Страница 43 от 90 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #631

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Качвам снимка на едноконтурен котел, бихте ли коментирали как ви се струва монтажа, дали е правилно направен и проблем ли е, че са използвани метални колена и фитинги? Надявам се да може да се придобие представа от снимката. Благодаря!




    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #632

    Отговор: Избор газов котел

    За красота и подреденост в монтажа изобщо не може да става дума. Многото резбови съединения са предпоставка и за доста последващи проблеми. На пазара има доста нови материали за използване и подвързване на отоплителна инсталация. Успех в експлоатацията

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #633

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    За красота и подреденост в монтажа изобщо не може да става дума. Многото резбови съединения са предпоставка и за доста последващи проблеми. На пазара има доста нови материали за използване и подвързване на отоплителна инсталация. Успех в експлоатацията
    Аз не разбирам, затова питам. Монтажа ми е го правила фирма, не съм се упражнявал аз. Кажете ако смятате, че ще има проблем да се преправят нещата докато е време. Предстои ми хидравлична проба.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #634

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Здравейте,

    Качвам снимка на едноконтурен котел,
    Сигурен ли си.

  6. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #635

    Отговор: Избор газов котел

    Страхоти монтажници се навъдиха! Като дойдат за хидравлична проба, ги попитай, като няма кранчета от двете страни на филтрите, как става фокуса с почистването им, или те са само за украса. Мисля, че точно така свършена работа, принуждава тези, който не са се занимавали с това, да започнат да го правят...
    Този пост е редактиран от Icata69; 26-03-20 в 18:04.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #636

    Отговор: Избор газов котел

    Тези откъде ги намери .Грозно,грозно та чак фърка.Да го правят наново както трябва .Ако не си им платил викай други които разбират.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #637

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Сигурен ли си.
    За какво да съм сигурен? Че котела е едноконтурен ли?

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    Страхоти монтажници се навъдиха! Като дойдат за хидравлична проба, ги попитай, като няма кранчета от двете страни на филтрите, как става фокуса с почистването им, или те са само за украса. Мисля, че точно така свършена работа, принуждава тези, който не са се занимавали с това, да започнат да го правят...
    И аз си го помислих за филтрите, но като не съм наясно не повдигнах въпроса. Благодаря!

    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    За красота и подреденост в монтажа изобщо не може да става дума. Многото резбови съединения са предпоставка и за доста последващи проблеми. На пазара има доста нови материали за използване и подвързване на отоплителна инсталация. Успех в експлоатацията
    Какви нови материали имате предвид?
    Този пост е редактиран от fvazharov; 26-03-20 в 19:30.

  10. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #638

    Отговор: Избор газов котел

    Какви нови материали имате предвид?[/QUOTE]


    Като се има в предвид, че сега дори водопроводните инсталации не се изпълняват с поцинковани тръби и фитинги, какво остава за подвързване на отоплителна инсталация
    Този пост е редактиран от Icata69; 26-03-20 в 23:55.

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #639

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    За какво да съм сигурен? Че котела е едноконтурен ли?
    Да. Аз виждам отделни контури за отопление и БГВ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #640

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Да. Аз виждам отделни контури за отопление и БГВ.
    Би трябвало да е едноконтурен, поне за такъв съм го поръчал. Иначе има отделни кунтури да.

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #641

    Отговор: Избор газов котел

    И какво му е едноконтурното. Едноконтурния котел има само два извода за вода и превключването отопление/БГВ става външно с ел клапан а топлообменика е външен бойлер.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #642

    Отговор: Избор газов котел

    Това че излизат четири тръби не го прави двуконтурен.
    Никой не е казал, че трипътния вентил на едноконтурния не може да бъде вграден в самия котел.
    https://www.wolf.eu/fileadmin/Wolf_P...ontractors.pdf
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-03-20 в 15:57.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #643

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    И какво му е едноконтурното. Едноконтурния котел има само два извода за вода и превключването отопление/БГВ става външно с ел клапан а топлообменика е външен бойлер.
    Сега сверих модела изписан на самия котел и този, който съм поръчал. Съвпадат. Vaillant ecoTEC Plus VU int 166/5-5 Едноконтурен е.
    Може би Lazarима идея защо изглежда така?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това че излизат четири тръби не го прави двуконтурен.
    Никой не е казал, че тръпнения вентил на едноконтурния не може да бъде вграден в самия котел.
    https://www.wolf.eu/fileadmin/Wolf_P...ontractors.pdf
    Сега видях, че сте писал. Точно така ми обясниха от Вайлант, вентила бил вграден в котела.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #644

    Отговор: Избор газов котел

    Едноконтурен си е котелът, това VU означава едноконтурен, двуконтурните се означават с VUW. Освен това 16кВт двуконтурен няма. Котелът си е много добър, но монтажът наистина е ужасен! Преди 12-15 години Вайлант имаше най-добрата школа в Бг и монтажниците им бяха еталон, но кризата през 2008г оказа пагубно влияние на фирмата-вносител и всичко тръгна стремглаво надолу, като се стигна до там, че 3-ма сервизни специалисти да обслужват цяла България. Да не говорим за монтажниците - всички кадърни фирми и специалисти се отказаха от съвместна работа заради некадърно управление. Сега като гледам тоя монтаж ми се плаче, но както и да е. Не съм сигурен тоя байпасвентил дали е по изискванията на Вайлант, според мен е излишен със сегашните електронни помпи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #645

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Едноконтурен си е котелът, това VU означава едноконтурен, двуконтурните се означават с VUW. Освен това 16кВт двуконтурен няма. Котелът си е много добър, но монтажът наистина е ужасен! Преди 12-15 години Вайлант имаше най-добрата школа в Бг и монтажниците им бяха еталон, но кризата през 2008г оказа пагубно влияние на фирмата-вносител и всичко тръгна стремглаво надолу, като се стигна до там, че 3-ма сервизни специалисти да обслужват цяла България. Да не говорим за монтажниците - всички кадърни фирми и специалисти се отказаха от съвместна работа заради некадърно управление. Сега като гледам тоя монтаж ми се плаче, но както и да е. Не съм сигурен тоя байпасвентил дали е по изискванията на Вайлант, според мен е излишен със сегашните електронни помпи.
    Здравей Lazar,

    Благодаря за отговора, викнах друга фирма и ми го преправиха. Как ви се струва сега?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 90 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе