Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 79 от общо 79
Like Tree5Одобрявам

Избор на кинотеатрален проектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-12-22 в 18:05.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #77

    Отговор: Избор на кинотеатрален проектор

    Здравейте, моля за мнение относно следния модел проектор-AOPEN QF12.
    Търся нещо бюджетно, за вилата и по-точно проектиране на "лятно кино" в двора на децата. Нямам особени изисквания, освен да се забавляват

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #78

    2К или 4К?

    Привет,
    Предвид асемблиране на нов компютър стигнах до паметта (1 или 2ТБ) гледайки, че 2К филмите са по ~ 6-10GB , то 1ТБ ще ми стигнат. Но гледам и сериали (един сезон + 15-18ГБ), та се замислих и преди да наредя мебелите след ремонта на хол (панел ) - към 20 м2 е. (3м х6,5м да кажем).
    Предполагам, че трябва да гоня над Диагонал: 100" (за 4-4,5м?)

    Та, се питам - има ли смисъл от 4к проектор или не?
    Full HD (1920x1080) не е ли морално остаряващ вече? Но, като гледам все още (масово), повечето релийзи са с такава резолюция.

    Най-рано есента планирам такава покупка (+ екран и евентуално аудио система,сега имам само стерео..)

    Понеже имам и 50" ТВ (гледам и телевизия и филмите, от ~3m ) - се чудя как ще ги наредя (на две стени? и проектор и ТВ). Вариант /краен/ е и да разкарам ТВто в друга стая...
    Бъдещия екран от какво разстояние е оптимално да се гледа?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    От гледна точка на резолюция не е нужно да се сваля 4k.
    4k релийзите обаче имат и други екстри - HDR, разширена цветова гама, по-висок битрейт.
    Аудио: Кои системи трябва да предвидя за да получа 3Д звука като в кино залата... и свързано ли е това с какъв проектор ще бъде?
    За Атмос чак не съм сигурен, че ще ми влагат средства, но какви са опциите?
    Този пост е редактиран от hakama; 24-03-24 в 13:41.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #79

    Отговор: 2К или 4К?

    Никога не съм разбирал гледането на екран от проектор. Гледал съм при приятели , но те са ги сложили в механата - пием и си караоким... За зала с над 30 места и гледане на някой и друг филм - може би става. Но на екран не можеш да пресъздадеш никой от новите екстри - HDR , Dolby Digital и тем подобни- говоря за домашни проектори. Колкото и да ги рекламират че поддържат - не става. И най-лошия телевизор е по-добър от проектор с екран.
    Има и професионално оборудвани такива салони - виждал съм само в разни сайтове - но за да ги закупиш трябва да продадеш бъбреците на цялата фамилия ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Избор на мултимедиен проектор
    От hristoslav2 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 21
    Последно: 02-10-17, 09:38
  2. Помощ при избор на проектор?
    От bobiengland във форум Проектори и екрани
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-14, 10:37
  3. Избор на проектор
    От Naiden1979 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 31-08-13, 22:28
  4. Помощ при избор на проектор
    От pdimitrov във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-12, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе