Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 77

Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #61

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Касапе, човекът погрешно е написал, че тези карти са в разрез със закона. Не са, разбира се. Но много често включват клаузи, които са нищожни. Атакувал съм гаранционна карта на телевизор с повредено дистанционно. В нея някакво говедо беше написало, че дистанционното не било покрито от гаранцията. След което го смениха за два дни с ново, преди да е изтекъл едномесечния срок (съседът се беше борил доста време сам, преди да потърси помощ). Нито търговците, нито потребителите, нито съдиите познават добре закона. Като най-зле от всички са пловдивските съдии.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #62

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Касапе, човекът погрешно е написал, че тези карти са в разрез със закона. Не са, разбира се. Но много често включват клаузи, които са нищожни. Атакувал съм гаранционна карта на телевизор с повредено дистанционно. В нея някакво говедо беше написало, че дистанционното не било покрито от гаранцията. След което го смениха за два дни с ново, преди да е изтекъл едномесечния срок (съседът се беше борил доста време сам, преди да потърси помощ). Нито търговците, нито потребителите, нито съдиите познават добре закона. Като най-зле от всички са пловдивските съдии.
    Да, за клаузи от договора, ставаше дума.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #63

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    За различните марки коли има много примери, за сравнително скъпи детайли (не консумативи), които не се поемат от гаранцията. Потърсете из нета. А там цената е огромна в сравнение с климатик. Не се наемам да съдя от правна точка, кое и как.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #64

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    До тук не разбрах колегата какъв климатик има, дали има изобщо, както и какви проблеми е имал с гаранцията? За сега ми се струва, че просто тича за здраве по темите. Стандартно в нашата държава е колкото си по-малко компетентен, да даваш толкова повече акъл.
    Този пост е редактиран от Mega; 06-05-19 в 12:04.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #65

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    До тук не разбрах колегата какъв климатик има, дали има изобщо, както и какви проблеми е имал с гаранцията? За сега ми се струва, че просто тича за здраве по темите. Стандартно в нашата държава е колкото си по-малко компетентен, да даваш толкова повече акъл.
    Тичам за здраве, нямам проблем с гаранциите. Те всичките са в резултат от използването на некачествени материали. И как да си сложа климатик, като реално никъде не ми показват как работи. Ти като идеш да си купуваш TV - TV-то е пуснато - гледаш - харесваш - купуваш, не ти харесва не купуваш. Отиваш да купиш кола - качваш се караш - харесва ти купуваш, не ти харесва - не купуваш, отиваш да си купиш телефон - пробваш го - дали е бърз - кефи те - купуваш, не те кефи- не купуваш. Климатика - убеждават те че е супер - монтират - теб не те кефи - оплакваш се - отговора е - "Ами те така си работят"

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #66

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Много си прав, ша знаЙш! Никакво купуване без проба. Ай ша им са и търговците! Отивам вчера в едно техно да си търся фурна и пералня и викам на един консултант: "Дай да метнем 5 чифта боксерки у пералнята да я пробвам", пък той-"Не може". "Метни една баница у фурната да я пробвам!"- и пак "Не може". Ми дръжте си ги! И бойлерите си дръжте, и съдомиялните, и сушилните!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #67

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много си прав, ша знаЙш! Никакво купуване без проба. Ай ша им са и търговците! Отивам вчера в едно техно да си търся фурна и пералня и викам на един консултант: "Дай да метнем 5 чифта боксерки у пералнята да я пробвам", пък той-"Не може". "Метни една баница у фурната да я пробвам!"- и пак "Не може". Ми дръжте си ги! И бойлерите си дръжте, и съдомиялните, и сушилните!
    И ти да знаЙш, само гледат да прецакат потребителя

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #68

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    а какой производитель дает самую большую гарантию?

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #69

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    LG дают 10 год компресораМИ

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #70

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Спасибо за информацию

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #71

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Здравейте!
    Някой може ли да каже как стоят нещата с гаранциите при различните марки към днешна дата?
    Би било интересно за много хора, предполагам

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #72

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Гаранцията по закон е 24 месеца за физически лица и 12 месеца за юридически.
    Търговскага гаранция може да варира, но в никаъв случай не може да бъде ПО-МАЛКА от гаранцията определена със закон.
    Обикновено гаранцията при хладиланата и климатичната техника е обвързана с годишна профилактика, замервания на работното налягане на компресора, проверка за течове на хладилен агент и т.н. Освен това има фирми които дават 10 години гаранция, но без търговеца да уточнява, че тази гаранция например е валидна само за компресора. Или производителят и търговеца да са го уточнили, ама потребителят да не е разбрал. В един климатик няма само компресор. Може да възникне пробив в изпарителя, дефект в платките, а те да са със стандартна законова гаранция от 24 месеца.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 14-09-20 в 21:42.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #73

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Стана ми интересно, защото при някои марки гаранцията е 5 години.
    При Тошиба са 5 години (без каквито и да е уговорки и профилактики след 2-та година).
    При Грий са също 5 години, но след 2-та година трябва ежегодно да се прави профилактика (а и да се дадат едни пари за това).
    Така ли е наистина? Как е при останалите марки?

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #74

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    При всеки търговец е различно, на мен за Хитачито, търговеца ми даде три години без да ме задължава с профилактика. Най-важното в случая е да си вземеш касовата бележка, защото тя ти дава 2 години от държавата, за всичко над тези 2 години е добро желание на фирмата и на производителя. На един колега на панасоника му изгоря компресора преди да е направил 5 години, но имаше 5 годишна гаранция и от производителя му приеха рекламацията и му смениха компресора.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #75

    Отговор: Гаранция - 2 или 3 г и при какви условия?

    Хевитата 3г. без профилактики.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-12-13, 12:06
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-06-12, 22:42
  3. DAIKIN FTXS35D/ARXS35F - подходящ ли е за моите условия?
    От rudera във форум Климатици Daikin
    Отговори: 34
    Последно: 19-01-10, 04:23
  4. Fujitsu ASY12UB - подходящ ли е за моите условия?
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 14-10-09, 20:17
  5. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе