Резултати от 1 до 3 от общо 3

Свързване на терморегулатор Computherm Q7RF с газош котел De Dietrich+ температура на водата в системата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #1

    Свързване на терморегулатор Computherm Q7RF с газош котел De Dietrich+ температура на водата в системата

    Здравейте! От няколко години съм с кондензен двуконтурен котел De Dietrich MCR 24-28. Отоплявам квадратура на къща от 110 кв.м., с външна изолация и ПВЦ дограма и алуминиеви радиатори. Сметките ми в отоплителния сезон са в диапазона от 300-350 лв на месец, като досега котела работи постоянно в температурния диапазон 40-50 градуса, в зависимост от външната температура. Във всички стаи поддържаме около 21-22 градуса. Реших, че мога да оптимизирам месечното потребление, затова си купих термостат Computherm Q7RF и възникнаха няколко проблема! В комплекта няма схема на свързване с котела, а не съм сигурен че щях да се справя, дори и да имаше! В нета няма много информация за този термостат, а отворих и самия котел и не съм сигурен как да го свържа и там. Единия ми въпрос е- може ли някой от вас да ми помогне с подробни инструкции или е по-добре да потърся някой да го свърже/ако знаете подходящ човек за София, ще съм благодарен/? Следващия ми въпрос е, при каква температура на водата се постига оптималното кпд на котела, няма ли да е по-добре да бъде на по-висока температура, за да има смисъл от термостата и да се достига по-бързо желаната температура в стаите и котела да почива повече време?
    Благодаря предарително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    15
    #2

    Отговор: Свързване на терморегулатор Computherm Q7RF с газош котел De Dietrich+ температура на водата в системата


  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Свързване на терморегулатор Computherm Q7RF с газош котел De Dietrich+ температура на водата в системата

    Благодаря, имам това упътване на хартия. Въпросът и неяснотата в случая е как да свържа котела? Разглобявах котела, прочетох и книжката му и нямам яснота, нито е указано къде се свързва терморегулатора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел и температура на водата
    От aventa във форум Отопление
    Отговори: 35
    Последно: 17-12-21, 01:34
  2. Свързване на бойлер със серпентина към пелетен котел
    От колю скуката във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-13, 08:16
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-10-11, 22:27
  4. Отговори: 5
    Последно: 11-02-10, 10:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 18-08-09, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе