Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 51 от 80 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #751

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Възможно е,но първо трябва да се провери това маркуче.
    Само не разбрах на програма сушене какво прави?

    След всичко това,ако пълни?
    Остава симистор на платката.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-01-18 в 22:48.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #752

    Exclamation Проблем с Пералня Electrolux

    Става дума за пералня Electrolux EWF 12040 W ... слагам си прането, затварям вратичката, включвам пералнята, нагласям си програма и обороти ... и толкова! Мога да си разцъкам оборотите ... но копчето PLAY/PAUSE цъка като мигач в зелено ... вратичката не се заключва и не мога да пусна прането ... ПОМАГАЙТЕ

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #753

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Я провери блокировката на вратата.
    Преди да я свалиш снимка,да не объркаш дж'иците.

    Махаш пружинната скоба на маншона и го запряташ навътре.Развиваш и я вадиш.
    С мултицет замерване на съпротивлението.
    Между средното „краче” и крайните.Където уреда покаже съпротивление/средно и единия краен/ .Подаваш 220v директно.Така ще разбереш дали тя е проблема.
    За целта си купуваш кабелни обувки,проводник и щепсел.
    Ако е изправна-се търси симистор .

    За ориентир.
    img_1486022028_big.jpg
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-01-18 в 22:59.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #754

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Да не е завъртяна детската блокировката от вътрешната страна на люка?
    Намира се под заключалката, пластмасова е и каналът й трябва да е вертикално, за да може да се заключи люкът.
    Т.е. блокировката да не е задействана. Не помня вече дали тя не спира стартирането на програмите.
    Провери това в упътването, пък после разглобявай пералнята!

    Предполагам, че ако проблемът е в електрическата блокировка, би трябвало на самодигностиката да излезе.
    Ама малко е тегаво с броенето на миганията на светодиодите... Трябва ти и точното сервизно ръководство за Electrolux ENV06 (TC06), контролер EWM1100. Имат различни версии на firmware и кодовете се разминават като значение.
    Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #755

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Да не е завъртяна детската блокировката от вътрешната страна на люка?
    Намира се под заключалката, пластмасова е и каналът й трябва да е вертикално, за да може да се заключи люкът.
    Т.е. блокировката да не е задействана. Не помня вече дали тя не спира стартирането на програмите.
    Провери това в упътването, пък после разглобявай пералнята!

    Предполагам, че ако проблемът е в електрическата блокировка, би трябвало на самодигностиката да излезе.
    Ама малко е тегаво с броенето на миганията на светодиодите... Трябва ти и точното сервизно ръководство за Electrolux ENV06 (TC06), контролер EWM1100. Имат различни версии на firmware и кодовете се разминават като значение.
    Успех!

    Книжката отдавна съм я затрил някъде. Пластмасовата ключалка си е с канала вертикално. Един колега дойде и бърника ( аз съм много на вие с темата ) - некви кабели гледа, некви буксички - всичко си било на мястото ... и взе една отвертка, бръкна в дупката където влиза металната заключалка на вратичката. Там има една пластинка метална която бъзикна с отвертката наляво-надясно ... и пералнята тръгна. Днес реших пак да я пусна и до там ... същото мигане на PLAY/PAUSE бутона и ръчкането с отвертката не помогна. Някакви по конкретни идеи какво точно трябва да се направи? Ако някои има номер на читав техник в Пловдив да пише ...

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #756

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Сваляй и сменяй блокировката!
    Дай PNC да ти я изкарам и отивай в магазина.

    Само не мога да разбера що си правите труда да чешете клавиатурата?Щом Ви трябва техник има обяви и сервизи.
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-02-18 в 15:53.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #757

    Отговор: Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    И аз същото се чудя на много хора, които при проблем с битовите уреди и тръгват да пишат по форумите за конкретни съвети, при условие, че повечето са абсолютни лаици като мен в тази област и не могат да диагностицират и ремонтират сами. Разбирам, че не им се иска да опират до техници, защото у нас няма много такива, че и читави да са. Но с писане по форуми аварията няма да се оправи от клавиатурата или дистанционно. По-скоро направо да се пита за добри техници ако някой има личен опит.
    espace, bagerista9 и Viking72 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    16
    #758

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте.Преди 2 дена ми сменяха лагери на пералнята.От тогава има едно странно лашкане напред-назад на барабана,и то доста силно когато разпределя дрехите за предстоящя центрофуга.Пералнята е Самсунг Силвър нано 5,2 кг.Реших да сваля горният капак и да надникна просто.Направи ми впечатление и то веднага че пистовият ремък стои на диагонал по шайбата на барабана.Центрирах го с ръка-наместих- да е точно в средата ,но при едно завъртане на ръка на барабана ремъка пак заставаше в диагонално положение.В смисъл на места е в единият край на шайбата а на срещуположната част в другият край.Повторих да го наместя отново точно в средата ,но за съжаление ремъка пак заставаше в това посукано положение.Въпросът ми е нормално ли е това или да търся отново майстора?За протокола преди смяната на лагерите НЕ съм имал такива забележки.Благодаря предварително.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #759

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Говедото не е центровало ремъчните шайби в една равнина. Трябва да се направи и евентуално да се смени отново ремъка.
    tanatos одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #760

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от nikii77 Виж публикацията
    Здравейте.Преди 2 дена ми сменяха лагери на пералнята.От тогава има едно странно лашкане напред-назад на барабана,и то доста силно когато разпределя дрехите за предстоящя центрофуга.Пералнята е Самсунг Силвър нано 5,2 кг.Реших да сваля горният капак и да надникна просто.Направи ми впечатление и то веднага че пистовият ремък стои на диагонал по шайбата на барабана.Центрирах го с ръка-наместих- да е точно в средата ,но при едно завъртане на ръка на барабана ремъка пак заставаше в диагонално положение.В смисъл на места е в единият край на шайбата а на срещуположната част в другият край.Повторих да го наместя отново точно в средата ,но за съжаление ремъка пак заставаше в това посукано положение.Въпросът ми е нормално ли е това или да търся отново майстора?За протокола преди смяната на лагерите НЕ съм имал такива забележки.Благодаря предварително.
    Махни капака,откачи ремъка и провери дали шайбата играе напред и назад.
    Така както описваш нещата ми приличат на голям аксиален луфт.Ако е това,трябва да се провери вала и лагерно тяло за износване и да се взимат мерки.При Самсунг семеринга е специфичен и понякога трудно се намира.Ако не е със заводските размери ще разбереш много бързо.
    На самият болт,който държи шайбата се слага осигурител за резби,за да няма изненади.

    Викай го този да си търси проблема!
    Този пост е редактиран от Viking72; 11-03-18 в 23:13.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #761

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    И аз да попитам за съвет. Имам проблем с моята 5-годишна Сименс, 7кг, 1200 оборота. Досега съм много доволен, никакви проблеми, но с времето започна да става шумна, особено при по-високи обороти на центрофугата. Шумът наподобява трополене на метал върху метал и се чува при обороти, като нараства с оборотите. Ако се върти бавно барабана на ръка не се чува нищо, трябва доста бързо да се завърти на ръка за да се чуе. Първо за лагер си помислих, но няма никакъв луфт между барабана и казана както обикновено има при разбит лагер. Вярно че може лагерът да не е изпуснал настрани, но не е нормално.
    Има ли вариант да не е лагер? Ако е лагер ми казаха една сума която обезсмисля ремонта, защото лагерите били капсуловани и трябвало да се смени целия барабан ...

    П.П. Явно няма надежда, ще се сменя пералнята. Барабана започна да скрибуца по маншона, така че май не остана друг вариант освен лагери.
    Този пост е редактиран от Sad Reader; 14-03-18 в 11:03.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #762

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    031838084.jpg
    031838083.jpg
    031838085 (1).jpgpreobrazuvatel_vyurt_0100ml.jpg
    8404.jpeg

    Снимките са копирани от друг бг-форум,пералнята е ЛГ !!!
    Чакам,колегата Карата за коментар или,който има желание да напише или да ме убеди как да си купя нова пералня на ЛГ!

    Не съм убеден,че задната част на казана е заводския!? Или перачката е след гаранция и малко употреба!Или снимката е от друг ремонт???
    Най-вероятно е чисто нов.

    Малък жокер:
    Обърни внимание на ръждата по семеринг.
    Дали е от лагер или отдругаде?
    А ѝ с тази боя,какво ще правят,не ми е ясно?
    Този пост е редактиран от Viking72; 26-04-18 в 17:32.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #763

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Виж ся... Аз и тук ще съм офтопик, но дай да видим какво сега показваш... Снимки "копирани от друг бг-форум". Стига, бе човек! Кой е форумът и защо не даде линк към конкретната тема? Така се прави.

    Я ся да те видим какво си дал... Имаме снимка на ръждясал вал, снимка на нЕкъФ си семеринг и две лагерчета, снимка на някакъв казан (не изглежда зле). С какво ни помагат тези снимки? Не са с достатъчно висока резолюция, не носят достатъчно информация... Смяташ ли, че ни убеждават, че LG не им е работата да правят перални? Приятел, че това и децата го знаят.

    Аз лично LG ги помня, откак си се наричаха Goldstar и правеха някакви телевизори-еднодневки. Сега се опитват да се наричат Lucky Goldstar и да ни убеждават, че Life's Good... Аз не ща пералня от тях. Не съм си и купил. Но, дори да го направех, пак нямаше да се прекарам особено. Хората са видели и окрали какви ли не перални и се опитват да правят пари като направят нещо подобно - да го произведат за колкото може по-малко пари, да му вземат възможно повече и да изкара по възможност месец повече от гаранцията.

    Знаеш ли къде всъщност е проблемът? Не, не е в LG. Проблемът е по-скоро прехваленото Miele - тузарът, който лежи на славата си отпреди години и се опитва да прибере пропорционалното количество мангизи от купувача. Кое, бе, мамамустара може да накара нормално умствено развит човек да си купи това, например? Да, знам, че има по-евтини. У нас нЕкви си се опитват да извадят от джоба ни 4600 кинта за това нещо! Ами, не - не си заслужава. Ама била изработена само от Ханс, Хелга първите им братоведи, във фамилната им фирма, семерингите ѝ били златната серия на SKF, електрониката била най-убАвото нещо на Siemens, боята ѝ била топ-продуктът на BASF... Стига! Това е просто една пералня. Може би е хубаво направена, но е пералня и тя не трябва да струва толкова пари.

    Замислих се за нещо друго... Ще те попитам в прав текст, ако те засягам - кажи ми го, ще се извиня. Та отговори ми, моля те, на следните въпроси:

    1. Ако ти подарят това чудо на немската индустрия, ти или жена ти бихте ли могли да се възползвате от "PC Update facility"?

    2. Без да се домогваш до Google, знаеш ли какво е "Cap Dos", какво е "TwinDos"?

    3. Можеш ли да свържеш сам пералнята към WiFi мрежата си без чужда помощ?
    sclera_bg одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #764

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Форумът е на мамите!
    Интересно ми стана,че пишат за ремонт.
    Снимките са качени с това качество,сигурно изтеглени от нета.
    Явно хора качват,гьотере снимки.
    Това,което видях е изгнила втулка и начална корозия по лъчите.Това е причината за скъп ремонт-втулката!
    По ф-то на вала виждам,че лагерите са 206 и 205.
    Мислиш ли,че при тази ръжда няма да има жълти петна по казан,независимо как е чистен?
    Аз сигурно съм балък и не мога да преценя??
    Да съм ти препоръчвал тази машина за 5к?
    Изобщо не ме засягаш споко.
    И какво ще боядисват с тази боя,дето за никакъв х... не става?

    Разни екстри,връзка с космос,НАСА..и т.н,никога не ме интересуват!
    Важното е,че знам как да влезна в сервизното да добавя допълнително плакнения,охлаждане на вода и на някои модели да проверя колко часа е работила.
    На един търгаш му стана лошо като проверих машина,беше „подготвил” приятел!
    Винаги съм давал мнения за изработка,а не за екстри,които никога не са ме вълнували.

    А LG не са ми проблема.Специално към електроника са едни от най-надежните!
    Но тези идиоти от LG нарочно започнаха да монтират втулки,които гният и водят до скъп ремонт.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-04-18 в 13:21.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #765

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте! Имам пералня "Горение" модел WA 62085 /ако нещо ви говори/ с електронен програматор.Забелязах, че не пълни достатъчно количество вода, което вероятно води до недостатъчно разтваряне на праха за пране и следователно до некачествено пране. Реших да пробвам като налея през чекмеджето допълнително вода и резултатът беше много добър.Въпросът ми е: може ли по някакъв начин да се увеличи нивото на водата още при пускането, а не аз самоволно да пълня допълнително, защото техникът който извиках каза, че неможе и фабрично ги програмират?Ако някой има отговор да ми пише на kras4i56@abv.bg. Предварително благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 80 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе