Страница 18 от 72 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1071

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #256

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от hawai76 Виж публикацията

    Зима и Петрич аа объркал си се


    Ела в РуСе
    ,
    Ми не ща, тук ми добре.

  2.  
     
  3. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #257

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Казвам че не ми харесва да ни обгазяват с печки на дърва и въглища в отговор на колегата TONI34AL


    https://vesti.bg/lyubopitno/smyrtono...london-6061260

    Не трябва да стигаме до там нали?
    Този пост е редактиран от hawai76; 03-01-17 в 21:03.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #258

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Здравейте,

    Може ли да ми препоръчате фирма за качествена профилактика на климатик във Варна? Взе доста слабо да духа и в стаята е студено, а преди и в най-големия студ затопляше без проблеми.

    Благодаря.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #259

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Изчисти си филтрите. То сега друга профилактика не се прави - след 2-3 месеца, тогава.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #260

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Профилактиката затова и е такова името, защото се прави профилактично преди да е станал проблема. Точно с тази цел, да се избегне проблем. Обикновено преди отоплителния сезон, или след него. Посред зима при проблем отива повече към ремонт, не към профилактика. Колегата по-горе е прав, вижте си филтрите, защото тази зима доста филтри измих. Не че имам против, но излиза скъпо.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #261

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    А няма нищо страшно.Преди малко демонтирах една 18-ца.Airfel.Завалийката не си изчистил тавата.
    Отдолу листа са запушили отворите.Целия огромна буца, ама огромна.Вентилатора замръзнал и изгорял + пропуск - няма грам фреон.Та нека не си чистят климатиците.Ние няма все пак няма да караме на фотосинтеза.Сега цената ще е поне няколко профилактики, а и човека вече иска да му го преместя на достъпно и удобно за обслужване място.Та като не става по лесния, ще става по трудния начин.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #262

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Моля за отговор от специалист :
    1.Какво включва термина " цялостна профилактика "
    2.През какъв период от време е необходима
    3.Цена на услугата (имам в предвид на наистина "цялостна" )
    Поставям въпроса поради факта че са поискани 90 лева за четири годишния климатик на майка ми,и просто да сме подготвени какво да изискваме срещу тази немалка сума ! Ако има значение - климатика е Самсунг 12 ка някаква
    На мен ми идва малко странно,поради факта че до сега тя си плащаше по някакви 30 лева годишна такса "спокойствие",и сега ново 100,някакви 90 лева,което леко вече започва да обесмисля икономическата полза от такъв уред.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #263

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    За тези пари, пълно разглобяване на вътрешното тяло и измиване с препарат чарк по чарк. На 3-4 години е нормално, ако не е в магазин.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #264

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Само за инфо , но може и да си чел , но ако си подготвен лошо няма , нали така . Информирания избор е ... велика сила .

    Четиво

  12. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #265

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Моля за отговор от специалист :
    1.Какво включва термина " цялостна профилактика "
    2.През какъв период от време е необходима
    3.Цена на услугата (имам в предвид на наистина "цялостна" )
    Поставям въпроса поради факта че са поискани 90 лева за четири годишния климатик на майка ми,и просто да сме подготвени какво да изискваме срещу тази немалка сума ! Ако има значение - климатика е Самсунг 12 ка някаква
    На мен ми идва малко странно,поради факта че до сега тя си плащаше по някакви 30 лева годишна такса "спокойствие",и сега ново 100,някакви 90 лева,което леко вече започва да обесмисля икономическата полза от такъв уред.
    За да ти се отговори на въпроса трябва да посочиш какво предлагат за тези пари.Все пак всичко е въпрос на договорка.
    Друг е въпроса дали наистина ще свършат всичко.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #266

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Ponyasd, ако под пълна профилактика се има предвид сваляне на двете тела, закарване в сервиза, разглобяване, основно измиване, сглобяване, докарване до жилището, монтаж. То цената е подарък, предвид че само демонтаж е 60 лв. Като сложите и проверка на техническото състояние на машината ... то за тези пари едва ли ще стане. По-добре попитайте какво Ви се предлага за тези пари. Дали е нормално да се прави на 4 години, зависи главно от мястото и експлоатацията на машината. За мен 4 години по-скоро не налагат подобно нещо. Но има машини в магазини, фриз. салони, мръсни улици. Там вече е друго. Всичко е строго индивидуално. Предполагам може да прецените, дали машината Ви е много мръсна, или може да мине с по-леки мерки. Моята вкъщи мина пълна профилактика на 7-мата година. Но всяка година я чистя доста основно с разглобяване. Като цяло работата е мръсна и трудоемка. Един квалифициран техник за това време, може да свърши доста по-полезни и платени неща. Пиша това, защото след моя пост, по традиция ще тръгнат поредните полемики, кое колко струва и кой какво е направил за тези пари.
    Този пост е редактиран от Mega; 02-04-17 в 11:13.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #267

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Имам усещането, че не се прави особена разлика между "профилактика" и "почистване". Първото се прави по алгоритъм (ако е както трябва) и е скъпичко. Второто е с цена между 12 и 20 лева на час, ако се извършва на място, както трябва. Стигне ли се до сваляне / разкачане на телата, става въпрос за доста повече пари и рискове. Глупаво би било в този случай да се направи само почистване.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #268

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Еми никой не и е казал нищо конкретно,само когато е отишла за таксата жената и е казала,че е дошъл момента за пълна профилактика и т.н.
    А иначе подробности не е споменавала,явно ще трябва допълнително да изясним нещата.
    На съседа за сваляне на климатика ,вкарването му в сервиз и пълнене с газ - 180 лева.Което си е живо кожодерство.Аз не знам кво толкова трудно има да откачиш едно тяло тежащо 30 кила и да го свалиш долу до баничарката.Това си е една пенсия.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #269

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Пак се почна с гледане в чуждите кесийки...Като много Ви се струва скъпо, защо не си свършите всичко сам?!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-04-17 в 21:13.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #270

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Пак се почна в гледана на чуждите кесийки...Като много Ви се струва скъпо, защо не си свършите всичко сам?!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Типична българска черта!
    Може и сам, само че ще извърви дълъг, труден и изпълнен с много неизвестни, път. И на мен ми е скъпа бирата, ама си я купувам, не съм тръгнал, да си правя пивовар!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 72 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 21:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 04-05-11, 00:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 13:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 12:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе