Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
237. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.80%
  • Bosh

    6 2.53%
  • AEG

    18 7.59%
  • Siemens

    9 3.80%
  • Electrolux

    15 6.33%
  • Gorenie

    27 11.39%
  • Whirpool

    32 13.50%
  • Privileg

    4 1.69%
  • LG

    7 2.95%
  • Samsung

    14 5.91%
  • Ariston

    53 22.36%
  • Zanussi

    6 2.53%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.33%
  • Beko

    14 5.91%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.11%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 52 от 80 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1187

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #766

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Може разбира се.Пресостата има винт за регулиране.Но действително това е заводска регулировка и пипането и не е препоръчително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #767

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от kras4i56 Виж публикацията
    Здравейте! Имам пералня "Горение" модел WA 62085 /ако нещо ви говори/ с електронен програматор.Забелязах, че не пълни достатъчно количество вода, което вероятно води до недостатъчно разтваряне на праха за пране и следователно до некачествено пране. Реших да пробвам като налея през чекмеджето допълнително вода и резултатът беше много добър.Въпросът ми е: може ли по някакъв начин да се увеличи нивото на водата още при пускането, а не аз самоволно да пълня допълнително, защото техникът който извиках каза, че неможе и фабрично ги програмират?Ако някой има отговор да ми пише на kras4i56@abv.bg. Предварително благодаря
    Пробвали ли сте с включен бутон D или сипва повече вода при плакнене само? Програмата памук на 95 градуса, използва най-много вода - 62 литра за 7кг.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от brotzki; 19-05-18 в 17:22.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #768

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте! Дали ще дойде ищах на някой да обясни как се настройват тези пресостати, или както там е правилното название на тези датчици за налягане в пералните.

    На предходната си пералня (прост Sang от зората на тъпия слоган "повече вода за природата - по-малко за пералнята") ми писна да си доливам вода и два месеца след като я купих, отворих и си играх с врътките с часове, докато докарам нивото до приемливо за мен. Тя, обаче, имаше два пресостата, по спомен с по две "врътки" и видях голям зор, но все таки се получи.

    Сега на новата Whirlpool ( комбинирана WWDC 9716) също мисля да ѝ забравя за гаранцията и да постъпя по същия начин. Смущава ме, обаче, че с кратко търсене по Интернет не намерих информация за датчика/датчиците и не знам дали няма да се окаже твърде сложна за пипорчене (хабер нямам какво още има покрай "шестото ѝ чувство", което би могло да ми обърка плановете). Такъв датчик, например, се ползвал в една камара Whirlpool-и, ама не пише моя модел. А не ми се иска да постъпвам като предния път, когато правих всичко с проби и грешки. Замислих се също дали пък няма да има някаква връзка и с работата на сушилнята...

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #769

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте ,
    Имам пералня Crown Alba AL 400. Вчера сутринта я бях пуснала преди да изляза за работа и през деня водата е спряла и така чак до вечерта. Когато дойде хубаво налягане, реших да я пусна отново , за да си довърши програмата. Но не тръгва , не пълни вода , не върти - нищо. Само мига лампичката на СТАРТ бутона. То е ясно, че ще трябва майстор , тъй като сама не мога , но някой дали ще има някаква насока какво може да й е станало? Благодаря предварително !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #770

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Зависи как мига.Сигурно е код за грешка- няма или ниско налягане на водата.Изключи я от контакта за 10 минути и виж дали ще тръгне.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #771

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    Здравейте! Дали ще дойде ищах на някой да обясни как се настройват тези пресостати, или както там е правилното название на тези датчици за налягане в пералните.

    На предходната си пералня (прост Sang от зората на тъпия слоган "повече вода за природата - по-малко за пералнята") ми писна да си доливам вода и два месеца след като я купих, отворих и си играх с врътките с часове, докато докарам нивото до приемливо за мен. Тя, обаче, имаше два пресостата, по спомен с по две "врътки" и видях голям зор, но все таки се получи.

    Сега на новата Whirlpool ( комбинирана WWDC 9716) също мисля да ѝ забравя за гаранцията и да постъпя по същия начин. Смущава ме, обаче, че с кратко търсене по Интернет не намерих информация за датчика/датчиците и не знам дали няма да се окаже твърде сложна за пипорчене (хабер нямам какво още има покрай "шестото ѝ чувство", което би могло да ми обърка плановете). Такъв датчик, например, се ползвал в една камара Whirlpool-и, ама не пише моя модел. А не ми се иска да постъпвам като предния път, когато правих всичко с проби и грешки. Замислих се също дали пък няма да има някаква връзка и с работата на сушилнята...
    Снимай пресостата,да видим с колко нива е и на какви стойности сработва и отпуска.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #772

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Предпочитам да съм малко предварително подготвен за това какво ме чака, преди да плюя на 22-та месеца остатъчна гаранция, та не ми се ще да я отварям още. Но не успявам да намеря някакво сервизно ръководство

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #773

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Никой не те кара да плюеш на гаранция!
    Като махнеш горният капак и има видимост до пресостата няма проблем.Снимка и слагаш капака.
    Защото много ме съмнява да е модела,който си показал?!
    Кара,в Пловдив сервиза на Уърпул не е подготвен,ти искаш да имаш повече информация от тях. В Софето не знам как са?
    -------
    Криси,Владо ти е дал насока.Изключвай и включвай от контакта.След това пиши как е пералката.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-06-18 в 13:33.

  11. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #774

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Така... Намерих някакъв manual за WWDC 8614 (разликите, вярвам, са пренебрежими). Гледам някаква позиция C007 на стр.2 с някакъв си 12-цифрен код 4820 000 23288 и означение C00289362 LINEAR PRESSURE SWITCH 2,5 0:3. Дали това е пресостатът? Гледам някакъв тЕ такъв вид има... Ама нЕма врътки Дали не трябва да го разкапсуловам (да се махне синьото някак) и вътре да има настройка с винтче?

    Един по-страничен въпрос ми изскочи покрай това ръководство - какво под ягодите прави тая тестова програма, описана на страница 13 от ръководството?
    Този пост е редактиран от Karata; 07-06-18 в 13:56.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #775

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пресостата ти по всяка вероятност не е механичен, а електронен и според програмата се задейства на различно количество вода.Няма какво да го базикаш

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #776

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Т.е. липсват пружинка, винчета и тем подобни, а някаква си електронна гняс преобразува директно налягането от маркучето в дигитални данни? Бъди човек, бе, моля те - кажи, че само предполагаш и най-вероятно грешиш

    Искам да я изманипулирам тая гадина - искам да пере като клас F, не ща да пести вода! Деб@ и директивите европейски, деб@...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #777

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Той мембрана и пружина има.
    Ако има възможност за регулиране,трябва да има винт,с който да се промени дължината на пружината.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #778

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Аре ся "АКО"...Че може ли някой да направи такова нещо без възможност за настройка...

    Хайде, казвай как се процедира - нали все за ремонти приказваш...
    Е, стига с лагери и семеринги - дай сега по тая част - к'во да правя и как?

    Edit: Ха! Май действително се отваря (ето тук се вижда, че има как да се освободи шипката с една отвертка)
    Този пост е редактиран от Karata; 07-06-18 в 15:41.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #779

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Мислиш,че мога да знам всичко??
    Вероятността да го манипулираш е нищожна.
    Всичко е заложено софтуерно.
    И не знам дали има човек,който може да го направи на всяка една Нова пералня, и дали изобщо някой е опитвал?
    Преди да го счупиш,удължи маркуча/смени/ от камерата до пресостата с 50см по-дълъг
    Не знам дали ще има ефект?Вероятно минимален!
    Защо не питаш в сервиза на Уърпул? Нали се сещаш за отговора,който ще получиш.

    -----
    За помпи има елктронни пресостати-едни позволяват регулиране,други не!
    Пералките са една камара,всеки нов модел е с „подобрения”!Едно е да установиш дефект и да замениш проблемната част,друго е да манипулираш работата ѝ!
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-06-18 в 00:22.

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #780

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Yess! Владо хубаво ме стресна, но се оказа, че няма как електрониката да изхвърли простата мембранка

    Та... ще стана ра'отата. Както си и мислех, няма как да няма настройка пресостатът (началото на клипчето ме касаеше). Друг е въпросът доколко да пипна врътката, но имам надежда вече

    Отварянето няма да е особено лесно, замислям се дали да не разпробия едно малко отворче в синия капак, непосредствено над винтчето за контрол, за да мога да си калибрирам лесно. А после ще сложа една лепенка, за да не влиза прах.

    В случай, че на някого му потрябва такава информация, пресостатът е производство на словенците Metalflex (част от ITW).
    Този пост е редактиран от Karata; 08-06-18 в 09:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 80 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе