Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Неработеща система - газов котел и парно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #16

    Отговор: Неработеща система - газов котел и парно

    Вържи си новия котел направо към подовото и виж какво ще стане. Аз си мисля, че ще си ок. Като настроиш котела на необходимата температура, може и да ти хареса даже.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #17

    Отговор: Неработеща система - газов котел и парно

    Вчера говорих с майстора, който ще ми свърже новия котел, да ми го свърже директно с подовото с уговорката, че няма да вдигам градусите на котела. Каза, че ще бъде на моя отговорност.
    Чудя се дали да оставя допълнителната помпа или да я махна? Ако я оставя на връщащата вода как да я командвам? Ако я махна (както мисля да направя), само помпата на котела ще е достатъчна ли?
    Мисля да махна автоматичната пълначка и да сложа кран. Също така да махна допълнителният разширителен съд (който и без това е изпуснал).

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #18

    Отговор: Неработеща система - газов котел и парно

    Аз бих махнал всичките неща за които говориш и каквото сабя покаже. Не си решил обаче проблема как ще изравниш отделните клонове. С тези сферични вентили на колектора не може да регулираш, а само да спираш клонове.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #19

    Отговор: Неработеща система - газов котел и парно

    bobivg, моля за мнение, кой ще е най - удачният вариант да изравня отделните клонове. При моите колектори мисля, че няма как да сложа дебитомери. Трябва да сменя колекторите ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 85
    Последно: 20-04-18, 23:26
  2. Отговори: 10
    Последно: 29-12-16, 12:40
  3. Помощ при изграждане на парно и газов котел
    От abrakadabra във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-16, 19:38
  4. Отговори: 16
    Последно: 07-04-11, 20:47
  5. Отговори: 0
    Последно: 27-03-11, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе