Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 231

Избор на седмичен стаен термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. erm
    erm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    13
    #211

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Като прочетох тази тема https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%8F%D1%85.html май наистина им трябват допълнителни настройки на котлите на Имергаз за работа в режим на модулация по стайна температура. . Тук колегата споменава за същия проблем като при мен преди сервизния техник да го настрои. Колега VBOBOKOV, добре е да запиташ Амакс газ как стои въпроса преди да го закупиш. За гаранцията на котела се обади на фирмата която го е монтирала, тя на Амакс, след което ще изпратят техник, може и него да запиташ за Carv2.
    Този пост е редактиран от erm; 26-01-21 в 02:00.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #212

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Докторе, това е без термостат, по температура на водата. Той се чуди, дали да вземе, тепърва. стаен термостат.
    Цитат Първоначално публикувано от VBOBOKOV Виж публикацията
    здравейте,нека използвам темата на колегата за да питам дали си струва да си купя модулиращ термостат на имергаз CarV2?.....
    Термостата е Tybox-137 он/оф,дневна Т=23,5 от 07ч до 20ч,а от 20ч до 07ч е 21 икономична Т.
    Тук пише, че има он-оф термостат, а се чуди дали да си купи фирмения модулиращ.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-01-21 в 09:04.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #213

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Аха, да, пропуснал съм го.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    15
    #214

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от erm Виж публикацията
    Като прочетох тази тема https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%8F%D1%85.html май наистина им трябват допълнителни настройки на котлите на Имергаз за работа в режим на модулация по стайна температура. . Тук колегата споменава за същия проблем като при мен преди сервизния техник да го настрои. Колега VBOBOKOV, добре е да запиташ Амакс газ как стои въпроса преди да го закупиш. За гаранцията на котела се обади на фирмата която го е монтирала, тя на Амакс, след което ще изпратят техник, може и него да запиташ за Carv2.
    Благодаря за съвета колега,лично аз днес се обадих на Амакс газ-сервизен център,обесних ситуацията и ми казаха,че другата седмица ще дойде техник за настойки+подписване на гаранция попитах и за модулиращия термостат,обеснението беше,че сервизния техник ще прецени дали ще работи ефективно!Ще видим какво ще стане,после ще споделя как се държи системата!

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #215

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Аз щи кажа - не модулира и няма седмична програма, и обхвата е слаб - куца работа. От Овергаз ли го взе котела '18 година по Дезире предлагаха такъв комплект или от ТТ? Ти и твоят котел заслужавате по-добър термостат
    Не го взех от Overgas защото се налагаше да се монтира помпа да отвежда конденза и да се прекара един маркуч. Те не можеха да го направят.
    Затова, по твоя препоръка, се обадих на Световни нови технологии.
    ДОволен съм много от свършената работа, но това с термостата/програматора леко ме дразни.
    Обхвата май наистина е слаб защото чат-пат не успява да мине в нощен/дневен режим и съответно спира котела да грее и пада температурата.
    Дай варианти, които според теб са по-добри.
    Иначе от котела и сметките съм доволен много.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #216

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Забравил съм, извинявай. Ами да, Бош бяха пуснали такъв бюджетен пакет, но бързо се отказаха от него, защото осъзнаха грешката си. Свържи се с доставчика си да ти монтира подходящ термостат на Бош

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #217

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Можеш ли да препоръчаш ти някой модел? Варианта с интернет връзка май е куц защото датчика стои фиксиран с кабел, а аз искам да мога да го местя.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #218

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Новият модел 2300 има слот за модул за безжична връзка с СТ200, но не съм сигурен твоя котел дали го има тоя слот.
    Но защо искаш да го местиш? Принципно нали имаш приложението на телефона, а СТ200 си стои в една стая и толкоз

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #219

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Ясно, сега прочетох малко повече и определено ми върши работа.
    Бях останал с впечатление, че този модул е свързан посредством кабел към котела.
    Само остава да преглътнем цената от 900 лева за програматор и 3 броя термоглави.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 26-01-21 в 16:39.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #220

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    СТ200 се връзва жично, освен ако котелът ти има модул за безжично връзване. Ст200 трябва да е в референтна стая. Има и друг вариант, още по-гъзарски - СТ200 може да е навсякъде, включително и при котела, а във всяка стая се поставя по една смарт термоглава, като през телефона можеш да задаваш температура и програма за всяка стая.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #221

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте, колеги
    имам въпрос към вас/и ще съм благодарен ако г-н Ганев се включи/ по отношение на ЦТ200 комбиниран със смарт термоглавите, а именно дали се получава това "шашкане" на котела при тях както при обикновените, когато всичките затворят, съответно и често палене-гасене/поправете ме ако греша/? А също така освен зонално контролиране на температурата може ли да се очаква някаква икономия на газ при тази комбинация и евентуално при 6 отопляеми помещения в колко от тях е препоръчително да се разположат такива смарт глави. Благодаря!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #222

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от MishelNikolov Виж публикацията
    дали се получава това "шашкане" на котела при тях както при обикновените, когато всичките затворят, съответно и често палене-гасене/поправете ме ако греша/?
    Не се получава, това е идеята. Когато няма зона изискваща отопление, котелът се изключва.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    1
    #223

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Цитат Първоначално публикувано от radoslaf Виж публикацията
    Колеги имам едно въпросче, с котел Viessmann Vitodens 100-W съм и термостат Salus IT500
    водата на парното е настроена на 50 градуса , вързан е по OpenTerm ON/OFF работи си нормално и навсякъде е топло
    но се получава разлика от повече от градус при достигане на стайна темп. от 23 градуса и след това включва като падне под 22.
    Котела работи почти винаги на минимум, само една черта на дисплея на горелката.
    Прилагам една снимка от настройките на термостата които не сами ясни и за какво са точно.
    Колега, как я придоби тази опция optimised start? При мен липсва...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #224

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    писах по погрешка
    Този пост е редактиран от pip00; 02-11-21 в 10:15.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    10
    #225

    Отговор: Избор на седмичен стаен термостат

    Здравейте,

    За първи път пиша, но чета от доста време и искам да изкажа огромната си благодарност към всички, който споделят знание и опит. Първият ми пост няма да е въпрос, а по-скоро споделяне на опит, тъй като никъде във форума не намерих еднозначна информация относно модулацията по температура на Viessmann Vitodens 100w B1HC 26kW с термостат Honeywell Lyric T6R.

    Къса версия:
    На който не му се чете надолу (TLDR): Viessmann Vitodens 100w B1HC модулира успешно по температура с Honeywell Lyric T6R.

    Дълга версия:
    Собственик съм на ново жилище и признавам, решението за котел и управление го взех със сравнително лека ръка след бърз разговор с фирмата инсталатор на фона на други документални разправии. Но както и да е. Първоначално котлето ми беше подвързано с приемника на термостата в режим он/офф и отначало не ми правеше впечатление. Само че температурите ден/нощ имаха големи амплитуди и се налагаше да намалям/вдигам темп на водата по 2 пъти дневно, което не ми се струваше ок. Реших да се поинтересувам малко от тех.данни и да чета по-задълбочено по БГ и чужди форуми (заради което и открих този страхотен форум) и разбрах, че както термостатът, така и котлето поддържат OpenTherm стандарта, но явно си говорера на прост език. Говорих с фирмата инсталатор и отговорът, който получих беше "ние така ги връзваме". Реших да експериментирам, извадих им ел. схемите и на своя глава отворих котела и преместих кабела на OpenTherm клемите на двете устройства. Ефектът беше следния (явно очакван):

    - котелът запали на максимална температура oт 80°C
    - не позволяваше да се коригира температурата от директно от него
    - след като достигна 1-2°C oт желаната температура започна да модулира както горелката, така и търсената температура на водата, в посока надолу
    - в апликацията на телефона излезе нова графа за време на горелката (но не и консумация, за съжаление)

    Топля двуетажна къща от 180 м² на 760м нв, термостатът е в най-далечната и студена стая (спалня) със северно изложение (понякога термостатът даже губи връзка с майката, защото са през 2 плочи и 1-2 стени). Поддържам постоянна температура от 22°C там ±1-2 в различните стаи с термоглавите според нуждата (имам и малко дете). Вече стана една седмица след моята намеса, тя се съчета и с падането на температурите, така че не знам дали от новия режим на работа котлето почти не изключва, работи на първа степен на горелката и в момента клокочи на 41°C а в спалнята температурата е закована. Единственото (и най-важно) неизвестно е какъв разход ще ми дойде, понеже на разходомера не пише нищо, от новите с отчитане по LoraWan е и поне през стъклото дисплея е празен. Аз имам някаква груба сметка като прогнозна работа с БГВ, но да видим…

    Първи отоплителен сезон ще ми е, котелът е монтиран миналата година лятото, предполагам е производство 2019-2020, малко преди да изкарат новия модел. Пиша го с оглед на това, че бях прочел, че (явно) по-стари ревизии 100w не поддържат управление по OpenTherm.

    И пак да кажа - нов съм в сферата на отоплението с газ, безкрайно ми е интересно и горното е изцяло споделяне на лични впечатления.

    Поздрави,
    Димитър Йовков
    Този пост е редактиран от chichomitko; 26-11-21 в 23:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Седмичен програматор за Din шина
    От aandreev76 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-15, 06:45
  2. Отговори: 7
    Последно: 12-11-13, 15:49
  3. СОТ + Седмичен електронен програматор
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 7
    Последно: 28-08-12, 09:25
  4. Продавам ON/OFF седмичен програматор.
    От niko_nil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-12, 20:37
  5. продавам 2 стаен люлин 6
    От gligi във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-11, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе