Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 56 от 80 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #826

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Това чекмедже само един път ли го ми за две години?
    Я погледни и филтър на чистата вода.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #827

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,

    купих си нова пералня CANDY BWM 148PH7 /1-S

    и ми се струва, това бръмчене за доста странно, още при първото пране: https://vimeo.com/288605954

    Освен това, което мисля е помпата за източване, въпреки перфектния нивел, ми се струва че ще хвръкне някоя пластмаса скоро: https://vimeo.com/288606841

    Досега толкова шум от пералня не съм чувал. Нормално ли ви се струва държанието на това чудо на техниката или да викам гаранцията...?
    Този пост е редактиран от Dungal; 07-09-18 в 08:53.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #828

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Блокиращите барабана клинове/болтове отстранихте ли? Достатъчно пълна ли пуснахте пералнята?

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #829

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Болтовете са махнати, прането е 4.3 от допустими 8 кг., тъй като са пердета(обемни) и не остава място в барабана за повече.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #830

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пералнята е Samsung WF8620NHW . Мисля, че я купихме 2011 и от тогава нямам ядове ,но напоследък след като се пусне и започне да пере след около 10 мин работа "изчуруликва" няколко пъти и на дисплея се изписва " HI " и спира да пере . Трябва да се спре и пусне отново и пак същото . Пазя ръководството ,но там тази грешка не я описват и в нета нищо не излиза . Ще съм благодарен ако някой даде съвет къде да търся проблема .

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #831

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Грешката означава че не се затопля водата. Пуснете пералнята на програма без нагряване на водата, ако грешката не се появи на тази програма това ще потвърди констатацията

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #832

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Да без нагряване си работи . Явно е изгорял нагревателя . Ей сега отивам да я разхвърлям .

    - - - - - - - - - -

    Наистина нагревателя и е изгорял ама явно е доста дефицитна част щом само с поръчка и цена от 90лв. Не знам какво да правя - не може ли да се замести с по евтин вариант нагревател ?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #833

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Наистина нагревателя и е изгорял ама явно е доста дефицитна част щом само с поръчка и цена от 90лв. Не знам какво да правя - не може ли да се замести с по евтин вариант нагревател ?
    Глупости -90лв? Подбери си един от тези - https://apogee99.com/index.php?main_...chs1l8ffn0sl86

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #834

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Глупости -90лв? Подбери си един от тези - https://apogee99.com/index.php?main_...chs1l8ffn0sl86
    Благодаря . Но не мога да разбера размера ,а той трябва да е точен защото влиза почти до края и ако е по дълъг ще опре в пластмасата . Трябва ми и гофрираното маркуче което излиза от чекмеджето и влиза в "барабана" . Обиколих всички магазини в Пловдив където продават части за перални и явно не им се занимава да търсят заместители и ми предлагат само оригинални части - от 90 до 135 за нагревател и 30лв за това никакво маркучле . Ако може да ми кажете какви точно заместители да взема ще съм много благодарен . Пералнята е Samsung WF8620NHW / YLE . SER.NO Y2BP5ARSA00869Y
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #835

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Колега,
    На планката на нагревателя откъм клемите трябва да е написан продуктов номер. Под него пише мощност на нагревателя (май е този: DC47-00006X). Дават алтернативен номер, но пак е оригинален: DC97-14827A https://zbt.by/Zapchasti_dlya_stiralnyh_mashin/Samsung7/pompy-nasosy-2/Remen_dlya_stiralnyh_mashin_Samsung_6602-0010722222/
    Цената за нагревателя е такава, защото е "керамичен" http://www.galacticaservice.com/shop...1&product=1193. Уж за да се намали натрупването на котлен камък, но ефектът ако не е отрицателен, то е никакъв. Нека колегите специалисти да напишат със сигурност дали има точен аналог. Мен лично ме съмнява.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-09-18 в 20:16.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #836

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Какво му е керамичното на този нагревател? На снимката се вижда, че тръбата е "джилязна" и котления камък си влиза в офертата. Искат му 90 лв. с презумпцията "оригинален", което нито е много важно, нито е много сигурно. Колегата да гледа габаритите. Мощността не е чак толкова важна. Дали ще грее малко по-бързо или по-бавно, не е от толкова голямо значение.
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #837

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Написал съм в кавички "керамичен", както и съм уточнил, че така го рекламират. Какво, как и защо - с тези въпроси към производителя.
    А цената наистина е без коментар, при положение, че нагреватели за европейски марки са от порядъка на 20-30лв.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #838

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Не е керамичен, а емайлиран. Имах бойлер, на който балона изглеждаше по същия начин отвътре.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #839

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от maxuel82 Виж публикацията
    Благодаря . Но не мога да разбера размера ,а той трябва да е точен защото влиза почти до края и ако е по дълъг ще опре в пластмасата . Трябва ми и гофрираното маркуче което излиза от чекмеджето и влиза в "барабана" . Обиколих всички магазини в Пловдив където продават части за перални и явно не им се занимава да търсят заместители и ми предлагат само оригинални части - от 90 до 135 за нагревател и 30лв за това никакво маркучле . Ако може да ми кажете какви точно заместители да взема ще съм много благодарен . Пералнята е Samsung WF8620NHW / YLE . SER.NO Y2BP5ARSA00869Y
    Нагревателя - първия още от линка, който ти посочих.
    На снимката е показан маркуча от касетата за прах към барабана.Не мога да разбера само по снимката дали е повреден, но не виждам проблем с него.Ако се наложи си купуваш нов.

  18. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    161
    #840

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Нагревателя - първия още от линка, който ти посочих.
    На снимката е показан маркуча от касетата за прах към барабана.Не мога да разбера само по снимката дали е повреден, но не виждам проблем с него.Ако се наложи си купуваш нов.
    Да , същия е маркуча ама и него не мога да намеря . Иначе е спукан и при центруфугиране пуска по малко вода и пералнята капе . Трябва да се смени . Откъде да го поръчам ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 80 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе