Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Jack Krauser

New CPU inserted in your system! - постоянно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #1

    New CPU inserted in your system! - постоянно

    На една от машините, която се ползва за сървърни нужди, има споменатия проблем. При всеки boot/restart BIOS-a мисли, че има вкаран нов процесор (сменен). Съответно всички настройки около CPU-то се нулират/ресетват (добре че само те).
    Дъното е Asus M4A785TD-evo (последен BIOS), CPU е Phenom II X4 965T (3.4GHz, 6MB L3), 2x4GB DDR3/1600 (@1333) RAM, различни плочки, но съм пробвал поотделно с всяка, на различни слотове.
    Преди този процесор имаше един 3-ядрен Атлон II 425, с него нямаше този проблем, дори го бях клокнал малко до 3ГХц без проблеми, но идваше слабичък.
    Пробвах всичко, което намерих, ресет на CMOS, load defaults, вадене на батерията за половин час и окъсяване, вадих процесора 2 пъти, няма проблемни пинове, гледах и дали не е изкривен по ъглите, че на места срещах и това като обяснение че не влизал добре по ъглите или нещо такова, пробвах и само с кулър леко натиснат на ръка за да не притиска проца много към сокета... без промяна.
    BIOS/Windows иначе го разпознават нормално и работи нормално на сток 3.4ГХц.
    Към съобщението има и възможност за влизане в BIOS за настройване или F1/F2, но колкото и да влизам и настройвам и сейвам нещата, си излиза това съобщение.

    Не че не ми стига мощност за нуждите, но това ме гложди отдавна, поне няколко месеца, откакто го взех. Дъното е клокърско уж, а нещо такова да спъва евентуалните ми напъни да го кача с поне 200МХц..
    Четох за подобни проблеми точно с феномите... дали има нещо друго, което да реши този проблем?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Предполагам, че си видял ТОВА ... странности на асуските дъна

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Да, това беше от първите, на които попаднах, за тях точно споменах в първия пост.
    Леглото на сокета има издатина в центъра, която след обследване и с лупа не видях да е по-ниско от ъглите и страните по краищата. Самият процесор също видимо доколкото позволява просто око, не се бенд-ва. Също така както споменах, пробвах и без монтиран кулър - само сложен свободно върху проца колкото да не прегрее за секундите докато тествам.
    Не знам, освен преди да е ползван на дъно с "кофти" сокет, и самия процесор да е изкривен толкова незабележимо, че да не се вижда с просто око...
    Според мен това с ъглите и сокета е по-скоро мит и съвпадение на 1-2-ма в интернет, и после разпространено, без да има някаква истина, или са се заблудили по случайност - при смяната на сокет предполагам се разбутват и другите неща при процеса и е било някаква друга случайност.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Пробва ли с нова батерия?
    emil vasilev одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Правилно. Смени батерията.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Да, забравих и това да спомена, батерията беше от първите неща, които направих, с нова.
    Пък и cmos-a си помни всички други настройки, час, дата.. (и за паметта, където е качено напрежението малко, защото са различни две платки, даже с различни напрежения, 1.5 и 1.65. Но е пробвано и само с едната и само с другата платка).
    Явно ще си живее така системата с тоя феном докато върши работа, и ако изкара дълго, дълго няма да има нужда от някакъв ъпгрейд, но винаги ще ме гложди, че исках малко да го клокна колкото да не се заносва капацитета на дъното за това :Р .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Ако имаш възможност пробвай с трета батерия,за която е сигурно ,че е наред. Преди няколко месеца на нова дънна платка за феном, батерията й не беше в час.Трябваше да я сменя с батерията на старата платка.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Това изглежда е известен бъг при някои платки на Асус. Някъде пишат, че след ъпдейт на биоса се оправяло.
    Другият вариант е само да се изключи съобщението от настройките.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Да, аз изключих "чакането", то съобщението не изчезва, просто не блокира POST-a и не трябва да се намесвам ръчно при рестарт (намесата се състои да вляза в BIOS и да изляза без да сейвам, което беше досадно).
    Батерията е читава, мерил съм я с мултицет, пък и нали помни другите настройки.. Явно е бъг на дъното в комбинация с фенома, защото с атлон2-ката нямаше този проблем.
    На доизживяване колкото изкара. Някой спомена да префлашна същия BIOS (той е последния наличен), но не ми се рискува с толкова старо дъно вече, пък не ми е толкова маловажно, сървър се води за едни неща.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Сега видях ,че последната версия на BIOS е от 2010/08/12. Няма процесор Phenom II X4 965T, а Phenom II X4 965 Black Edition.

    - - - - - - - - - -

    Има Phenom II X4 960T, но той е от края на 2010г.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #11

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    Уфф, моя грешка, Black Edition, да. Това "Т" не знам откъде ми дойде, скоро гледах някакъв компонент с Т накрая, дали не беше някакъв Интел..., и то май пак значеше "отключен"...ако не се лъжа.
    Да, последната версия е от 2010-та, бая старо е дъното, но върши идеална работа за сървърни нужди, всъщност преди беше по-нисък клас дъно, някакво uATX, макар от 2012-та, и го смених с това дъно заради допълнителен PCIE-x16 слот, който ми трябваше за 10Gb мрежова карта, с която постигам на това дъно и процесор вече пълния капацитет от около 9.5Gbit (с атлон2-ката едва достигаше 7gbit).
    На микроАТХ дъното преди, тази мрежова карта достигаше на х1 слот (с екстендър) макс 170МБ/с (~1.4Gbit), а като я пробвах на х16 слота (а видеокартата отиде на екстендъра, с атлон2-ката), макс около 700МБ/с (5-6Gbit).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #12

    Отговор: New CPU inserted in your system! - постоянно

    .....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лед захранване под постоянно напрежение?
    От С.Мезинов във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-17, 00:29
  2. ASHG12LMCA постоянно пукане?
    От sneka13 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 30
    Последно: 13-12-15, 09:47
  3. Постоянно ми изчезва аватара
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 86
    Последно: 18-11-06, 07:38
  4. HELP-компа постоянно се рестартира
    От gagauz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-06, 16:05
  5. Захранването ми постоянно се рестартира!!!
    От king_pin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-04, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе