Страница 34 от 90 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #496

    Отговор: Избор газов котел

    Ама че сте. Тъкмо се намери едно опитно зайче да пробва нещо ново, а вие да го разубеждавате така. Иначе няма нищо ново в ефективността на този котел. Конвенционални котли вече не се продават и всички са кондезни.
    VanDan и bobivg харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #497

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Кое точно те впечатли толкова?
    https://mmc.bg/uploaded/products/26_...azov_kotel.jpg Интересуваме единствено да е с ниска минимална мощност, висока модулация и ниска консумация. Не успях да намеря друг двуконтурен котел, който да превъзхожда Дайкина по тези критерии. Отделно е с малки размери и хубав дизайн.
    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Ама че сте. Тъкмо се намери едно опитно зайче да пробва нещо ново, а вие да го разубеждавате така. Иначе няма нищо ново в ефективността на този котел. Конвенционални котли вече не се продават и всички са кондезни.
    Аз не искам някой да ме убеждава или разубеждава, а да споделите обективното си мнение за котела, като хора с повече практични и теоретични познания в областта.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 20-09-19 в 19:17.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #498

    Отговор: Избор газов котел

    Аз имам опит само като потребител, но веднага ти давам три модела, които имат по-нисък или същия минимум, а за по-ниска консумация - аз лично се съмнявам да има разлика в разхода между различните котли.
    Ariston Genus One (минимумът на 25 kW модел е 2,3 kW, на 30-ката е 2.8 kW)
    Immergas Victrix TT
    Immergas Victrix Maior

    Сходни показатели има БОШ 2300 - незначително малко по-висок минимум. Immergas и БОШ отделно имат голяма сервизна база в София и страната. Аристон имат в София, за страната не знам.
    Даже и полските газови котли Termet имат сходни минимуми и показатели като цяло, както и цял отбор европейски марки и модели (всичките с дълги традиции в производството на газови котли). Това не значи, че Дайкина не става. По мое аматьорско мнение всичко, което е оцеляло на конкуретнтния пазар, става.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #499

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Не успях да намеря друг двуконтурен котел, който да превъзхожда Дайкина по тези критерии. Отделно е с малки размери и хубав дизайн.

    Аз не искам някой да ме убеждава или разубеждава, а да споделите обективното си мнение за котела, като хора с повече практични и теоретични познания в областта.
    Не знам къде си търсил друг двуконтурен котел за сравнение. Без да се мъча да те убеждавам или разубеждавам, просто ти давам един линк за сравнение:
    https://www.bosch-thermotechnology.c...kfk_bg_erp.pdf
    - модулация 1:8 срещу 1:10
    - сезонна ефективност 93 към 94%
    - максимална ефективност 108.5 към 110% (спрямо Hi)
    - ниво на шума 49 срещу 45 dB
    - максимална консумация в режим stаndby 3.5 срещу 2.5 Вт
    - максимална дължина на димоотвода 60/100 - 11м срещу 12м
    Друго за сравнение?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #500

    Отговор: Избор газов котел

    Не е ли по лесно да се разбере, кой им прави на Дайкин котлите. Много ме съмнява Дайкин сами да ги произвеждат.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #501

    Отговор: Избор газов котел

    The manufacturer said that its intention in launching the D2CND boiler was not to pit itself against the big three boiler makers, but instead to offer potential installers a range of options for customers and increasing their chances of work at times when heat pump opportunities are thinner on the ground.
    https://www.hvnplus.co.uk/news/daiki...029669.article

    т.е. по скоро ги предлагат като бекъп на термопомпите си.
    Поне аз така го разбирам.

    Ахааа..., :
    https://www.rotex-heating.com/articl...8f204432205041

    https://www.rotex-heating.com/produc.../gw-smart.html - ей го Дайкина.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-09-19 в 22:44.
    bobivg, Rakeem и Vizi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #502

    Отговор: Избор газов котел

    Изглежда изборът ми се свежда до Бош-а и Дайкин-а. Бош-а е с по-висок минимум и максимум, и по-висока консумация, произведен е в Турция за България от фирма, която прави всичко от хляб до пирони, дето се казва, Дайкин-а е с по-нисък минимум и максимум, което респективно означава по-нисък номинал и по-ниска консумация, произведен е в Германия за Германия от дъщерна фирма на Дайкин, тясно специализирана в областта, на база последните разкрития.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #503

    Отговор: Избор газов котел

    1. Според мен изборът ти изобщо не се свежда само между Бош и Дайкин, има много други, които си заслужават. Аз съм твърдо убеден, че най-важното условие за избор на марка, това е сервиза. Тоест първо си избираш фирма на която да се довериш, след това си избираш марка според това, което предлага и сервизира.
    2. Къде видя разлика в минималната мощност не знам - аз виждам и за двата котела 3кВт. Максималната при Боша е по-висока при работа за БГВ, което означава по-голям комфорт.
    3. Как реши, че Боша ще има по-голям разход, след като има по-висок КПД - това означава, че за една и съща изходяща мощност разходът на теория ще е по-нисък, а на практика това изобщо не може да се усети.
    4.Да, Боша е произведен в Турция, в завод построен от Бош, в който само миналата година са произведени 1 000 000 (един милион) котела, само в този завод, без да броим производството в Германия, Англия, Франция, Холандия, Португалия, Чехия, Латинска Америка. Колко ли газови котли е произвела тази неизвестна за мен фирма за Дайкин? Кой и как ще монтира и сервизира тези котли, след като вносителите (да ме извинят) все още нямат квалифицирани и сертифицирани газови специалисти? Все едни такива открити въпроси без отговор...
    5. Не знам къде точно е произведен котелът на Дайкин (ако е в Германия цената ще е съвсем друга), но във всички случаи е произведен не за Германия, а точно за България, иначе няма как да се продава у нас

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #504

    Отговор: Избор газов котел

    Ако Rakeem беше регистриран сега щях да съм на 100%, че прави скрита реклама. Това обаче не е така и ми е много странно поведението му. В крайна сметка би било интересно да ги пробва щом има мерак. То и аз съм така, но с друг вид техника - забавно е.

  12. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #505

    Отговор: Избор газов котел

    Явно човека е решил да заложи и купи този Дайкин, но защо тогава занимава всички с това и ги вкарва в ненужни спорове...? Успех с покупката

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #506

    Отговор: Избор газов котел

    Няма лошо. Аз също имам един стар познат, който иска да му монтирам такъв котел и съм склонен да не упорствам много, за да имам преки впечатления
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    12
    #507

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте ,

    От скоро съм горд собственик на Бош 2300W .Не присъствах ,когато майсторите са го монтирали и се надявам да не са си оставили ръцете.
    Проблемите са следните:

    Когато пусна парното от централната конзола на котела парното нито тръгва,нито звук издава , за щастие, като пусна топлата вода всичко е ок

    Купих го със станен термостата Ct200 ,изглежда да е свързан като по книга но като го поставя в гнездото и стартира то стига до началния екран и не ми дава да продължа с инсталацията . Моля дайте съвет от каква може да е причината . Ще се свържа и с сервиза но са празници... 20190921_223919.jpg20190921_223450.jpg
    Този пост е редактиран от Detelin; 21-09-19 в 23:30.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #508

    Отговор: Избор газов котел

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #509

    Отговор: Избор газов котел

    А дали изобщо е направен официален пуск на котела или просто само са го монтирали и някой е натиснал копчето? Имаш ли попълнена гаранционна карта и протокол за пуск? Катинката показва, че СТ200 не успява да се свърже с котела, което според мен означава, че кабелът не е подвързан в котела или поне не на правилното място. Свържи се със сервиза, няма какво да бързаш, нито от какво да се притесняваш.
    ccankov73 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #510

    Отговор: Избор газов котел

    Е тъй де - наобратно са кабелите - затова му пуснах картинката.
    ”Открий разликата”.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 90 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе