Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree4Одобрявам
  • 2 Post By drecolli
  • 2 Post By drecolli

Проектор около 2000лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #1

    Проектор около 2000лв

    Здравейте,

    Оборудвам домашно кино, като помещението е предназначено само за това. Размерите са 5 х 3 метра. Стените са с акустичен гипс картон боядисани в тъмен цвят. Може да се затъмнява напълно. Въпроса е за избора на проектор. Към момента съм се спрял на Optoma UHD35. Има ли нещо около този бюджет което си заслужава да погледна. От няколко дена чета, но марките и моделите са страшно много и най-вероятно пропускам нещо. Готов съм и леко да завиша бюджета ако добавеното подобрение надвишава чувствително допълнителните средства. Благодаря.

    Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    42
    #2

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Здравей,
    Щом помещението е проектирано за домашно кино и имаш възможност за изолиране от амбиентна светлина, заложи на качеството на изображението. Конкретно наблюдение върху споменатия модел нямам, но ще е най-добре ако можеш да направиш реални тестове. Попринцип проекторите с високи лумени са за светли помещения(мултимедийни проектори), и обикновено качеството на изображението не е основен приоритет. Например при мултимедийните проектори, борбата за реално черно на тъмни сцени липсва(което за мен лично е фактор).

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #3

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Здравей,

    пожеланието за реални тестове е много хубаво, но няма как да се реализира. От малък провинциален град далече от столицата, съм. Освен това не знам дори в София, кой би се съгласил да ми закачи няколко проектора за да правя тестове, има ли помещение със сходни размери като дистанция и размери и вид на екрана, затъмнение и т.н. А знаеш, че тези неща също оказват огромно влияние.
    Имаш ли някакво конкретно предложение, което смяташ че е с по-качествено изображение и по-ниски лумени?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    42
    #4

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Погледни LG HU80KA (мисля,че има по-нов модел) който надвишава обявената от теб ценова рамка.Не казвам, че 2000лв са малко, но за съжаление проектори с хубаво изображение на тънки пари не се откриват лесно. Както сам каза, избора е съобразен с много фактори.
    Аз също не съм от столицата, но е вариант да провериш в интернет за сравнителни клипове в youtube например.

    П.П: Не искам да те разколебавам за избора ти. Проектора, който си избрал е с висок контраст и висока разделителна способност.Най-важен е личния избор,дали ще е заради естетика, марка, цвят и т.н, няма значение - парите и вкуса са си твои!
    Този пост е редактиран от innerfire; 19-04-21 в 15:02.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #5

    Отговор: Проектор около 2000лв

    За подобна големина на помещението помисли и за най-практичното решение. Телевизор.
    За тези пари има 75" lcd или 55" oled.

    Не знам до колко си работил с проектори изображението като оставим размера е по-добро на тв.
    Размера при гледане на добър източник е много хубаво да е голям, но при sd качество предпочитам обработката на изображение на телевизора ми.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #6

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Аз в момента съм със 65" телевизор. Търси се увеличаване на размера иначе цялата операция е безмислена. Точката на гледане е около 4 метра при което дори 75" е твърде малко. Относно качеството на видеото, от години не гледам 720р, камо ли SD. При размерите за, които говорим звучи несериозно да го коментираме дори.

    Изпратено от моят Mi 9 SE с помощта на Tapatalk
    lazarus18 и Slusatel харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Аз визирах канали от телевизията които 3/4 са sd при подобен сигнал подобрението от обработката на телевизора е огромно.

    Не знам гледал ли си филм на проектор наскоро, но иска възможно най-добрата основа читав екран струва 200лв+ .
    Има специални бои с които можеш да боядисаш стената, но поне при нас в офиса 150Е/литъра се оказа доста скапана отразяваше ужасно и купихме екрани.
    Аз бих взел под наем за 24 часа колкото да се убедя, че това е моята машина.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #8

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Може би не си разбрал, но това е помещение оборудвано за гледане на филми. Няма да вървят новините по някоя кабеларка на SD сигнал.
    Относно екрана съм наясно, като дори 200+ е твърде ограничен бюджет. В край на сметка взех това: https://www.elitescreens.eu/en/eur/e...r=R120WH1&c=79
    Чакам още няколко компонента (мебели) и обмислям да пусна информация за целия проект.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    podredko и dnedkov харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Ще има ли плътни завеси и акустична обработка на стените? Така както е ще кънти брутално.
    Така както се вижда на снимката по-малко от 100инча няма да е ок. ТОзи е към 120 вероятно и изглежда добре.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #10

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Ще има завеси, даже вече са монтирани. Тавана (мисля, че се вижда на снимката) и втората половина на стените са с акустичен гипс картон. Не твърдя, че е професионално поставен (не са правени изчисления от инженер), но четох доста преди да го избера и наредя и мисля, че се получи добре. Екрана е 120".

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #11

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Помисли за поставяне на дифузери на първата отражателна точка отляво и отдясно и точно от двете страни на мястото, на което седиш и отзад.
    Акустичният картон ще повлияе на ниските, но за високите си трябват дифузери.
    Звукът мислил ли си го?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #12

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Погледнах им цените, за сега ще почакат, че проекта надхвърли доста бюджета.
    Звука е Monitor Audio bronze + рисивър Denon.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Проектор около 2000лв

    Поздравления за приключението в което си се впуснал. За проектора какво реши? Относно аудиото - имал съм възможност да пробвам HW-Q950T 9.1.4 саундбар с поддръжка на атмос и ефекта е като в кинозала. Уникален звук, в последствие проверих за класация за топ 3 саундбар с атмос и този беше най-предпочитания от всички. Цената му вече трябва да е около 2000лв. Хубавото случая е, че саундбара се настройва в зависимост от помещението. Още един плюс са безжичните колони. Много добре замислен уред. Очакваме повече инфо като завършиш салона.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #14

    Отговор: Проектор около 2000лв

    След доста четене на ревюта и сравнения на продукти, купих Optoma UHD35. Към момента съм много доволен. Всичко в 4К резолюция е перфектно, 1080р е много добре, от там надолу не става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на ТВ около 40" за около 1000лв
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 30-05-17, 13:28
  2. Помощ за избор на 55" TV за около 2000лв.
    От cvetaniliev във форум Телевизори
    Отговори: 30
    Последно: 03-05-16, 17:17
  3. екран за проектор около 1000лв-100"
    От iuli1971 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-13, 09:48
  4. Ресивър до 2000лв.
    От raiders във форум Аудиотехника
    Отговори: 74
    Последно: 12-10-11, 23:43
  5. Лаптоп за около 2000лв?!
    От cyberson във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-05, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе