Страница 68 от 72 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1071

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1006

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!



    Спецификация на един компресор за битови климатици
    Application Range
    Condensing Temperature - 65˚C max.
    Discharge Temperature - 115˚C max.
    Motor Wire Temperature. - 130˚C max.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1007

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Изглежда че Дайкин и Мицубиши не могат да издържат на "меката" руска зима, за разлика от китайските кондиционери. Икономия на материали с цел максимална печалба. Капитализъм в действие.

    Ама ти сериозно ли? Не че съм фен на Mitsubishi Electric, но машина хвърлена на земята, как се очаква да работи зимата без да замръзне? Що за идиоти са тези?

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    2
    #1008

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Извинявам се ако не е за тук въпросът ми и моля модераторите да го преместят ако не е за този раздел. Но искам да попитам за да почистя fujitsu 12kgta как да сваля предния капак на вътрешното тяло и перката откача ли се от двете места. Разкачих го от щипките развих всички болтове и почти излиза но имам чувството че нещо го държи там където е окото просто не иска да излезе ако някой знае как се сваля и има ли още нещо което трябва да се направи ще съм му благодарен ако каже как става че вчера се ядосах не можах да го сваля а се мъчих доста.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1009

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от baraxata Виж публикацията
    Извинявам се ако не е за тук въпросът ми и моля модераторите да го преместят ако не е за този раздел. Но искам да попитам за да почистя fujitsu 12kgta как да сваля предния капак на вътрешното тяло и перката откача ли се от двете места. Разкачих го от щипките развих всички болтове и почти излиза но имам чувството че нещо го държи там където е окото просто не иска да излезе ако някой знае как се сваля и има ли още нещо което трябва да се направи ще съм му благодарен ако каже как става че вчера се ядосах не можах да го сваля а се мъчих доста.
    KGTA е 100% гаранционен , от какъв зор го разглобяваш?

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1010

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    За да спести някой лев. В сервизното сигурно има инструкция как се разглобява.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #1011

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Какво представлява гаранционната профилактика? Не мисля, че ти разглобяват цялото тяло на съставни части и ги мият....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    21
    #1012

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Искам да попитам за стъпките за долната процедура.Така ли са:

    1.Гаси се климатика и се пръска се с тези спрейове
    2.Престоява поне 10 мин
    3.Пуска се климатика на максимално студено
    4.Докато работи ли се минава с пръскачка накрая или преди да се пусне климатика се минава с пръскачката и тогава се пуска климатика?

    Предполагам след стъпка 2 се измива с пръскачка с вода и чак тогава се пуска климатика на студено , ама все пак да питам.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз си го чистих, с тези спрейове, препоръначи ни от Генади (благодарности).

    Оказа се, че се е изчистил доста добре. И от вътрешната страна нямаше мръсотия.
    Преди:



    И след:




    Накрая, вместо пулверизатор, ползвах градинската пръскачка. По-силна е струята и отмива доста добре.

    П.п. Инкуирър, някаква нотка на заяждане ли долавям? Не виждам на какво основание е и какво целиш? Ще си мерим климите, кой по-трудно се разглобява и почиства ли? Ако питаш мен, колкото по-лесно, толкова по-добре. Сам не исках да се наемам да го разглобявам чак толкова, защото е все още гаранционен.
    П.п. 2
    Велев, да, до някаква степен. Нямах някак си пълно доверие, но се справи добре. Нещо се дърпаше в началото, затова се чудех, дали да не ръчкам сам. Важното е, че всичко мина добре. Все пак, за напред, мисля да действам така, както ти писах. Гаранцията скоро изтича...
    Този пост е редактиран от zarere; 11-05-21 в 17:39.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1013

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Не схванах моята фамилия какво е замесена тук?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1014

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!


    Днес и утре климатикът ще бачка в полу-демонтирано състояние.


    Появи се много кофти миризма и ща-неща се наложи да правя профилактика с препарати и почти вряла вода.
    Няма да ви казвам какво количество плесен изтече през кондензният маркуч в кофата, само от топлообменника, и това след месец и нещо ползване на охлаждане. Ваната и турбината поне няма да се свалят, защото са сравнително чисти.
    Утре ще повторя процедурата с измиването с гореща вода на топлообменника, защото не очаквах чак такава мизерия.



    За протокола
    при тези външни температури консумация на тих режим, в разглобено състояние ~500 вата
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1015

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Като гледам ваната не се измъква.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    744
    #1016

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Появи се много кофти миризма и ща-неща се наложи да правя профилактика с препарати и почти вряла вода.
    Няма да ви казвам какво количество плесен изтече през кондензният маркуч в кофата, само от топлообменника, и това след месец и нещо ползване на охлаждане. Ваната и турбината поне няма да се свалят, защото са сравнително чисти.
    Утре ще повторя процедурата с измиването с гореща вода на топлообменника, защото не очаквах чак такава мизерия.
    За протокола
    при тези външни температури консумация на тих режим, в разглобено състояние ~500 вата
    А, сети ли се преди да заливаш топлообменника на климатика с вода, да му удариш една прахосмукачка преди това, с накрайник - задължително с четка (с естествен косъм от диво прасе ) като движиш нагоре-надолу, не настрани, да не смачкаш ламелите ?
    Така се избягва "набиването" на мръсотията навътре, откъдето, после, няма измиване, освен ако не се демонтира тялото.
    Александър, като казва, че "тези спрейчета само влошават нещата", може би има в предвид точно това, че цялата мръсотия се "набива" по-навътре.
    Този пост е редактиран от Palev; 29-07-21 в 14:02.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1017

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Колко требе да си тъп, че да профилактираш при 42°С външна температура?? Точно толкова, колкото когато се сетиш през юли месец, че си забравил да си купиш климатик и се потиш, като депутат пред избиратели

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1018

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    А, сети ли се преди да заливаш топлообменника на климатика с вода, да му удариш една прахосмукачка преди това, с накрайник - задължително с четка (с естествен косъм от диво прасе ) като движиш нагоре-надолу, не настрани, да не смачкаш ламелите ?
    Така се избягва "набиването" на мръсотията навътре, откъдето, после, няма измиване, освен ако не се демонтира тялото.
    Горещата вода сваля всичко. Трябваше да снимам какво изтече в кофата.
    Поне видимо нямаше набит прах от външната страна на питата. Климатикът ми е с двойни филтри.

    Моите предположения са, че тая плесен, която изтече се е завъдила или между двата реда на топлообменника, или от задната страна на питата, където вчера малко претупах измиването, тея дни пак ще трябва да повторя хигиенизирането с гореща вода, но в тея жеги нещо ме е налегнал мързелът.

    Иначе след като намазах с препарат, после минах с мека четка питата за да се разпени хубаво.
    За сега съм го оставил да работи в разглобено състояние, без филтри...

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1019

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колко требе да си тъп, че да профилактираш при 42°С външна температура?? ..
    Jack не е сам dodo.Мазохизъм му викат.И аз вчера се потих в гаража, ама над друг климатик и по друга причина…..


    Тея в къщи не ги пипвам сега .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1020

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    К'ви са тези гнезда между автомобилния радиатор и перките на колата ?

    Вече и гарги взехте да развъждате бре?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 72 ПърваПърва ... 18586667686970 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 21:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 04-05-11, 00:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 13:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 12:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе