Резултати от 1 до 9 от общо 9

ПОДОВО - МОДОВО - сам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1

    ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Изкъртих всичко на първия етаж. Отдолу пръст. Мисля да сложа тръби така и така.

    Стая 18.5м2 - кръг1
    Кухня, Баня, Малко коридорче между тях 13 м2 - кръг2

    1) Тръба такава:
    https://www.daricclima.bg/art/trba-p...20x2-0/145_188

    2) Котел такъв 4-6KW:
    Електрически котел Gialix с механичен термостат - за отопление

    1 пласт - 3см фибран
    2 пласт
    2.1. да спестя ли едни 1000 лева и да го направя така: https://www.rehau.com/image/1207248/...w4gm5qjbq-.jpg
    2.2. или да взема от това и да спестя фибрана : https://www.daricclima.bg/art/podloz...a-30mm/145_188
    3 пласт - Baumit Solido E225


    Въпроси:
    1) При 2.1, колко да е дебела замаската за да не пука? 4см? При стъпване върху тръбите има ли риск да се пробият? Предполагам че е безумие да се слага мрежа и отгоре?
    2) При 2.2, тоя боклук гледам че ходят с едни като снегоходки с равни подметки по него. Откъде се купуват и колко струват? Дават го че е за тръба до 17мм, 20мм дали ще щтрака без мъка?

    3) Как да положа фибрана върху пръстта без да куца. Предполагам, че ще трябва да трамбовам с виброплоча и пак няма да мога да го изравня. 2см замазка под фибрана за изправяне?

    4) За София има ли по-евтини цени на компонентите които съм избрал. По-евтин котел?

    5) Регулирането на температурата само от котела ли става?

    6) Тръбите на 15 или 20 см да ги полагам?

    7) Ако стаята е 4х4м, каква ще е разликата в температурата на пода над първите и последните редове тръбъ?

    п.с. Това подово няма да ми е основното отопление. Искам пода да е топъл в най-студеното. Засега само правя пода. По-натам ще го свързвам.
    Този пост е редактиран от DDM87; 18-10-17 в 19:43.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Не ти трябва прехвалената подложка от 30+ лв/м2. С фибрана също става. Армирай замазката , ако е възможно. 4-5 см стигат. Има и тръба ф16 на доста поносима цена. Плати на проектант, да ти сметне навивките, че веднъж се прави замазка.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #3

    ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Замазката Solido е най-безумния продукт на Баумит! Направи си стандартна замазка с цимент/пясък.
    Тази почва къде е ? Приземен етаж ли? Ако да-сложи поне два пласта дебел найлон за хидро и после 5см фибран.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Хич не си играй с подово отопление на ел котел.
    Слагай готови отоплителни рогозки на "DEVI".
    https://devi.danfoss.com/bulgaria/areas-of-use
    https://bg.fheprod.danfoss.com/PCMPD...IFTH444_BG.pdf
    Комбинирани с техния регулатор и си свиркай....

    https://devi.danfoss.com/bulgaria/pr...devireg-touch/
    https://bg.fheprod.danfoss.com/PCMPD...5_VIGDU244.pdf
    Регулаторът е страхотен

    Можеш да програмираш отоплението по часове в денонощието колко градуса да подъдржа в помещението а, също така и през дните в седмицата

    Самообучава се и си заснема характеристиките на помещението и като го настроиш, че искаш 22 гр. в 8ч сутринта, той сам си преценява кога да се включи така, че в 8 да ги имаш.
    През нощта съм го настроил да прави нощно разтоварване.
    Железен е !
    В 8 ги кове!
    Лично пробвано вече 12 години.

    Много по-евтино като труд , материали, и много по-ефективно!
    Само ако слагаш теракот използвай лепила за подово отопление на Церезит
    Еластични са и не се напукват при темп.разширения.
    Иначе с обикновено ще се отлепят плочките.
    Колкото до това как да сложиш топлоизолацията ...В Ю Туб има доста клипчета
    Миии...
    От мен толкова
    Дано съм ти полезен!
    P.S. Сега разгледах новия смарт регулатор. Можеш да го управляваш през смартфон...
    Този пост е редактиран от Juliant; 19-10-17 в 00:18.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #5

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Иване, няма да плащам на никого.

    Миро, защо Solido да е най-безумният продукт? 7.90лв 40кг. Правил съм. 2см каменна вата и 2см замазка с 2х1м готова армировка, не пука. Само се сипва в кофа 20л и се бърка с бъркалката. после сипваш и по майките с мастара. А бъркане на цимент и пясък х2 време и хамалогия и не може да се уцели. Почвата е обратния насип на първия етаж.

    Juliant, човек би си казал, че си се регистрирал само за да ми пуснеш тази реклама. Колто струва на квадрат това чудо? По принцип не ми върши работа, защото мисля да слагам винил отгоре. а пода е на 80 процента изкъртен вече. Имаше разлика в нивата и не издържах. 7 тона за 4 дни. Нямам приятели, само един колега помогна единия ден. Железен!


    Идеята ми беше, някой който разбира и е правил подобно нещо да каже дали съм на прав път.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #6

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Иване, няма да плащам на никого.

    Идеята ми беше, някой който разбира и е правил подобно нещо да каже дали съм на прав път.
    И Миро и аз ползваме подово, горе долу по едно и също време, правено! Факта , че задаваш въпрос за големина на стъпката, говори че не си запознат с материята. Не виждам нищо лошо в това, сметките да са правени от проектант.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #7

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Сметките са относителни. Днеска къщата няма изолация, след някоя година може и да има. Не искам да се топля с това, просто питам каква стъпка да използвам за да ми е равномерно топъл пода и може ли изобщо да стана с един кръг в стая 4х4? Искам да са в пода тръбите, а кога ще го довърша не е ясно.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    Ползвам и двете.
    И водно и ел.
    Не ти правя реклама
    Споделям опит
    Според мен - подово с тръби на ток е меко казано - неразумно...
    Както искаш така го разбирай
    иначе за конкретните ти въпроси си трябва проектант...ако искаш да стане както трябва...
    За да не се получава темп.разлика на повърхността над подаваща и връщаща, серпентината се навива на"охлюв" ,като се редуват подаваща - връщаща...
    Има клипове в Ютуб...виж ги...
    За да не ползваш системата на Рехау, която е безумно скъпа след като излееш основата и положиш топлоизлация и отгоре вместо специалните плоскости на Рехау за закрепване на тръбите , полагаш арматурна мрежа ф4 10х10 и за нея прикрепваш тръбите .
    Може със свински опашки , може и с горена тел.
    Диаметъра на тръбите зависи от необходимата мощност ....т.е. какъв дебит е необходимо да премине през тях за да се изнесе необходимата мощност и да се осигури нормално отопление - 20 гр.
    също и от хъдравличното съпротивление на отоплителния кръг...все работа за проектант...
    Ако не ти се дават пари за такъв....слагаш ф 16....пък к'вот стане....
    Дължина на тръбата над 70 м в кръга - по- добре ф20...
    https://www.youtube.com/watch?v=uTzyHIGLVrA
    https://www.youtube.com/watch?v=q9WUDMhHpug
    Ето ти клипче на Рехау...ще ти е полезно...
    Но пак ти казвам...водно подово на ток....не е никак добра идея...
    Но ти си знаеш...
    Знам поне два паметника които си стоят направени и не се използват...
    Хайде със здраве...
    И късмет...
    Този пост е редактиран от Juliant; 19-10-17 в 01:29.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #9

    Отговор: ПОДОВО - МОДОВО - сам

    По принцип има вариант да се прекара газ, само че котела ще е при хидрофора, а там постоянно цъка искра и ме е малко страх, щото е в един бункер и може да взриви едната тераса.
    Този пост е редактиран от DDM87; 19-10-17 в 14:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Термопомпа за подово
    От zaharyev във форум Други начини за отопление
    Отговори: 335
    Последно: 08-10-18, 21:02
  2. Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?
    От koko-bg във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 17-12-17, 19:48
  3. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 11:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе