Резултати от 1 до 4 от общо 4

Газова инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    1
    #1

    Газова инсталация

    Здравейте,доста търсих но не намерих това което ме интересува. Става въпрос за жилище ново строителство има газ до входната врата, решил съм че ще се утопявам и охлаждам с климатици, но все пак искам да се прекара инсталация за газ до всички стай евентуално да си има ако някога ми скимне. 65кв апартамент 2 спални,баня и всекидневна с бокс. Изобщо има ли фирми който ще се съгласят само да прекарат тръбите, и ориентировъчна цена за тази услуга. Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #2

    Отговор: Газова инсталация

    Обърни се към доставчика на синьо гориво в населеното място, в което живееш.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Газова инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от karaslavov Виж публикацията
    Здравейте,доста търсих но не намерих това което ме интересува. Става въпрос за жилище ново строителство има газ до входната врата, решил съм че ще се утопявам и охлаждам с климатици, но все пак искам да се прекара инсталация за газ до всички стай евентуално да си има ако някога ми скимне. 65кв апартамент 2 спални,баня и всекидневна с бокс. Изобщо има ли фирми който ще се съгласят само да прекарат тръбите, и ориентировъчна цена за тази услуга. Благодаря.
    Всичко има,пиши поне град.
    Има фирми,които прекарват газови трасета,поддържат промишлени котли и т.н.
    Естествено,че имат лиценз за тази дейност.
    За цената,оглед,проект,изчисления, оферта и т.н.
    Няма ми го вълшебното кълбо,щях да ти дам веднага ориентировъчно цената.
    Този пост е редактиран от Viking72; 10-03-18 в 16:14.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4

    Отговор: Газова инсталация

    Природният газ се прекарва до "всяка стая", само ако се използват газови конвектори с директно горене, а такова решение аз не съм виждал на живо и не съм чел във форума някой да ползва. Основно се използва система с газов котел и локално парно с тръби и радиатори или подово. В този случай се пуска газово трасе само до мястото, където ще бъде монтиран котела. Възможно е и отклонение до кухня за готвене с печка на газ, дори може само този вариант да се ползва. Има редки варианти да се ползва газов бойлер, а не БГВ от котела и тогава може да се пуска газ до бойлера. Така че във вашия случай е по-добре да се направи за резерв подово или система с тръби и радиатори за локално парно, защото е по-лесно преди да се нанесете. Газовото трасе е малка част от задачата. Даже ако имате изградено подово отопление имате вариант да се топлите с термопомпа.
    Газово трасе се пуска в експлоатация само след направен проект от проектант. Поне така беше при мен преди 10г., когато се връзвах. Мисля че при моят доставчик на природен газ (за различните райони на страната са различни) прекъсва връзката ако няма потребление дълъг период от време.
    Общо взето по питането ви щом сте решили да са климатици, нямате какво да правите по газовата връзка, защото само тя е безсмислена.
    Този пост е редактиран от VanDan; 11-03-18 в 10:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Консултация и оглед на газова инсталация
    От dtihomirov във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 03-06-17, 01:41
  2. домашна газова инсталация
    От YavorDD във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 11-01-15, 19:08
  3. нова газова инсталация
    От nikolai4o във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-11, 19:48
  4. Съвет за газова инсталация
    От ztomov във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 24-02-10, 19:57
  5. Съвети за реализация на газова инсталация
    От a_shikoff във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе