Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 60
Like Tree3Одобрявам

Котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #31

    Отговор: Котел

    Здравейте, не съм писал отдавна и малко информация до сега. От към разход към момента и през целия декември е около 6 кубика средно на на ден , но не са минавали. Втори месец има хора в къщи и терморегилатора е направен понижаване 23 и увеличаване 23,5 през поголямата част на деня. За ноември имам 163 кубика , а до днес сутринта са 165 кубика. Тук влиза БГВ и газови котлони. Котела е на 53 градуса отопление, но достига и сам надминава с градус , когато трябва да навакса от 23 към 23,5 градуса. През другото време, когато потдържа варира от 39.5 до около 43-45 градуса. Разликата от понижаване към увеличаване средно я наваксва за около 35 мин. В Добрич средно кубика излиза 0,70 лв, като гледам по фактури.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #32

    Отговор: Котел

    Ами би трябвало да си доволен от разхода и комфорта - между лев и лев и петдесет на квадрат на месец.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #33

    Отговор: Котел

    Да много съм доволен и добре, че ме накара да сложа терморегулатора Бош. И още нещо, много вода излиза от тръбата на конденза. Имам един малко прозрачен преход, винаги е силна капката от конденза, предполагам е добре.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #34

    Отговор: Котел

    Това още веднъж доказва, че при добре изградена инсталация и правилно подбрани компоненти, отоплението с газ освен комфортно, може да е и икономично. Наскоро имаше тема в друг форум, където потребител се оплаква от сметки 450-500лв за 160м2 жилище, отоплявано с Термопомпа.

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #35

    Отговор: Котел

    Поздравления diko 1980! В един от горните постове те попитах за фирмата, която ти прави инсталацията, но ти не отговори. Ако не е тайна, сподели!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    15
    #36

    Отговор: Котел

    Браво diko 1980,при делта Т 22,5 имаш инсталирана радиаторна мощност 4880вата при 3000вата минимална за твоя котел!
    Поздрави и за фирмата изпълнител на инсталацията

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #37

    Отговор: Котел

    Ама diko я крие тази фирма. Поне с такова впечатление оставам. Два пъти попитах за фирмата, ама не казва. Те не че са много в Добрич.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    1
    #38

    Отговор: Котел

    Здравейте, имам следният проблем с газов котел на De Dietrich MCR-P 24/28. От време на време при включване се чува бумкане, все едно има неправилно подаване на искра за запалване. Гледан е доста пъти от фирмата, която отговаря за монтаж и поддръжка, но за жалост не проявява проблема при тях.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #39

    Отговор: Котел

    Здравейте, да "Зизи Зеленченко" изгражда всичко. Ако някой иска ще кача цялата оферта, която имах с конкретни цени. Не знам дали е позволено.
    Vera одобрява това.

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #40

    Отговор: Котел

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Здравейте, да "Зизи Зеленченко" изгражда всичко. Ако някой иска ще кача цялата оферта, която имах с конкретни цени. Не знам дали е позволено.
    Благодаря! Да, те са оторизиран представител и сервиз на Бош. Работят с материали на Emmeti и Herz.

    Този пост е редактиран от zh; 06-01-21 в 14:08.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    6
    #41

    Отговор: Котел

    Здравейте,
    И на мен ми предстои избор на газов котел. Става дума за къща на 2 етажа (~200 квадрата) с изградена вече мрежа, която в момента работи на твърдо гориво.
    Къщата е с две бани и две кухни. Към системата в момента има 150 литров бойлер с двойна серпентина. Говорил съм с двама консултанти.
    Единия предлага едноконтурен Висман 100W 26 KW или еквивалентен Бош + връзка със сегашния 150л бойлер, а другия консултант - газов котел с вграден в него бойлер 45 литра.
    Търся най-изгодния вариант в дългосрочен план.
    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #42

    Отговор: Котел

    Този котел, мисля, че е двуконтурен. Еквивалентният на Бош също е двуконтурен. Ти какъв всъщност търсиш?

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    6
    #43

    Отговор: Котел

    Тъй като ми предлагат два съвсем различни варианта, а аз не знам кой ще е по-удачен за мен.
    От една страна за сметките, а от друга да не чакам 1 минута докато дойде толата вода.
    Склонен съм на малко по-голяма първоначална инвестиция, но за сметка на по-ниски сметки за газ.
    Едноконтурен с връзка към сегашния бойлер или котел с вграден бойлер. Това са двете предложения от консултантите.
    Живея в район, където водата е много твърда и ме притеснява да нямам проблем с котела с вградения бойлер. И такива мнения прочетох.
    150 литровия бойлер с двойната серпентина (на две места може да се сложи датчик на него) се намира първия етаж, където и почти през целия ден има хора.
    Забравих да спомена, че и на втория етаж имам бойлер 80л с една серпентина без възможност за датчик. Този може да се изолира и да се ползва за цялата къща само големия бойлер.
    Отделно и на първия етаж няма почти никаква възможност къде да се постави този котел.
    Знам, че системата е сложна, но ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #44

    Отговор: Котел

    Ами нали това ти написах, никой не ти е предложил едноконтурен котел или поне аз не видях такъв. Опитвам се да разбера какви варианти ти предлагат и как смятат да съвместят двуконтурен котел с бойлер.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #45

    Отговор: Котел

    didoDSD Сметките за газ се определят от топлозагубите на къщата, не от това дали котела е едноконтурен или дву. Това с чакането на токлата вода се решава с рециркулационна помпа, но трябва да имаш вече загрята вода, която да въртиш. При две бани и две кухни(предполагам две семейства) едноконтурения котел с външен бойлер е почти задължителен. Няма нужда бойлера да е 300 литра, по-важното е да е с мощна серпентина, поне колкото е максималната мощност на котела за подгряване на топла вода. Това ще позволи, бързото погряване на боийлера и по-важното, когато има голяма консумация на топла вода, котела ще дозагрява водата максимално бързо и ще подава топла вода максимално дълго време. Предполагам знаеш, че когато се подгрява топлата вода, отоплението не работи. От едноконтурние котел до серпентината на бойлера топлоносителя е с висока температура 80-85 градуса.Трябва да се изберат тръби, които издържат тези температури и да се положи подходяща топлоизилация на тези тръби, за да не се губи енергията за подгряване на топлата вода.

    С двуконтурен, при толкова консуматори на топла вода трябва да е над 30kW, и си има особенности при ползването на топлата вода. Неможе да тече много слабо или ако някой друг пусне, се появяват колебания в температурата. Неможе да се пуска и спира за кратко топлата вода.

    Не си казал къде е сега котела на твърдото гориво, но казваш че няма място за газовия котел. Искаш да запазиш твърдопопления котел ли? Ако искаш икономия с газов котел, отоплението трябва да работи с температури под 55 градуса, колкото по-ниски, толкова по-добре. Това означава големи радиатори.Ако котела на твърдо гориво не е с буфер, инсталацията трябва да е високотемпературна. Така че, ако ще се отопляваш основно на газ, трябва радиаторите да се заменят с по-големи, така че да могат да топлят къщата при температура на водата примерно 45 градуса. Няма как да няма място за газовият котел - в крайна сметка ти трябва 1.40м /0.6 м стена. Сега за "комина" на газовият котел все ще се измисли вариант.
    Този пост е редактиран от sdhinkin; 13-01-21 в 08:25.
    didoDSD одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 08-02-19, 08:49
  2. Подмяна на котел!
    От genarro във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 26-11-17, 16:22
  3. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  4. Проблем с ел. котел PCP 12
    От CLaRioN във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-15, 10:05
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе