Резултати от 1 до 6 от общо 6

Изграждане на локално парно.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #1

    Изграждане на локално парно.

    Здравейте, предстои ми изграждане на локално парно в панелен апартамент на първи етаж състоящ се от 2спални по 12кв, хол - 18кв, кухня с дневна - 13кв, коридор - 10кв и баня 3,5кв. Отоплението ще бъде с камина на пелети, във всяка стая ще има радиатори, в банята лира и вързан бойлер към системата от 100 - 120л. Идеята ми е от мястото, където ще е камината да пусна тръбите по пода до всяка точка, да сложа подов фибран и отгоре ламинат. Самите тръби ще бъдат обвити в изолация. Кой е по удачния начин да сложа тръбите и около тях да наредя фибрана или да сложа фибрана и в него да вкопая тръбите? Като марка, какви тръби да търся, също така и какви радиатори ще ми трябват? Каква е разликата между панелни и алуминиеви радиатори, освен в цената и външния вид, едните повече ли топлят от другите? Поради финансови причини, целия проект ще се прави на етапи, сега предстои полагане на тръбите, есента да сложа радиатори и догодина живот и здраве да взема и самата камина.
    И последно, но най важно, може ли да ми препоръчате човек или фирма за гр.Варна, който може да изгради цялата система.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2

    Отговор: Изграждане на локално парно.

    Свържете се с Lazar

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Изграждане на локално парно.

    Идеята да слагаш фибран около тръбите или да вкопаваш тръбите във фибрана, общо взето, го обезмислят. Начина е само един - слагаш фибран и върху него тръбите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #4

    Отговор: Изграждане на локално парно.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Идеята да слагаш фибран около тръбите или да вкопаваш тръбите във фибрана, общо взето, го обезмислят. Начина е само един - слагаш фибран и върху него тръбите.
    Тогава как ще сложа ламината върху фибрана? Ще се вдигне много нивото.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Изграждане на локално парно.

    Ами начина на изпълнение е друг. Има достатъчно детайли за изпълнение на под в мрежата. Всяка фирма предлагаща такива материали си дава и детайли за изпълнение. Аз поне не знам да има такива с полагане на ламинат в/у XPS, но в БГ всичко е възможно.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Изграждане на локално парно.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами начина на изпълнение е друг. Има достатъчно детайли за изпълнение на под в мрежата. Всяка фирма предлагаща такива материали си дава и детайли за изпълнение. Аз поне не знам да има такива с полагане на ламинат в/у XPS, но в БГ всичко е възможно.
    Е сега си ти!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 85
    Последно: 20-04-18, 22:26
  2. Оразмеряване на локално парно
    От gunpowder във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-16, 06:31
  3. Отговори: 4
    Последно: 09-11-11, 10:16
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе