Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с дъно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #1

    Проблем с дъно?

    Здравейте!
    Моля за мнения от разбиращите!
    Имам компютър с дъно Foxconn A7GM AM2, вградено видео Ati 4300 и външна GeForce 9600 GT,4gb ram.Проблема е следния:
    Пускам го вчера, всичко работи, но след стартиране на игра, започва да блокира, тъмен екран, стои така 2мин. и пак тръгва.След около половин час се повтаря същия проблем.Като го изключа от копчето и го пусна пак, завърта перките но екрана не светва! След 2часа пробвам пак, тръгва, и пак започват гореописаните проблеми.Извадих външната карта-няма промяна!Пробвах без диск и DVD, извадих паметта, почистих всичко,смених захранването с чисто ново-нищо, екрана остава изключен с надпис "no signal". Днес за целия ден успях да го пусна 2 пъти за по 10мин.
    Всичко води към дъното, огледах го внимателно, няма надути кондензатори, видимо всичко е наред...има ли начин да го тествам в домашни условия?
    Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Проблем с дъно?

    махни видеото.

  4. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #3

    Отговор: Проблем с дъно?

    Махах го, 100 пъти, с вграденото пак така...преди малко махнах едната плоча памет и запали, сега работи, пак направи черен екран, ама не се рестартира!
    Долу на таскбара излиза един знак, жълт триъгълник внимание, ама не ми дава нищо като кликна на него или като го посоча...стои малко и изчезва!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Проблем с дъно?

    ами то това е тестването - подмяна на другите компоненти и изолиране на ефекта до повтарящия се компонент
    ако намериш някой с такова дъно да ти услужи - провери всички твои компоненти на неговото...

    ...до какъвто извод и сам си стигнал

    ------------------------

    този жълтият знак на-вероятно е от някакъв малуер, но е слабо вероятно той да ти спъва компа

  6. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #5

    Отговор: Проблем с дъно?

    лошото е, че нямам такова дъно под ръка, антика...няма и от къде да се купи

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    45
    #6

    Отговор: Проблем с дъно?

    Хвърли едно око на дивайс мениджъра дали ти е разпознал компа хардуера.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Проблем с дъно?

    Цитат Първоначално публикувано от alphabeta Виж публикацията
    лошото е, че нямам такова дъно под ръка, антика...няма и от къде да се купи
    дъна за ам2 имам налични 2бр.
    я махни лан-а и рестартирай.

  10. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #8

    Отговор: Проблем с дъно?

    Проблема е най-вероятно в паметта.От снощи работи без рестарти и черни екрани с едната плочка рам.Ще пробвам с друга памет.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #9

    Отговор: Проблем с дъно?

    Преди 2-3 месеца ми дадоха да огледам един стар комп 2006 г спрял въобще да работи. Проверих хардовете, RAM, видеокарта, захранване като ги прехвърлях едно по едно в друг стар комп и те всички работят там - дънната платка е ASUS K8N s AGP slot за видеокартата и Сокет 754 за AMD процесори и май в едното от тях е повредата.
    Търся си възможно най-евтини (или като подарък, бартер с/у нещо мое) процесор и/или подходяща дънна платка -
    не ги искам от вас, а просто съвет, линк, ако някъде сте видели нещо подходящо(olx или базар или скрап склад) да ми го посочите

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Проблем с дъно?

    ако не си намериш до десетина дена, ще отворя едно чекмедже с антики, в което съм почти сигурен, че имам 754 процесор...
    плащаш си доставката и е твой

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #11

    Отговор: Проблем с дъно?

    Ами - да, подобно предложение очаквам - оглеждах дъното и няма подути кондензатори, даже излишно смених два, може и само процесорът да е изгорял - а дъното изправно, пък и да заработи вече едва ли някой ще ползва антиката, хората си взеха по-съвременен и аз само за спорта питам.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-07, 09:25
  2. Проблем с дъно
    От daniela във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 15-02-06, 08:52
  3. Проблем с РАМ или дъно
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-04, 00:10
  4. Проблем - дъно или CD-RW?
    От pland във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-03-04, 16:38
  5. Проблем с дъно Gigabyte 7VA
    От varbancho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе