Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 44 от 80 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #646

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Е да де,ама едната центруфуга струва 400 ойро,а другата 4000.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #647

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Знам м ..си ..е..
    А бе пич отидох в Германия с десет долара и петнадесет марки.
    Работих като бял човек и бях много млад.

    Мани чужбината ,дай да пишем за перални.

    Точно затова искам да обясня ,че някои са много добри.
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-09-17 в 23:05.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #648

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    @itallianeca: При моята пералня от подписа има ОГРОМНА разлика между центрофуга на 800 и на 1200. На 1200 някои дрехи си имат направо сухи петна по тях - по-светли места, а вълнените бих казал че си излизат направо сухи. На 1600 не съм я мъчил, че тея лагери и без това едва ли има много живот в тях.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #649

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пичове бъдете здрави!
    Помагам само за ремонти,за избор на пералки не участвам!

    Италианец,темата е за ремонти на перални!
    Нещо друго,ако те интересува за пералки,пусни тема.
    Този пост е редактиран от Viking72; 24-09-17 в 06:08.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #650

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Viking 72 аз за евентуален проблем на пералня пиша.Но не мога да го категоризирам като такъв защото пералня от 400 евро няма качеството на тази от 4000.За това ти дадох и пример с марките автмобили,така е със всички вещи.По принцип каквото плащаш такова получваш.Не е разочерование ако за нещо си платил посредствена цена да получаваш и посредствено качество,разочерование е да платиш скъпа цена а да получиш посредствено качество.Като втората попара ми се е случвало да я сърбам...и е много гадна на вкус,за това не бих набрулил една торба пари за Миле или висок клас АЕГ или Бош.
    Този пост е редактиран от itallianeca; 24-09-17 в 00:09.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #651

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Освен да ползваш още една центрофуга.
    Старата ми е Уърпул,знам им възможностите.
    Винаги се ползва с допълнителна програма,защото не плакне добре.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    1
    #652

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Преди седмица си закупихме Candy cs41272 d3/2-s ,още с първото пускане установихме проблем,забиваше на едни минути и не продължаваше по програма.Отказаха да ни я сменят и дойдоха от сервиза, смениха и програматора, но пак не съм доволна .Пере 14 минутната програма за 23-25 минути. Техника ми обясни ,че е нормално ,но за мен е проблем.
    Има ли според вас тази пералня проблем и какъв може да е той ,при условие , че е с нов програматор?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #653

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Днес установих със сигурност че на 800 и 1400 оборота центруфугиране няма разлика.Което ми е мега странно понеже на 1400 се вижда и чува че центруфугата върти по бързо.В нета четох че може маркуча на пералнята чрез който се отича мръсната вода може да е вкаран много на дълбоко в тръбата където се оттича мръсната вода,както и че самата тръба може да е позапушена и може със оцет или сода да се отпуши.Въпроса ми е че ако проблема не се разреши след тия неща имам ли право затова да претендирам като дефект пред фирмата на Whirpol,и ако след ремонт от тяхна страна проблема си остана да ли имам право да ми бъде заменена пералнята или върнати парите?Пералнята има няма 3 месеца от както съм я купил.Другото което ми направи впечатление днес е че след пране на 60 градуса,е останал доста неразтворен прах по маншона,което също не ми се струва нормално.
    Този пост е редактиран от itallianeca; 30-09-17 в 23:45.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #654

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Щом е в гаранция,викай сервиза!
    Проблемът не е в маркуча.
    Уърпул са перални,които имат проблеми с моторите.
    За неразтворен прах-некачествен прах.
    VanDan одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #655

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Днес се сързах със сервиза на Уърпул и обясних проблема,опита се да ме избута по телефона техния служител, но не му се получи и идния понеделник ще дойде техник в нас за да я погледне,и мисля през седмицата да мина през обществена пералня както ме посъветва Viking72 за да имам все пак някаква база за сравнение и сериозни аргументи ако техника се опита да ме избута с приказки от ,,битака,, от което се и опасявам.Но сега и като се замислих старата ми пералня която издаде багажа макар че беше марка ,,куче,, се виждаше осъзаема разлика между 800,1200 и 1600 оборота.На 800 бяха добре изцедени на 1200 много добре, а на 1600 почти сухи излизаха от пералнята и беля и кърпи съхнеха буквално за няколко часа.Като разлика между 1600 и 1400 оборота центруфугиране е едва 2% в по-малко влага ако е на 1600 оборота,тоест разликата е само на теория.Тоест сега на 1400 би трябвало на практика да имам същия резултат.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #656

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Няма как да ти правят номера.
    Разликата между 800 и 1400 оборота,ще е усети и дете!
    Да сменят моторетката с нова и да не се занимават с глупости.
    Успех и пиши за решението на проблема!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #657

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    При проблем с мотора на Whirlpool и Baukneht - на дисплея или пък като комбинация от мигания на светодиоди, трябва да се индицира грешка.Обикновено това е F06.
    Но дори тогава в много случаи това се дължи на платката.В няколко случая мотори даващи тази грешка ги монтирам на пчеларски центрофуги и работят там безупречно управлявани от прост симисторен регулатор на обороти.
    Очевидно при пералнята на Италианеца проблема е друг.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #658

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Току що беше майстора от Whirlpool в нас, и ме препрати при магазина, от който съм я купил,което ми е много странно понеже магазина нито ремонтира, нито ги произвежда тия перални.Каза, че щом на 1400 върти по-бързо от 800 значи пералнята си работи на 1400 оборота.Както и, че ако имало проблем щяло да изпише грешка.Аз му обяснявам, че две едни и същи неща прани на 800 и на 1400 оборота съхнат за абсолютно едно и също време,което само по себе си доказва, че ,,има проблем,, той ми вика дори и да ти сменя мотора това няма да се оправи.Аз му казах, ами след като няма да се оправи дори и след смяна на мотора искам си парите назад.Тогава той ме препрати при дилъра,който пък от своя страна казах, че официалния срок за връщане на продукт е 30 дена, а вече са изминали 90 дена и щели да се обадят на Whirlpool да разговарят с тях как могат да ми разрешат проблема,след което щели да ми се обадят.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-10-17 в 20:17.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #659

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Трябва да направиш тест с друга пералня на 1400 оборота,ако имаш и влагомер-всичко ще е ясно.
    Тя пералнята може да върти по-бързо,но каква е гаранцията,че оборотите са 1400?
    То Уърпул не изплакват добре. При много различни обороти,дрехите да са с еднаква влажност?
    Разликата между 1000 и 1400 е много голяма.При теб са 600 оборота,още повече.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-10-17 в 16:59.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #660

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Предполагам че са 1400 защото дрехите излизат доста по намачкани,само където на 1400 изсъхва точно тогава когато и същата дреха изпрана на 800.Имам неприятното усещане че макса за изтискване се изчерпва с това на 800 оборота и другото е само екстра въртене за парлама и намачкване на дрехите.Има и опция 1000 оборота там работата е същата.За мен си е фабричен дефект някакъв и то доста неприятен,понеже някои дрехи ми трябват спешно да изсъхнат за няколко часа и с тоя боклук няма как да стане.Ще претендирам за връщане на пари,понеже съм сигурен че всички бройки от тоя модел са им така.Ако са направат на луди мисля да напиша писмо до комисията за защита на потребителите.
    brotzki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 80 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе