Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 73 от общо 73
Like Tree15Одобрявам

газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #61

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Лазаре, може ли обясниш, какъв е проблемът при автоматизациите? Не на мен, сигурен съм, че доста хора замислят такива неща.
    Защо котелът не трябва да работи само за няколко кръга? Тогава защо се продават електрозадвижки и термоуправления по стаи? Човек може да си го направи и сам, както се чете в темата.
    Наистина е интересно, ако имаш 10 и повече кръга , което е нормално за подовото отопление, защо не трябва да палиш котелът за само няколко от тях.

    Друг въпрос бях задал преди време, но явно нямаше хора с натрупан опит още и не споделиха инфо. Има задвижки, които се затварят/отварят не с офф/он, а постепенно, следейки разлика на входяща - връщана темп на "вода". Някой да ги е пробвал, на Салус пак има такива?
    Благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #62

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Да, и на мен ми стана интересно защо е вредно за котела. Как това е по-различно от CT200 със съвместимите термо глави? Едно уточнение - когато казвам кръгова, всъщност имам в предвид зони - броят кръгове в зона варира според площта на зоната. Следя работата на котела и гледам, че дори с работа с една зона няма изключвания (поради отдавана мощност под минимума). Всичко е софтуер и алгоритми, така че мога да го нагодя, стига да разбера какво визираш с това че е пагубно за котела.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #63

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Всичко е софтуер и алгоритми, така че мога да го нагодя, стига да разбера какво визираш с това че е пагубно за котела.
    Не всичко е софтуер и алгоритми, преди всичко е физиката! Един кръг 10м2 е максимум 700Вт, а нормално е да речем наполовина. Минималната мощност на котела е 3кВт. Оставям на вас да смятате нататък

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #64

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Това, че няма изключвания на горелката, не означава ли че успява да се справи на минимална мощност? Най-малката зона е около 16м2, котелът уж го дават от 1кВт да започва, не знам до колко е истина или маркетингов трик.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #65

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Ее, чак пък 1kW…

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #66

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Здравейте , разглеждам функциите на двуконтурен котел Bosch 2300i W и по специално тези за БГВ - Eco и Комфортен режим. Може ли да ми обясните каква е разликата между двата режима . Няма монтиран допълнително бойлер , водата се топли проточно... Правилно ли разбирам , че при Комфортен режим котела поддържа подгрято количество вода ( тоест се включва от време на време ) , а при Eco режима котела се включва когато се отвори крана за топла вода и тогава тепърва започва да я подгрява... И при първия режим се получава малко-по голям разход на газ, а при втория пък имаме повече разход на вода, докато дойде топлата.... ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #67

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Не всичко е софтуер и алгоритми, преди всичко е физиката! Един кръг 10м2 е максимум 700Вт, а нормално е да речем наполовина. Минималната мощност на котела е 3кВт. Оставям на вас да смятате нататък
    Ето затова някой производители залагат буфери в схемите на котлите си.

    Изпратено от моят Redmi 8 с помощта на Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #68

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Цитат Първоначално публикувано от ultrared Виж публикацията
    Здравейте , разглеждам функциите на двуконтурен котел Bosch 2300i W и по специално тези за БГВ - Eco и Комфортен режим. Може ли да ми обясните каква е разликата между двата режима . Няма монтиран допълнително бойлер , водата се топли проточно... Правилно ли разбирам , че при Комфортен режим котела поддържа подгрято количество вода ( тоест се включва от време на време ) , а при Eco режима котела се включва когато се отвори крана за топла вода и тогава тепърва започва да я подгрява... И при първия режим се получава малко-по голям разход на газ, а при втория пък имаме повече разход на вода, докато дойде топлата.... ?
    Това е разликата - при Еко режима има малко по-голям разход на вода и време( но само при ползване на БГВ), а при комфортния - много по-голям разход на газ (по всяко време котелът вкл/изкл

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #69

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Lazar , благодаря за разяснението. Ще попитам още нещо. Старият ми котел беше вързан към програматор Tesy EG2921... Предполагам трябва да го сменя, за този котел 2300i W кой би ми вършил най-добра работа, изключвайки CT200 ... Не ми трябват кой знае какви функции, явно модулиращ е по добрия вариант. Да е безжичен...
    Този пост е редактиран от ultrared; 04-12-21 в 19:17.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #70

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    За С2300i СТ200 може да се върже безжично с една допълнителна бисквитка, Друг безжичен модулиращ вариант е CR100RF, но той по цена гони СТ200, а не е смарт. Остава CR100 жичен, пак модулиращ. И след това са вече всякакви други марки, които работят он/оф, твоето Теси е също подходящо

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #71

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Колеги, за да не отварям нова тема ще попитам тук: При комбиниране на ЦТ200 със смарт термо главите към него необходимо ли е да се постави термо глава в помещението, където се намира ЦТ200? Ако да речем е поставен термостата в кухня, където има един радиатор ще бъде ли необходимо да сложа там термо глава или главите в останалите помещения ще затворят,а ЦТ200 ще огаси котела при достигане на желаната Т?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #72

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    В кухнята не е добър вариант да стои управлението, според мен

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #73

    Отговор: газов котел Bosch - управление на няколко кръга + отдалечен достъп

    Когато е с термоглави, термодатчика в самия СТ200 не се взима предвид, т.е. ако няма термоглава в кухнята, тя няма да може да участва в играта и няма да я виждаш на телефона
    MishelNikolov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 24-02-22, 14:55
  2. Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки
    От Маринов във форум Отопление
    Отговори: 88
    Последно: 23-12-19, 07:53
  3. Отговори: 26
    Последно: 26-11-17, 20:09
  4. Отдалечен достъп
    От periel във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-08, 07:47
  5. Отдалечен достъп до PC
    От ipnaid във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-05, 14:52

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе