Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проектор + Екран към него ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #1

    Проектор + Екран към него ?

    Здравейте, бих искал мнението ви, за да мога да взема правилно решение отностно избора ми на проектор + екран. За сега съм се спрял на BENQ 1070 Или 1070+ (1075) + Ръчен прожекжионен екран на Elite Screen 100 или 120 инча. Като мисля екрана да е Pro - модела, поради факта че няма да е статичен и идеята е да се ветрее и нагъва по малко от обикновенния. Помещението което ще пригодя е всъщност хола ми. Имам щори и Black Out пердета, така че тъмнината не е проблем. Ще се гледа спорт от ТВ приемник, филми от компютъра и рядко ще се играят игри на PS 4. Разстоянието от проектора до екрана може да бъде до 4.2 метра. Ще се гледа основно от 3.6 метра като може дори на моменти от 3.2 метра. Мисля си дали 120 инча няма да са ми много(или да са много за хората които гледат от малко по близо), но ппц съм фен на големите екрани. Проектора ще се монтира на тавана. тавана ми обаче е бял , а стените са ми светли. Това дали би било проблем ? Няма да се гледа от ъгъл, по скоро леееко изместен от центъра, защото дивана ми се пада леко в ляво, а масата централно срещу екрана. Нещото за което не съм мислил е звука. В момента съм с 2 колони които си свирят прилично, но идеята нали е да са повече на брой.
    Парите които мога да отделя са до 1500 лв за Екран + Проектор в момента. Трябва да се ъпгрейдва PC-то, да взема стойка за проектора и UPS. За това избора ми е сведен до този проектор + този екран. Четох доста и все пак искам да знам дали няма да взема грешното решение. Има ли еквивалент или дори малко по добър проектор, който да е с по поносима цена. Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Проектор + Екран към него ?

    За размера и дистанцията - има калкулатори
    https://www.projectorscreen.com/proj...en-calculators
    BenQ Projector Calculator
    Projection Calculator Classic - Throw Distance and Screen Size

    ето и конвертор от футове в метри
    Feet to Meters conversion - ft to m

    1500 лева за -> проектор + екран?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Проектор + Екран към него ?

    Да, това е сумата и знам че не е голяма. На този етап мисля че е максимума който мога да отделя. Сметките ги направих и за 120 инча идваха някъде около 3 метра с този проектор. Исках просто да знам дали си заслужава по скъпото платно. Дали ще се ветрее с обикновенното на ЕлитеСкрийн, въпреки че веднаг ами дойде на ум да направя ишички на пода и с ластици да обирам долната страна на платното. Знам че колегата ivodivo e от Варна и притежава този проектор заедно с екрана, писал съм му на лично, дано отговори и да си направим среща за live feedback.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #4

    Отговор: Проектор + Екран към него ?

    Има лека промяна в плана за дейстиве. Мисля да си направя прожекционен екран, не за да спестя пари, а защото ми се експериментира. Отностно проектора не успях да се свържа с колегата от Варна - ivodivo. За да обменим опит.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Евтин екран за проектор
    От XpacTa във форум Проектори и екрани
    Отговори: 11
    Последно: 25-04-18, 20:32
  2. екран за проектор
    От audibs във форум Проектори и екрани
    Отговори: 12
    Последно: 12-01-17, 11:46
  3. Екран за проектор в окаченият таван
    От StackOverflow във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-13, 11:04
  4. Екран за проектор 4:3 или 16:9?
    От playdeni във форум Проектори и екрани
    Отговори: 10
    Последно: 25-10-12, 12:58
  5. Проектор и прожекционен екран
    От Stanley във форум Проектори и екрани
    Отговори: 8
    Последно: 15-01-11, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе