Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 46 от 80 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #676

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    На 400 оборота като центруфугирам неща които центруфугирам по принцип на 800 се усеща двойно повече вода в тях само като ги хванеш с ръка,тоест по тая логика очаквам разлика между 800 и 1400.По спесификация я дават остатък влажност след центруфугиране на макс обороти 53%,и това не е толкова трудно да се установи да ли е така или не е така.Като приемим 4-5 процента отклонение от тези 53%.Ако отклонението е по-голямо за мен си е измама.То така аз утре примерно мога да почвам да продавам безалкохолно на което на етикета да пиши 1 литър пък на практика съдържанието да 700мл.Абе ясно че Уърпул е боклук.Даже си има сайт холандски на който за всяка марка на пазара в Холандия е дадена средноаретметична оценка от оценки на майстори на перални и кратко е написано за всяка марка най-често срещаните проблеми и колко е чуствителна към дефекти.За Уърпул е написана че е много слаба пералня,силно чуствителна към дефекти и че се нуждае средно по два пъти в годината от ремонт.По лоша оценка и досие имат само Индезит.
    Е стига си празнословил теста който ти предлагам и аз ще го направя при мен да видим АЕГ-то каква разлика ще даде с Урпула ти. Слагаме само хавлии 5кг да е що горе обективен теста. Моята е мах 1200рпм тестваме и на 800.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #677

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам следното питане.Закупихме пералня Бош WAT24440BY, когато пуснахме пералнята празна на програмата за измиване на барабана работи тихо, чува се само плицикането на водата. Когато сложиме пране се чува леко виене. Това нормално ли е за пералня с инверторен мотор? При всяко завъртане на барабана се чува.Когато започне да набира скорост при центрофуга е най-изразено , като тиха линейка, когато достигне максимума обороти вече не се чува.При завъртане на ръка на бавно с постоянна скорост отново го има.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #678

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Нищо и няма на пералнята.
    Ползвайте я със здраве и я полейте.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #679

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря, значи просто трябва да свикна

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #680

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Щом на максимум обороти няма виене,няма нужда от притеснение.
    Лагери на мотор и барабан са добри.
    Ако имаше дефект крив барабан или ос на носача,щеше да е страшно.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #681

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Последно време забелязвам,при изпомпване на мръсната вода на пералнята,която е в кухнята започва едно балбукане в сифона на мивката в кухнята и даже се вижда как бълбука вода точно пот самата малка кръгла решетка след която водата се изтича в сифона.Това нормално ли е или е знак за запушена канализация.По принцип на всякъде в жилището водата се отича добре,но знам че ако се чува такова бълбукане някъде е започнало да се запушва,и ако не се реагира на време после може да се наложи и къртене.Преди две седмици хвърлих една доза течен отпушвател в мивката в кухнята понеже имам там съмнения че нещо не е наред,оставих го да си върши работата цяла нощ както е написано в инструкциите,обаче никаква промяна.Трябва всеки момент да ми се обади водопроводчик и да ми каже има ли смисъл да идва,но бих искал да имам и второ независимо мнение.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #682

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пробвай със сода бикарбонат и след това оцет.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #683

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    И от горе да го запуша с тапата нали.Колко време да го остава да действа?Тръбите и сифона са пластмасови да не вземе да стане някой фал с тоя микс,че горе долу знам каква реакция се получава.И каква сода на кристали или течна?

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #684

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Сода бикарбонат-сода за хляб!
    Няма проблем

    Изпадам в ..и спирам с думи
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 23:37.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #685

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Mr.Muscle на Johnson, но спазвай точно указанията!
    Не превишавай дозировката и времето за действие, да не стане беля!

    И какъв е този течен препарат, който си оставил цяла нощ? Обикновено е между 10 и 30 минути.

  13. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #686

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Преди няколко месеца имах подобен проблем и след всички изброени процедури проблема си остана.Взех си една спирална тел от кауфланд и след 20 -на минути "ровене" в ръбите изкарах доста наслоявания и вече нямам проблем.При мен са 2 сифона + пръбата на пералнята,проникнах от към сифоните с въртеливи движения не трудно иска се търпение.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #687

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Марката на препарата е ,,HG,, незнам в България да ли я има но тука е доста популярна.Имат доста опушватели дори и такав за кухня специялно който бил на био основа с някакви бактерии бля бля бля.Взех два един за банята и един от тоя специялния за кухнята 6 евро бройката и то на промоция тоест 12 евро ги пиша в графа загуби.Обадих се на водопроводчик,жилището е застраховано против всякакви такива аварии.И без това няма да плащам нищо,така че да идава и да ми оправя нещата.По принцип доста внимателно отстранявам първо хранителните отпадъци преди да измия някакав съд.Наясно съм какви поразии мога да си причиня на мен и на комшиите ако си ползвам мивката като кофа за боклук.А и миналата година смениха точно този сифон в кухнята който беше под формата на крушка със такъв който е ,,S,, образен.Другото което се сещам е пералнята като изпомпва пияната това в даден момент се наслоява в общата тръба където явно се отича и мивката и се превръща на сапун твърд и с течението на времето се образуват налепи които се увеличават и затрудняват изтичането на вода и при интинзивно такова се получавава точно такъв ефект,и ако не се вземат навременни мерки в даден момент избива един хубав гейзър от мивката в кухнята към тавана.Това което каза Викинг е добре да се прави поне един път месечно с много гореща вода, което би разбило тия налепи.Утре ще видим да ли ще мина само с чистене на сифона или ще играе телената спирала

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #688

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Водопроводчика днес беше в нас.Чичо Ханс направо си дойде с въпросната спирала,само че не механична,а електрическа.Наподобява нещо на кабела на слушалката ми в душа който я свързва с батерията.Викам му виж първо сифона да не е задръстен,той вика при тия симптоми не е сифона,някъде на вътре се е задръстила тръбата.Той сподели моите предположения относно причината за задръстване наслояване и втвърдяване на миещи препарати включително и тия от пералнята.Без значение прах или течен.Мен ме съмнява и прекомерно ползване на веро при миене на съдове,както и концентрирани вера.Наскоро купих едно веро от една капка ставаше цялата мивка в пияна.Както човека каза от често пране на ниски градуси.Вика пускай тая пералня поне един път на две седмици на 95 градуса,ако е почнало нещо да се наслоява врялата вода го разбива.Но аз така или иначе това го правя за предовратяване на лоши миризми от пералнята.Пуснах днес една пералня,бълбукането вече го няма при изпомпване на пералнята.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #689

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    На 95 градуса ще купуваш скоро най-малкото гумени уплътнения!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #690

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Хм споко,то щом е намислено да работи в този диапазон фабриканта е изчилислил и материялите да издържат на такова натоварване.Предната ми пералня няма да ти казвам на какво вонеше при пране предимно на 30-40 градуса,и чат пат на 60.И като ме светнаха на тая профилактика,неможах да повярвам колко пияна се получи като я пуснах празна на 95 градуса.И след няколко врътки на 95 градуса,вече прането започна да мирише на свежо,а не на блато.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 80 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе