Резултати от 1 до 15 от общо 15

Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #1

    Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Здравейте!
    Пералнята е чисто нова, на 2 седмици. От 2 дни при центрофугиране изпада в доста силни вибрации - транспортните болтове със сигурност са свалени, а и доста се изненадах, че "супер тихата" пералня прави такива неща. Проверих отново нивелацията и тя е почти перфектна - казвам почти, тъй като има едва забележим наклон наляво според нивелира, но според мен е много под 2-та градуса дадени като допустимо отклонение в описанието.
    Моля ви, някой има ли идеи откъде може да е проблема? Страхувам се при тези вибрации да не се разбие конструкцията на машината.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #2

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Хайде бре, хора, дайте малко идеи по този случай! Никой ли няма опит по темата? Моля за малко помощ!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от debio4ko
    Хайде бре, хора, дайте малко идеи по този случай! Никой ли няма опит по темата? Моля за малко помощ!
    1.Ако переш пликове за чаршафи и дребни неща .Дрбосъците се наблъскват в пликовете -дисбаланс и тресе.
    2.Пробвай на празна пералня - ако тресе - разбити амортисори - / да не би да са откачени?/
    3. За разбити лагери е много рано още , но при тях се получвай първо вой.
    4 Разхлабено лагерно тяло - съмнява ме.
    5.Отвори задният капак и огледай хубаво 2 и 4.
    6. Би ътрябвало на центуфуга да развъртя бавно за да рапредели прането и едва тогва да набира обороти.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #4

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Благодаря ти за идеите. Ще погледна отзад. Не вярвам и аз да са лагери - та тя е на 2 седмици, чистак-бърсак както се казва. Не беше с чаршафи - едната програма беше на вълна (пуловерчета разни), а другата беше цветно всякакво. Като отворя задния капак какво точно да гледам - какво имаш предвид с 2 и 4?
    Днес мисля още да махна балатума под нея и да я нивелирам направо върху плочата, стига и тя да е равна. Ако и тези неща не помогнат, май ще се обърна към гаранцията й...

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    4
    #5

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации 

    Искам да изкажа специални благодарности на kris11 - въпреки, че нито едно от неговите предположения засега не се потвърди, той единствен се отзова на моето питане!!! :-)
    kris11, оправих проблема с проста нивелация! Слава Богу, Ariston са предвидили и задните крачета да се регулират и така постигнах идеалното равновесие - в момента работи като часовник!
    Наистина на последната центрофуга на програмата, където ограничението е до 800 оборота (максималните иначе са 1200), имаше известен шум, но вероятно започвам да се втилясвам - като цяло пералнята наистина е "super silent".
    Ще я следя и занапред, стори ми се че на въпросното центрофугиране дочух нещо като леко тракане, сякаш при въртенето барабана леко закача нещо и се чува някакво бързо трак-трак, но пак никакви вибрации: изобщо не се поклати дори!
    Благодаря ти отново, човече!

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #6

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    И аз съм със "супер тихата" пералня .Имам същите проблеми,но се обърнах към "оторизираният" им сервиз.Първият път като дойде техника "супер тихата" пералня едва не го притисна до стената,но той каза,че..........това е нормално.После се оказа че тряа да се сменят амортисорите.ОК смени ги но все тая.При поредния оглед на "супер тихата" пералня беше свалил горния и капак с случайно си допря пръста до барабана и ...о чудо пералнята стана супер тиха,но трябваше когато перем той да подпира с пръст барабана.
    Тя моята е дълга за обяснение-филм мога да направя.В момента чакам от 17.01.07 да получат и сменят за 4-ти път амортисорите.Попитах да ми направят протокол и да върна "супер тихата" пералня,но....оторизирания сервиз нямал право ?????Чакам да сменят амортисорите и ще потърся помощ от "Защита на потребителя"
    Дано нямаш такива проблеми брат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от debio4ko
    Искам да изкажа специални благодарности на kris11 - въпреки, че нито едно от неговите предположения засега не се потвърди, той единствен се отзова на моето питане!!! :-)
    kris11, оправих проблема с проста нивелация! Слава Богу, Ariston са предвидили и задните крачета да се регулират и така постигнах идеалното равновесие - в момента работи като часовник!
    Наистина на последната центрофуга на програмата, където ограничението е до 800 оборота (максималните иначе са 1200), имаше известен шум, но вероятно започвам да се втилясвам - като цяло пералнята наистина е "super silent".
    Ще я следя и занапред, стори ми се че на въпросното центрофугиране дочух нещо като леко тракане, сякаш при въртенето барабана леко закача нещо и се чува някакво бързо трак-трак, но пак никакви вибрации: изобщо не се поклати дори!
    Благодаря ти отново, човече!
    Няма нищо радвам се , че все нещо съм помогнал. Но и твоето инфо беше много малко. На място като погледна е съвсем друго.
    И все пак амортисори / нямам БДС за ер малък/.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #8

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от helios1
    И аз съм със "супер тихата" пералня .Имам същите проблеми,но се обърнах към "оторизираният" им сервиз.Първият път като дойде техника "супер тихата" пералня едва не го притисна до стената,но той каза,че..........това е нормално.После се оказа че тряа да се сменят амортисорите.ОК смени ги но все тая.При поредния оглед на "супер тихата" пералня беше свалил горния и капак с случайно си допря пръста до барабана и ...о чудо пералнята стана супер тиха,но трябваше когато перем той да подпира с пръст барабана.
    Тя моята е дълга за обяснение-филм мога да направя.В момента чакам от 17.01.07 да получат и сменят за 4-ти път амортисорите.Попитах да ми направят протокол и да върна "супер тихата" пералня,но....оторизирания сервиз нямал право ?????Чакам да сменят амортисорите и ще потърся помощ от "Защита на потребителя"
    Дано нямаш такива проблеми брат.
    това е нищо в сравнение с моето - цели шест месеца чакам да ми оправят хладилника
    и о ЧУДО дойде и този момент след една камара телефонни разговори, нерви и "ПОМОЩ" от комисията за защита на потребителя

    искрено ти желая да нямаш чак такива проблеми
    убеждавам се че е по-добре да си платиш и да ти отпадне гаранцията отколкото да се нервиш и времето да си минава

    а относно подмяна на части - мисля че има някаква разпоредба за подмяна само с оригинални части /не да ти сложат нещо, което да изкара докато изтече гаранцията/

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #9

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    това е нищо в сравнение с моето - цели шест месеца чакам да ми оправят хладилника
    и о ЧУДО дойде и този момент след една камара телефонни разговори, нерви и "ПОМОЩ" от комисията за защита на потребителя

    искрено ти желая да нямаш чак такива проблеми
    убеждавам се че е по-добре да си платиш и да ти отпадне гаранцията отколкото да се нервиш и времето да си минава

    а относно подмяна на части - мисля че има някаква разпоредба за подмяна само с оригинални части /не да ти сложат нещо, което да изкара докато изтече гаранцията/
    Остава още около 7 месеца...ще си търся правата брат.Сега не знам как е , но преди за три ЕДНАКВИ ремонта се правеше протокол и уреда се връщаше.Само това да разбера ми стига.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #10

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Цитат Първоначално публикувано от helios1
    Остава още около 7 месеца...ще си търся правата брат.Сега не знам как е , но преди за три ЕДНАКВИ ремонта се правеше протокол и уреда се връщаше.Само това да разбера ми стига.
    ще ти трябва касовата бележка или фактура
    при мен това беше проблема за подмяната - нямах фактура, а касовата бележка я бях изгубил
    интересно, че за ремонтите които може да се окажат по-неефективни за сервиза от /финансова гледна точка/, не ти искат документ за покупка

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    17
    #11

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Здравейте имам същата пералня от 1 година и същите "супер тихи" проблеми, моят се изразява в това, че явно трудно си разпределя прането /каквото и да е пране съгласно горния пост за чаршави и чорапи/ и поради тази причина ми вибрира цялата плоча /панелен апартамент / и самата пералня се мести с по 2-4 см на пране и центрофугиране, обаждах се в сервиза и от там 2 пъти ми сменяха барабана /липсата на силни вибрации трае само няколко пранета след смяната/ и тази сутрин след като комшииката от долу ми каза, че едва е спала защото пералнята се е опитала да слезе при нея, искам да попитам има ли смисъл от поредна смяна на барабана или да се опитвам да върна уреда?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #12

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    blago, в един друг форум ми бяха обяснили принципа на балансирането. Накратко, за да се разпредели прането се увеличават плавно оборотите до определено ниво, като се разчита, че прането ще се разпредели равномерно по барабана. Контрол дали се е разпределило се извършва с помоща на тахогенератора, като се следи за равномерноста на неговите импулси в рамките на един оборот на барабана. Ако не е се постигне баланс определен брой пъти, не се рарешават максималните обороти и се центрофугира на минималните.
    Колкото и да съм недоволен от качеството на индезит/аристон, моите лични впечатления и тези на познати и колеги е че се справят добре с балансирането.
    Ако я пуснеш празна и не тресе и нещо не дрънчи по барабана, то той си е наред.
    При твоята очевидно има някакъв проблем в системата на балансиране (тахогенератор, процесор и софтуер), който твоите майстори не могат да усетят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    17
    #13

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Благодаря за реакцията!!!
    Да се надяваме, че няма да се налага да се занимавам със сервизи. Днес пуснах жалба до Комисията за защита та потребителите и ще изчакам един месец да видим какъв ще е резултата и дали ще ми върнат парите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #14

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Здравейте аз също имах проблем с балансирането с пералня горение която така се блъскаше и така спокоино се разхождаше,че направо нямам думи. Сега съм със самсунг и нямам никакви проблеми-докато не разпредели правилно дрехите не започва центрофуга,а ако е примерно един халат*голям* на дисплея изписва грешката за дисбаланс и не центрофугира.Много съм доволен на 1200 оборота не потреперва!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    17
    #15

    Re: Пералня със сушилня Ariston AMD * 129 EU - Силни вибрации при центрофуга

    Резултата се оказа, обърнати планки който държали барабана за пружините от горе и това го измества от правилната стойка, от което се получава ефекта "простиране".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 17-05-14, 17:16
  2. Отговори: 0
    Последно: 24-06-11, 14:02
  3. Проблем с нова пералня/сушилня Hotpoint Ariston...
    От Wish_Master във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-11, 16:02
  4. Пералня със Сушилня -Ariston ARMXXD 129 EU
    От ferrarif1 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-10, 17:44
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-11-07, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе