Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Търся PCI видеокарта с TV-OUT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    контакти тук, на ICQ или e-mail от профила ми

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Имам една матрокс 16МБ
    ама трябва да я видя пак , че може и да няма тв-аут

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    виж и свирни

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    оказа се, че картата на mr.techno не ми върши работа

    други предложения?

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    на какво дъно ще се слага ?

    щото - има моменти при които е по-обоснована подмяната на дъно и проц, и памет .. - вместо да се дават пари за PCI видеокарта ...

    освен това :

    каква ОС се ползва ?

    щото - може да се намери видеокарта - ама ако е S3, voodoo или Creative Blaster ... - те си имат TV-Out , ама като няма драйвери за > от 98/NT ... ?


  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    целта е връзване към телевизор и махане на монитора, защото хората не правят нищо друго, освен да гледат филми на компа.

    "даването на пари за pci карта" не би трябвало да надхвърли 10-15лева, защото за повече човек може да си вземе mx400/440, но в случая това не е решение, защото дъното Jetway 601TCF няма AGP.

    подмяната на дъното с такова с AGP е трудна задача, защото процесорът е Tualatin, което МНОГО ограничава подходящите за смяна дъна.

    ergo, смяната на mb+cpu плюс в споследствие AGP-карта с tv-out ще излезе камила с рога, сравнено с търсенето на PCI карта с tv-out.

    OS в момента е XP, но нищо не ми коства ако не успея да намеря драйвери за ХР да сложа и 98... както споменах, само се гледат филни

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Как да го кажа по-така
    Според мен подмяната на дъното с агп карта би излязло по-евтино от колкото pci видеокарта с tv-out!

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #8

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    то може и 2000 да се сложи вместо 98 .. ,

    щото - изведнъж ще се окаже, че "освен филми само.." , че се ползва и Skype и някакъв друг "много-як" software, дето иска минимум 2000 AS ...

    та исках да кажа, че тези филми съм ги гледал ...(цветно и по няколко пъти) .

    както и да е - ще потърся някаква видеокарта(на "разумна цена") ..

    май днес в датата някъв продаваше Riva TNT2/M64/32МВ/PCI за 30 лв ... - сигурно може и за 20-25 да я даде ...

    добавено

    щом проца им е "Туа" - има варианти за замяната му с "Копер" на същите честоти и някое i440ВХ с AGP(и със съответните усложнения - преходник Slot1/s.370) ... ,

    обаче - ти ще трябва да ги убеждаваш, че не ги прецакваш с "down-grade"- то ...



    добавено2

    доскоро се намираха и i820/i840 за без пари ...


    добавено3

    намерих обявата - за съжаление, картата е без TV-аут.. :

    http://forums.data.bg/viewtopic.php?...350&highlight=





  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #9

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Във връзка с топика имам малко питане :
    Ако се постави PCI видео с TV_OUT карта на дъно , което вече си има АGP видео карта без ТV-OUT , възможно ли е да се изведе сигнал от АGP картата през PCI'ската такава към телевизор ?

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSaber
    Във връзка с топика имам малко питане :
    Ако се постави PCI видео с TV_OUT карта на дъно , което вече си има АGP видео карта без ТV-OUT , възможно ли е да се изведе сигнал от АGP картата през PCI'ската такава към телевизор ?
    зависи от хардуера и от софтуера ... :

    ако посетим FAQ's само на asus и gigabyte например .. - там има за всяко почти отделно дъно отговор на този/подобен въпрос ... :

    та моето мнение е(в момента на примависта и наизуст), че зависи от "конкретният"(бетонен) случай ..



    добавено

    има обаче едни MPEG 2(Hardware Decoder's) на PCI - дето си бацат без проблеми със всякакви agp/pci видеокарти - например Hollywood Plus е решението, дето в момента се сещам на 4-5 ракии, дето съм ...


  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSaber
    Във връзка с топика имам малко питане :
    Ако се постави PCI видео с TV_OUT карта на дъно , което вече си има АGP видео карта без ТV-OUT , възможно ли е да се изведе сигнал от АGP картата през PCI'ската такава към телевизор ?
    не, видеокартите работят или-или (pci или agp)
    тази гимнастика няма как да стане. едно време се връзваха картите една с друга (voodoo + друга0, но това си беше друг филм... не знам какво казват "азис" или "гигадръв", но или аз не разбирам въпроса, или те имат нещо друго предвид...

    zaphod, 10х предварително. а иначе друг "много як" софт (skype и др.под.) няма да се слага, защото хората са на ниво "с левия бутон по 'старт'... да, зеления долу вляво... да, с левия бутон, 1 път..."

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #12

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не, видеокартите работят или-или (pci или agp)
    Не съм съгласен!
    Видеокартите могат да си работят едновременно на двата слота.
    Друг е въпроса, че не виждам как може да се прехвърли сигнал от едната да излезе през другата, това за което пита DarkSaber

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #13

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    За съжаление моята оферта не се вмества в посочения ценови диапазон, но ако нищо друго не се намери, може да я имаш предвид:

    Matrox G450/16MB/DualHead/PCI - 27 лв.



    допълнително ще трябва и да си направиш специален кабел за ТВ-изход от изхода за втори монитор по схемата:



    От Пловдив съм, мога да я пратя по ЕКОНТ.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Миро и при мен има такава карта ( един познат ми я прати ) ама нали не съм инженер - не мога да направя тв-оут(а)
    иначе @FearMe досега да е отнесъл моята като куцо пиле домат

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #15

    Re: Търся PCI видеокарта с TV-OUT

    Това което го е описал @miroman съм го пробвал лично (на същата карта, но AGP) - бачка прекрасно и в двата режима. Единствения проблем беше, че номерацията на куплунга който си купих за да си направя кабел, не съответсваше с номерацията на куплунга на видеокартата, та се мотах 2 часа докато разбера защо не работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся евтина PCI-E видеокарта
    От FearMe във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-08-14, 11:36
  2. Търся видеокарта
    От krnajt във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 16-03-12, 12:13
  3. търся AGP видеокарта
    От the_trooper_1983 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-06, 17:13
  4. Търся видеокарта AGP 1.0 1x/2х
    От Io във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 08-05-06, 18:09
  5. Търся да купя видеокарта
    От acceco във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-05, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе