Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 50

избор на радиатори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #31

    Отговор: избор на радиатори

    Така и не разбрах, поне аз, каква температурна разлика е имало миналата зима между отделните помещения? И каква комфортна такава се опитваш да постигнеш на етажа при 55 градуса на входа? Питам от чисто любопитство и няма да правя повече анализи на необходимата ти мощност.
    Ти ще достигнеш сам до съответните изводи по трудния и скъп начин.

    Пожелавам ти да се стоплиш тази зима!

    p.s. Не е лошо като позастудее (под 0) да споделиш какво се е получило в крайна сметка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    18
    #32

    Отговор: избор на радиатори

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Момче ти ако си наистина проектант всеки ден от тук до края на живота си ще благославям Господ че не те е направил лекар но явно Бог си знае работата.
    Четеш между редовете, далеч съм от тези професии, поне слагай препинателни знаци - не ти се разбира и леко неграмотно се получава, не говори добре за теб и професията ти ,каквата и да е тя .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Така и не разбрах, поне аз, каква температурна разлика е имало миналата зима между отделните помещения? И каква комфортна такава се опитваш да постигнеш на етажа при 55 градуса на входа? Питам от чисто любопитство и няма да правя повече анализи на необходимата ти мощност.
    Ти ще достигнеш сам до съответните изводи по трудния и скъп начин.

    Пожелавам ти да се стоплиш тази зима!



    p.s. Не е лошо като позастудее (под 0) да споделиш какво се е получило в крайна сметка.
    Миналата зима при температури под и около 0 и при 55 градуса на входа в хола- температурата беше 21 градуса, при повишение на 60 градуса на входа се достигат 22 градуса, но миналата година зимата беше мека и това не е показателно. В другите помещения няма проблем - там си беше 22 градуса без усилия, с изключение на коридора,където няма радиатор.
    Трудният и скъп начин е клише, с което много рядко се сблъсквам, а проблемите от темата са доста елементарни за решение, така че няма страшно

    И миналата зима не ми беше студено, но е редно да се оптимизират нещата щом има такава възможност .

    Обещавам да дам обратна връзка

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #33

    Отговор: избор на радиатори

    Съветвам те да не обръщаш особено внимание на постовете на потребител РРР1. Дори, можеш да използваш функция "игнор" на форума за даден потребител. И в други теми се държи по същия начин - предизвикателно, грубо и с много високо самомнение за себе си. Относно поста с обръщанието "момче" (макар че не познава лично никой от виртуалните събеседници), мисля че визира потребител Лазар, който се занимава с отоплителни инсталации. И между другото има лично доволни от работата му потребители на форума, а не само по празни приказки от клавиатурата.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #34

    Отговор: избор на радиатори

    +1 за Lazar

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #35

    Отговор: избор на радиатори

    Съжалявам, че събуждам стара тема, но имам един въпрос.
    Има ли разлика между отделните марки панелни радиатори тип 22. Питам, защото извадих всички конвектори в къщи и имам намерение да ги заменя с панелни тип 22. Виждам различни марки, повечето са турски и има доста различни цени. Коя марка се ползва с повече доверие и си заслужава. Гледам, че повече се споменава Корадо, но не съм в час и питам евентуално хора с опит какви биха препоръчали.
    Благодаря предварително.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #36

    Отговор: избор на радиатори

    При всичките радиатори има един основен параметър - дебелина и качеството на стоманата. Отдаваната мощност донякъде може да служи за ориентир.
    Друг важен параметър е гаранцията. Корадо мисля са с 10 годишна все още.
    Относно отдаваната мощност - на повечето сайтове на фирми има калкулатор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #37

    Отговор: избор на радиатори

    Гледам, че аз съм ги споменавал, но това е единствено от гледна точна технически характеристики и удобство за проектантска работа. За това от което ти се интересуваш надеждност никаква идея нямам.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #38

    Отговор: избор на радиатори

    Корадо от 2006г, без проблеми до сега.Отвън боята не е мръднала, а са ползвани и на 80С.
    Миналата година ги свалях да ги промия отвътре - почти нищо не излезе.И си тежат де.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 13-07-20 в 21:43.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #39

    Отговор: избор на радиатори

    Аз попитах, защото като взех да търся и почнаха да излизат много. Лошото е че идея нямам кой ги бива и кои не. А няма начин всички да са еднакво качество. Засега, според вас Корадо, така разбирам.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #40

    Отговор: избор на радиатори

    Ами да, но се поразтърси и за цени.Аз ги намирам(скоро добавях още два) на цени малко
    по-ниски от каталожните и то без връзки, но фирмата е местна и ти е далече.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #41

    Отговор: избор на радиатори

    ОК, благодаря! Ако се сетите нещо пишете. Имам два месеца да приключа този въпрос.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #42

    Отговор: избор на радиатори

    Здравейте, бихте ли ми указали помощ при правилното оразмеряване на радиаторите в апартамента ми. Фирмата която повиках ги определя по интуиция, което смятам, че не е никак професионално.
    За котел по препоръки от форума съм се спрял на Bosch condens 2300i W.

    Изолация на стените и таван с 5 см каменна вата, запад/изток, 3 от 4 етаж
    Таваните са на 2.70 м, стени тухла, прозорци ПВЦ троен стъклопакет

    1. хол 23,6 м2, прозорци 2 (240*145 и 180*195) -запад, две външни стени
    2. спалня 12 м2 прозорци 1 (180*145) - изток с остъклена тераса
    3. детска 13 м2 прозорци 1 (180/145) - изток
    4. всекидневна 28,5 м2 прозорец 1 (5000*180) - запад
    Предлаганата марка радиатори от фирмата са Comrad, нямат други панелни.
    Бих се радвал и за мнение за стаен регулатор или термоглави на всички радиатори.
    Част от тръбите около 2.50 м. ако минават по неостъклена тераса, големи ли ще са топлозагубите и ако наредя някаква изолация(примерно фибран) върху тях и/или под тях дали ще е ефективно?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #43

    Отговор: избор на радиатори

    Можеш да се прехвърлиш в тази тема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%D0%BB-49.html


    ...и да намериш отговор

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #44

    Отговор: избор на радиатори

    joko2000 На скицата е хубаво да има и примерна мебелировка, особенно за хола и дневната(доста са нестандартни като разположение на прозорците и трудно може човек да се ориентира, къде ще са кухнята, трапезна маса, диван и телевизор). Другите въпроси са къде ще е поставено котлето? Как ще бъдат прокарани тръбите за радиаторите(по пода, по стените)?

    Принципно радиаторите се слагат под прозорците, или близо до тях ако прозорците почват от пода. Имай предвид че радиатор тип 22 размери 1600*500 отдава само 1000W при 55 входяща/45 изходяща/22 стайна температури(това са нормални температури при отопление с кондензационно котле).

    Що се отнася до термоглавите и стайния термостат, съм го обяснил в темата която Icata69 цитира. Идеята е термостат в помещението, което се пребивава най-много(за максимален комфорт) и термоглави в другите помещения(спалните например).

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #45

    Отговор: избор на радиатори

    Съжалявам, че не съм дал имена на стаите затова ще се опитам да Ви ориентирам чрез посочените квадратури
    1. 13,4 м2 - детска стая
    2. 11,91 м2 - спалня, 3,75 м2 тераса
    3. 22.49 м2 хол, радиатора ше бъде поставен на прозореца изобразен вертикално на скицата, 13,45 м2 тераса неостъклена
    4. 28,47 м2 кухня+трапезария(кухнята в ляво, трапезарията в дясно)
    Котлето ще е в долния ляв ъгъл на кухня+трапезария (28,47 м2)
    Тръбите ще минават по стените през по-голямата си част, зад гипсокартон
    Прозорците в целия апартамент са с височина по 1,45 м и са на около 80 см от пода
    Всички радиатори ще са под прозорците, (в
    хола прозорците са два, така че радиатора ще бъде поставен на прозореца изобразен вертикално на скицата)
    Пред нито един от радиаторите няма да има поставени мебели с изключение на детската, къде ще има бюро, но то се явява като рамка на радиатора и няма да спира въздушния поток.Де
    Действително радиаторите са тип 22. Намерих техническа спецификация но тя е 80/60/20, а котела до колкото разбрах ще работи 55/45/23
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-10-19, 23:04
  2. Избор на радиатори.
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-07-19, 20:42
  3. монтаж на радиатори
    От orlincho във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-12, 14:50
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Котле и радиатори
    От ops5 във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 22-06-11, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе