки гледам има на помпата: До сега е било на положение 1.
    С TAM (стаен термостат) •
    *Положение 1 Постоянна работа на помпата
    • Положението 2 - Помпата се изключва 15 минути след отваряне на контакта на TAM. cs, ако TAM е отворен, помпата се изключва след 5 секунди, инверсионния вентил за отопление / ecs остава в позиция ecs
    • Позиция 3 - Помпата се изключва 30 секунди след отваряне на контакта на TAM. След производство e.cs, ако TAM е отворена, помпата се изключва след 30 секунди. инверсионният клапан остава в позиция ecs

    Превода е малко "шано" от френски....
    Този пост е редактиран от fest04; 08-12-18 в 21:13.

  14.  
     
  15. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #12

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода


    Била мека водата в Ловеч. Котела бил с пластинчат топлообменник.Контрастен душ в следствие от проблемен пресостат на димни газове или никога непочистван вентилатор. На това му викат бълнуване. Майстор на място си трябва!Ей тва си трябва!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #13

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Тая карта да пратиш много здраве на тоя дето я е рисувал. Аз в Плевен котлен камък в топлообменник не съм виждал никога. За Ловеч е същото, имам инфо от първа ръка. На 10-15 годишни котли. Виж, от Плевен на изток си е така-много е твърда водата. А колко неща има още да видиш, ако ти се набият някога в главата 10-тина различни марки котли,ум ще ти зайде! И контрастен душ при високомощностен режим от замърсен вентилатор може някога да видиш, и пресостат променящ контактното си съпротивление от подналягането също, и идиотски софтуер даващ съвсем различни грешки при самодиагностика от реалността. Само дето продължавам да се чудя от какъв зор пиша още тук при наличието на капацитети като I62. Ако е навит да иде и промие котела на човека и ако това се окаже проблема аз ще му поема всички разходи. Само ще стоя и ще гледам. Става ли?
    После и ще си призная ако съм сбъркал, въпроса е да свършим работата
    Този пост е редактиран от espace; 08-12-18 в 23:43.

  17. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #14

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Данните на картата са от ВиК дружествата. espace не ми се хабят сили и средства някой от региона ще се справи с котела. fest04 може и да обяви резултата

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #15

    Отговор: Проблем с газов котел de dietrich city 2.24 ff gn / спиране на топлата вода

    Здравейте,

    Значи това е котела в момента е на 28 гр водата,защото с термостата съм направил да поддържа 21,2 в стаята
    помпата е на 3, защото забелязах,че ако е на 2 водата се качва на 65 гр за 20/30 секунди и котела изключва и това го прави много често
    ако е на 3 помпата работи значително повече можеби няколко минути.

    Допълнитените настройки на помпата които бях описал по горе има ли нужда да бъдат сменени.

    Имайте в предвид,че котела е произведен 2002 и е монтиран 2003, аз го заварих в такова положение и нямам идея дали настройките са правилни.
    Това което разбрах,че 1 правил проблем и с 3пътника, при използване на вода е мешил към радиаторите, след смяна на едни гумени кръгли уплътнения проблема изчезнал.
    това е било може би преди 5 години.

    В момента помпата работи без да спира, като котела изключи. т.е позиция 1.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с топлата вода на газов котел BAXI ECO 3
    От орлин във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-16, 12:19
  2. Отговори: 5
    Последно: 31-10-15, 14:53
  3. Отговори: 21
    Последно: 24-01-15, 18:07
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-04-12, 11:07
  5. Отопление и топла вода с газов котел
    От tedybb във форум Отопление
    Отговори: 24
    Последно: 27-12-10, 22:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе