Страница 12 от 36 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #166

    Отговор: Отопление на газ

    Той този Бош 2000 не е баш от кондензните май - води се полукондензен каквото и да значи това.
    Този пост е редактиран от Vizi; 11-12-17 в 21:46.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    6
    #167

    Отговор: Отопление на газ

    От всичко написано ми стана ясно, че минималната мощност на котела е по-голяма от мощността на радиаторите. Ако намаля още мощността на котела, това ще има ли ефект?

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #168

    Отговор: Отопление на газ

    И как ще я намалиш? Това си е минимумът на котела - той по-малко не може. Някой по-вещ да се включи, но по памет този котел не е значително по-ефективен в кондензен режим, т.е. можеш да го ползваш при по-високи температури и тогава ще покриеш минимума му. Това как ще се отрази на тръбите не знам - зависи какви са.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    6
    #169

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    И как ще я намалиш? Това си е минимумът на котела - той по-малко не може. Някой по-вещ да се включи, но по памет този котел не е значително по-ефективен в кондензен режим, т.е. можеш да го ползваш при по-високи температури и тогава ще покриеш минимума му. Това как ще се отрази на тръбите не знам - зависи какви са.
    Системата е работила и на по-високи градуси, но намаляйки мощността се намаля налягането в дюзите и системата се загрява по-бавно.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    1
    #170

    Отговор: Отопление на газ

    Включвам се в темата и имам въпрос
    От 1 месец се отоплявам на газ с котел бош конденз 3000.инсталатора ми го включи само в контакта. И каза да го държа на 3 и си тръна така ли трябва да е
    Разходът на газ беше 8 кубика като го изключвах вечер от 23 до 07 часът температурите в стаята ги нагласях от термо глави на около 24 градуса.
    Отоплявам етаж от къща(чиста площ 110 квадрата) с вътрешна изолация под мен и над мен никой не топли.
    От три дни управлявам котела с bosch control CT100 оставих го да се управлява по външна температура и желана от мен 23 като съм врътнал котела на 5 или макс градус на водата 65-70 за 24 часа 8 кубика при външна температура през деня около 10 сутрин и вечер около 2 свалил съм приложението което управлява терморегулатора какви настройки трябва да направя там че да са нормални

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #171

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от krishtine Виж публикацията
    От всичко написано ми стана ясно, че минималната мощност на котела е по-голяма от мощността на радиаторите. Ако намаля още мощността на котела, това ще има ли ефект?
    Ами тя минималната мощност на котела затова е минимална - под нея не е добре да се слиза. Горенето става неефективно, паленето трудно и т.н.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #172

    Отговор: Отопление на газ

    От вчера котела Бош 2500 2-14 спря да загрява водата в бойлера,нищо не е пипано по настройки ,БГВ е на 45 градуса.
    Дали е от NTC датчика и как може да се провери, или е от нещо друго,котела работи от месец и половина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #173

    Отговор: Отопление на газ

    Здравей, прочети от термостата температурата на водата: i, Топла вода, Действителна температура. Ако изглежда вярна, не е датчика. Да не си забранил БГВ по невнимание.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #174

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Здравей, прочети от термостата температурата на водата: i, Топла вода, Действителна температура. Ако изглежда вярна, не е датчика. Да не си забранил БГВ по невнимание.
    Не съм ,току що излезе и съобщение за неизправност на терморегулатора "Неизправност 2 AD" а в книжката не мога да намеря тази неизправност.

  12. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #175

    Отговор: Отопление на газ

    ЧНГ на всички!
    Приятели, които живеят в Германия ми предлагат тази система WOLF CGW-2-14/100L. Гледам, че се продават и в България. Каква е идеята на тази система? Едноконтурен ли е котела? Може ли някой да ми обясни повече.

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #176

    Отговор: Отопление на газ

    Двуконтурен с вграден обемен бойлер 44/100 л.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #177

    Отговор: Отопление на газ

    На вас как ви се струва такова нещо? Заслужава ли си инвестицията? Търся икономичност, дори първоначалната инвестиция да бъде по-голяма.
    Този пост е редактиран от a.iliev; 01-01-18 в 19:52.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #178

    Отговор: Отопление на газ

    Какво значи икономичност? Спрямо какво? Комфорт - да (използване на вода в повече от една баня), надеждност - може би (по-малко on/off), но икономичност...

  17. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #179

    Отговор: Отопление на газ

    спрямо едноконтурен с бойлер със серпентина и този вид..

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #180

    Отговор: Отопление на газ

    Не виждам причини да има разлика. Аз също мислех за подобен вариант, но не от гледна точка на икономичност. В това отношение не мисля, че има разлика между моделите, които се обсъждат във форума (било то едноконтурни, двуконтурни и т.н.). При газ всичко е до топлинни загуби на жилището стига котелът да e кондензен и с подходящ минимум.
    Големият плюс за мен на котлите с вграден бойлер е, че не палят при всяко врътване на крана и са по-компактни от едноконтурен + бойлер.
    Този пост е редактиран от Vizi; 01-01-18 в 22:51.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 36 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе