Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви съдомиялна ?

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    10 12.05%
  • Beko

    11 13.25%
  • Bloomberg

    0 0%
  • Bosch

    8 9.64%
  • Candy

    2 2.41%
  • Daewoo

    1 1.20%
  • Electrolux

    6 7.23%
  • Gorenje

    6 7.23%
  • Hotpoint-Ariston

    11 13.25%
  • Indesit

    4 4.82%
  • Midea

    7 8.43%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    5 6.02%
  • Whirpool

    9 10.84%
  • Zanussi

    3 3.61%
  • Conegliano

    0 0%
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 139

Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #106

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Утре ще проверя дали е нивелирана. Относно - препаратите използвам таблетки Финиш Куантом и допълнително слагах препарат за блясък Сомат. Спрях да слагам този за блясъка и спря да се пени, но водичката пак се показва както на снимката, която публикувах. И сега не знам дали препарата е кенеф или уплътненията.
    Интересното е, че започва да се пени още в началото. Когато пада таблетката, пуска и малко от този за блясъка, защото са на общ механизъм. Падне ли малко от препарата за блясък се навдига пяната. Понякога повече, понякога по-малко, но когато е повече започва да излиза.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #107

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Намали степента на гланца и няма да се пени.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #108

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    А тази вода оттича ли се след това?
    Снимай на отворена врата как е реализирано уплътняването в долната част.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #109

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Да, водата се оттича. Ето така изглежда уплътнението:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #110

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Toва уплътнение като го гледам и на база предните снимки, на които се вижда ваната излиза, че е просто гумена лента.
    На моят Нефф е гумена престилка, която захваща ваната и вратата.
    На снимката ми се струва, че има отстояние между уплътнението и страницата, което не знам дали трябва да е така.
    Пробвай леко да го разтегнеш, да не би да се е свило от високата температура.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #111

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте и от мен. Няколко месеца след като изтече гаранцията миялната ни Whirpool clean&dry взе да прави магарии. Не си спазва времето на програмите.Понякога спира по средата на програмата и има пяна вътре.Като се отвори и затвори вратата продължава.
    Понякога върти с часове.
    Понякога работи нормално.Не показва никакви грешки. Проверили сме маркучите и са ок.Приема и изхвърля вода нормално. Филтрите са почистени.
    Някой има ли идея кое прави магариите?Имам съмнение за програматор, но при цена от над 300 кинта не ми се рискува.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #112

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Повикай техник да я погледне. Той би трябвало да знае.

  10. Junior Member Аватара на babayaga
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    23
    #113

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам съдомиялна Neff S5456X0/06. Необходим ми е контролния модул:
    https://kremplshop.de/p/elektronik-s...ueler-14946803
    Съвместим е с доста модели на Бош и Сименс, но никъде не го намирам наличен в Бг и чужбина.
    Писах мейли до официалния сервиз - казаха ми, че не се предлага вече тъй като е стар модел. Писах и до други сервизи за бяла техника, но без резултат.
    Не ми се купува нов уред, но ако няма как, ще се наложи. Поне за резервни части мога ли да я дам някъде?

  11. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #114

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Препоръчайте майстор за съдомиялни за град Пловдив,марката е Бош 45 см.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    1
    #115

    Проблем със съдомиялна машина "Gorenje"

    Привет на всички!
    Нуждая се от конкретна техническа помощ относно изваждане на платката „Захранване“ на съдомиялна машина „Gorenje”. Беше закупена като нова преди около 5-6 години, но документите й се загубиха при преместване на багажи. В интернет видях, че лицевия панел прилича на Gorenje GS52214W, може и да е същата, но не гарантирам. Никъде не видях индекса на самия модел, освен лицевата табелка „Gorenje”.
    За какво става дума? Съпругата ми сподели, че преди дни, когато я е включила с бутона „Старт/стоп“ и той светнал червено, както е редно; после тя избрала програмата и при натискане на бутона „Старт“- нещо изпукало и всичко угаснало, т.е. повредила се и изобщо не заработила. Всякакви опити да заработи след това бяха безуспешни. И нищо не свети на лицевия панел!
    Не съм лаик в електрониката. Веднага предположих, че причината е в захранването. Потърсих в интернет съвети за ремонт – не намерих. Установих само, че блока за захранване се намира на дъното на съдомиялната машина. Започнах да разглобявам: първо от дясната страна, после-от лявата, но този блок (или платка) е скрит долу навътре към средата и достъпа до него ме затрудни. (вижте снимките на миялната при свалените ляв и десен капаци, и на лицевия панел). Не посмях да обърна машината встрани или обратно, за да не предизвикам нежелан резултат.
    Въпросите ми са следните и се отнасят към сериозните майстори между вас, които имат добра практика с ремонт на подобни съдомиялни машини:

    1. Как и по какъв начин да продължа демонтажа на елементи, за да стигна до платката със захранването? На коя страна да обърна машината? Ако продължа със свалянето на обтягащите ленти и пружини за вратата, виждам, че след това се открояват винтове, закрепващи корпуса на машината към най-долната стойка, на която лежи машината. Ако ги развия, може би ще трябва да вдигам машината нагоре, за да падне долната стойка. Но не съм уверен, че това е правилния подход.
    2. Ако трябва да наклоня машината-на коя страна да е, и как да продължа демонтажа, за да стигна до захранването и да го извадя? Предполагам, че захранването е импулсно и се надявам да го оправя, но проблема за мен е изваждането му, без да „разпилея“ излишно машината и/или да си създам по-големи проблеми.

    Има ли някой измежду вас, който би могъл да ми помогне?
    Предварително благодаря!
    Оставам в очакване на правилни съвети!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #116

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам съдомиялна Whirlpool на която се установи, че е пробито дъното. Има две малки дупчици колкото връх на игла. От там капе, събира се вода във второто дъно и след известно време съдомиалната след края на програмата кара помпата да източва постоянно. От сервиза ми казаха, че не се наемат да я поправят и ми препоръчаха закупуване на нова. Искам да питам, възможно ли е да бъдат залепени тези дупки с някакъв вид двукомпонентен силикон издържащ на температура и химия? Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #117

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Неръждаеми самонарезки в дупките, ако имаш достъп отдолу - болт, шайба гайка - пак неръждаеми
    Друг е въпроса щом е тръгнала веднъж след колко време ще се появят нови...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #118

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Неръждаеми самонарезки в дупките, ако имаш достъп отдолу - болт, шайба гайка - пак неръждаеми
    Друг е въпроса щом е тръгнала веднъж след колко време ще се появят нови...
    Проблема е, че се намира на сгъвката на дъното където е финната мрежа и няма да може с винтове. При щанцоването на дъната, явно там е слабо място при тези тънки ламарини. По скоро си мисля да намажа с някакъв специален силикон, но въпроса е колко ще издържи.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #119

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Силикон мисля няма да изкара много. По-скоро : https://eshop.wuerth.bg/techen-metal...izirani-lepila.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #120

    Отговор: Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Силикон мисля няма да изкара много. По-скоро : https://eshop.wuerth.bg/techen-metal...izirani-lepila.
    Да нещо такова ще пробвам. Ще проверя и други уплътнители, които се ползват в двигателя на кола. Ако се получи добре, ако не нова и така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 18:22
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе