Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #181

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Големият плюс за мен на котлите с вграден бойлер е, че не палят при всяко врътване на крана и са по-компактни от едноконтурен + бойлер.
    Точно, аз съм с такъв. Минуси - не става за 2 бани едновременно.Баня + мивка може.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #182

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Точно, аз съм с такъв. Минуси - не става за 2 бани едновременно.Баня + мивка може.
    Интересно. Дават ги като решение при повече от една баня!?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #183

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,живея в 3 етажна къща с по 100 кв.м всеки .На първия тъста,на втория бадженака и аз на третия.В момента имаме локално парно на твърдо гориво,котела е в мазето и на всеки етаж бойлери с серпентина.Ще минаваме на газ.Та въпроса ми е ,кой вариант е по удачен : общ котел на газ в мазето или на всеки етаж отделни котли ?Като под удачен да се разбира най-високо КПД , а не цената на един или три котли.

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #184

    Отговор: Отопление на газ

    Според мен, всяка жаба да си знае гьола.
    espace и pepitoff харесват това.

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #185

    Отговор: Отопление на газ

    Ако тъста плаща сметката, какво му е на гьола. Винаги общото отопление е по-качествено, понеже се отоплява цялата сграда.
    VanDan и espace харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #186

    Отговор: Отопление на газ

    С общ котел няма да се оправите. Най-малкото трудно ще имате различни настройки, поддържани температури, а и общото БГВ е малко сложно според мен. Всеки да си знае котела, предпочитанията и не на последно място сметките.
    Сега загледах горния пост със сметките и тъста и има доста "логика" в него.

  8.  
     
  9. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #187

    Отговор: Отопление на газ

    Ако се раздели, ще почнат едни тънки сметки, кой топли отдолу, колко плащат горе, и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #188

    Отговор: Отопление на газ

    Ами щом ще плаща тъста, какво пречи да плаща каквото ти показва твоя собствен разходомер? ;-)

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #189

    Отговор: Отопление на газ

    Абе един етаж да реши да мине на клими и ефективността на по-големичък котел 30+КВ ще отиде по дяволите. Отделни може да е по-скъпо и първоначално и в последцтвие като поддръжка , но е по добре при положение, че сте отделни семейства. Позволява повече гъвкавост така да се каже.
    А иначе при 3 етажа и общ котел температурите със сигурност ще се контролират от термовентили едва ли ще слагат зонов контролер и още куп тръби.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #190

    Отговор: Отопление на газ

    Те очевидно и сега са на общо отопление и никой не е минал на клими. При това положение не виждам защо да не са с един котел - има котли с минимум около 3 кВт и максимум 30-35 кВт от масовия клас. Една сграда е добре да се отоплява равномерно от всички. Разбира се това е малко оптимистично в БГ.
    tony34al одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #191

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Една сграда е добре да се отоплява равномерно от всички. Разбира се това е малко оптимистично в БГ.
    Точно за това "а дано ама надали" говорим.
    И аз живея в подобна фамилна къща, но имаме 3 котела по етажите и един 4-ти етаж на ток. от всички само 2 са обитаеми другите емигрираха или починаха. Да добре би било къщата да се отоплява изцяло, но реалността показва че при отделни семейства винаги настъпват промени да речем в мисленето. В БГ не можеш да задължиш някой от собствениците задължително да се отоплява на конкретно гориво. Виждате какво е с топлофикация и таксата сградна инсталация, виждате какво е в по-малки обекти подобни на къщата в която съм аз. Примерно съседите пак рода 4 семейства на 3 етажа имат такива на клими, такива на дърва и такива на газ.

    Иначе да - по европа биха сложили един котел и един водосъдържател 500л в мазето и евентуално топломери и водомери да може да се разпределя цената.
    pepitoff одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #192

    Отговор: Отопление на газ

    Проблемът възниква от там,че доколкото разбрах от фирмата доставчик на газа,разходомера им е с ограничен дебит и няма да може да захранва три котела.Баджанака иска да е с отделен котел,а той е по средата.И ако третия и първия етаж са с общ котел в мазето,разстоянията особено до мен на третия етаж става много голямо и предполагам топлозагубите ще са много големи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #193

    Отговор: Отопление на газ

    Добре се е уредил баджанака... по средата...
    А вариант с три разходомера не предложиха ли?
    pepitoff одобрява това.

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #194

    Отговор: Отопление на газ

    Е па тогаз три инсталационни такси ще има.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #195

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Е па тогаз три инсталационни такси ще има.
    Еми три де три + три котела и преправяне на инсталацията. Това е най добре. Да сте живи и здрави и никога да няма "кавги" помежду ви, и за това всичко отделно. Че има един пресен случай от началото на декември .......мани мани
    VanDan и orlincho харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 36 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе