Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45
Like Tree44Одобрявам

Изолация на комресора на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #31

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Не го мислете толкова компресора. Като изгори ще е изгорял, сменя се или се подменя машината с нова. Има много по-важни неща в живота от един компресор. Ако му е дошло времето ще изгори каквото и да се прави по машината. Много хора си пускат конвенционалните климатици на -20 с години и нямат проблеми. Други им изгарят от раз .... Ако не е компресора ще е нещо друго. Fujitsu даваха мисля 7 или 10 години живот на машините си, Midea 10, Gree 7 и т.н.
    stainway одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #32

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Е колега така написано звучи доста подвеждащо( живот на машината). Вие лично запознавахте ли клиентите си че климатизатора има еди колко си живот? Дори и да го има описано на хартия, използването на климатизатора е строго индивидуално. Все едно да кажете турбината на дизеловия двигател има 250к км и това е. Не целя да се заяждам просто има хора( в това лице и аз) на който част от машините отдавна са надхвърлили "пробега" който сте обявили. Наздраве на всички Василовци!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    37
    #33

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Принципно не съм "колега", просто имам допир до моделите на фирмата и реални наблюдения върху тях непрекъснато,и съм си изградил мнение,което е неангажиращо към никой.Иначе за живота е строго индивидуално,наистина!Но по принцип на конвенционалните им дават до 10години/ориентировъчно/ ,а на класните инверторни 13-15години,всичко е наистина строго индивидуално.Преди две седмици например правихме Нокрия 14-ка/гаранционна/ беще на сервиз точно за компресора, а останалите 3 броя отдавна спряха да си вадят филтрите,трябва да й помагаш като повдигнеш предния й панел,всичко от наблюдения преки ,не от рекли казали!
    Затова има разни модели и марки за всеки, според вкуса и възможностите!
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от avenger; 09-01-18 в 19:38.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #34

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Аз никого не запознавам. Нямам клиенти.
    Иначе по темата - всяко изделие си има проектоживот. Мога да ви говоря много по темата ако ви е интересно на ЛС или по друг начин!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #35

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Иначе по темата - всяко изделие си има проектоживот. Мога да ви говоря много по темата ако ви е интересно на ЛС или по друг начин!
    На мене ми е интересно, но на лични ще е полезно само за мене. Може би ще е по-добре да пуснеш отделна тема.

    ЧНГ 2018
    Gyokov одобрява това.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #36

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Накратко:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Product_lifecycle
    За Fujitsu и Midea - навремето Велев беше пускал сканирани документи за проекто-живота.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #37

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от mokata7 Виж публикацията
    Колега благодаря за информацията, за това, че не трябва да опира в дъното не бях се сетилИма резон в твърдението ти ,но защо на LFC не е такава , а прилича на такава каквато се слагаше за шумоизолация на ладите на пода ,ако си спомняш!Представлява нещо като слепени парцали /вътрешната/ а външната е същата, с външен слой нещо като полиетилен - черен, които явно не позволява да се мокри, ако случайно попадне влага от вън при дъждове.Не е лепена втората изолация за компресора просто е обвит хубаво и е срязана там където са тръбичките,както казваш и ти.Мислех да търся такава, ама не знам от къде да взема!Според мен трябва да е и дишаща малко, за да не прегрее компресора,просто - трябва да има и вентилация малко, мисля.Остава още един въпрос, лятото дали не трябва да я махам, че при тези 40 градуса и климатика ми е на южна стена, става рисковано да не оплескаме пейзажа и да съсипа машината, че няма да мога да си го простя!Преди си го бях мислил, но като видях LFC се замислих пак по тоя въпрос!
    Ако има нещо казвайте,според мен това е в пъти по-добре от това да увиваш нагревател около компресора , а за икономично е без мислено да се сравняват вариантите!По този начин компресора ще се топли сам и няма да изстива критично при големите разлики в температурите!
    Поздрави!
    Логично, ако компресорът е по-добре изолиран, климатикът ще топли повече през зимата, защото загубите намаляват и ще вкарва повече топлина вътре. Лятото е на обратно - капацитетът му на охлаждане ще намалее, защото изолацията намалява разсейването на топлина.
    На есен може да си поиграя и да изолирам тръбите на високото налягане на моя.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #38

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    .
    На есен може да си поиграя и да изолирам тръбите на високото налягане на моя.
    Ефекта ще е нулев!


    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Mega и ruuni9 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Що се занимавате с таквиз неща, ми не си гледате други полезни занимания.
    Aleksandars, dimkaraganchev, Mega и 5 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #40

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Ефекта ще е нулев!
    Аха, ясно. А ако изхвърля вътрешната изолация на компресора и тръбите, тогава може би ще има ефект?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #41

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Що се занимавате с таквиз неща, ми не си гледате други полезни занимания.
    Еди, това е масова практика у нас...Всеки прави това от което хал хабер си няма...
    dimkaraganchev, Mega, SPSt и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Milanov, ти какво ще кажеш по въпроса за допълнителната изолация на компресора и тръбите?

    На етереите изолацията им е тънка, хитачитата имат хубава дебела изолация.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #43

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Що се занимавате с таквиз неща, ми не си гледате други полезни занимания.
    Щот си нямат

    п.с. Я вижте как съм изолирал с чревца и подправки едни нещица
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dimkaraganchev, Jack Krauser и Sergey харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #44

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Milanov, ти какво ще кажеш по въпроса за допълнителната изолация на компресора и тръбите?

    На етереите изолацията им е тънка, хитачитата имат хубава дебела изолация.
    Какво да кажа, на мене са ми покрай вътрешните тела белите кахъри. Отвън ако е рекла някоя платчица беля да направи не виждам какво ще я спре изолацията. Единствено виждам резон ако не се ползва зимата климатика всеки ден да се предвиди нещо да позатопля компресора, като на снимките по горе. Но както се казва всеки си е башка ... За един е едно, за друг друго.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #45

    Отговор: Изолация на комресора на климатика

    И в тая връзка, аз като прост юзър напук на всички монтажници и техници с които съм имал допир - слагам допълнителна изолация/водопроводна 9 или 12мм с ф.42/ на тръбите във външната им част и също изолирам и крановете.
    П.С. Да изкажа благодарност към Edi1, че на база негов съвет се престраших да взема едно Хитачи 25YH5 /скрол компресор/, което ни топли вече 10г. с такава допълнителна изолация на външните тръби Само подозирам, че е поизяло вече втулките на турбината , ама като ви чета, ще го излекуваме лесно
    Jack Krauser, mystikalrs и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Стойки под изолация
    От root666 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 29
    Последно: 07-12-18, 22:00
  2. Въпрос за изолация.
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 22-05-17, 17:21
  3. Изолация на под
    От sevastaki във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 19
    Последно: 20-04-17, 10:04
  4. Изолация на тръбен път!?
    От joro_vk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 20-10-15, 20:21
  5. изолация на таван
    От pondzi във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 14:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе