Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
238. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.78%
  • Bosh

    6 2.52%
  • AEG

    18 7.56%
  • Siemens

    9 3.78%
  • Electrolux

    16 6.72%
  • Gorenie

    27 11.34%
  • Whirpool

    32 13.45%
  • Privileg

    4 1.68%
  • LG

    7 2.94%
  • Samsung

    14 5.88%
  • Ariston

    53 22.27%
  • Zanussi

    6 2.52%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.30%
  • Beko

    14 5.88%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.10%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 67 от 80 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1187
Like Tree131Одобрявам

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #991

    Отговор: Проблем с пералня - Ariston, не завърта

    виж кондензатора пусковия

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #992

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Бимбаец, къде си виждал кондензатор на помпа на пералня?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #993

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте. Имам ТАЗИ пералня (Аристон RG 703). По принцип съм доволен от нея, пере нормално, отгледа едно дете. На 4 години е. Има още 1 год. гаранция. Преди 2 год. чух за пръв път някакво странно пищене на говорителчето, което съм чувал само за край на цикъла. Бързо тройно припискване. Иначе си работи, върти пере добре. Нищо не изписва и не свети по дисплея. Свързвах го с едно странно "шашкане" по време на цикъл, когато сложим олекотена завивка в полупразна пералня (малка, на детето, якенце с вата)). От толкова чудене, откази от центрофуги "почивки" докато изпере...се отказахме да ги перем в пералнята и ги перем на ръка. Беше спряло да пищи, после пак се появи, все по често, дразнещо, по 10-15 пъти на цикъл. Прави го и по време на пране и по време на изпирането, когато върти, след напълване с водата. По принцип мисля че е нещо свързано с претоварването, има ли кантар, датчик някакъв на тая пералня? Да не би като са поомекнали пружините да го задейства по - често. Искам просто да спра това пищене. По чуждите форуми пише, че това припискване е често срещан проблем. Спират го просто да не пищи с комбинация или задържане на бутон, но точно за този модел пералня не намерих как става. Понеже е полувградена в кухнята, много трудно се изключва от контакта. И така си стои включена. Мисля, че като я изключа от контакта, се нулират грешките и спира временно това припискване, но вече не си спомням дали беше така. Сега съм я изключил, ще видим. Някой знае ли как се спира това припискване, че ме подлудява. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 26-11-20 в 08:40.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    7
    #994

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Колеги, имам пералня Samsung WW90K6414QX. Вчера докато си пере се къса едната пружина и барабана пада.
    Обадих се в официалните сервизи и в два неофициални магазина - такава пружина в българия нямало - само с поръчка 2 седмици. Нали се сещате 2 седмици без пране какво ще се случи?
    Не мога да намеря някъде където да пише дали всички тези пружини са взаимозаменяеми - видях в OLX има две пружини които изглеждат 1:1 като моята (до колкото видях поне на външен вид самсунг имат поне 2 вида от моята пружина - 14 см с 14 намотки и моята, която е 15--16 см с 20 или 21 намотки) обаче от пералня 6 и 7 кг. Възможно ли е да изглеждат по един и същи начин, обаче тези от пералните с по-малко капацитет да са "по-меки" и да увисне барабана? Дайте ми акъл, защото не ми се чака доставка.

    накратко тези в OLX са със същата дължина и намотки, обаче възможно ли е понеже от пералня с по-малко капацитет да увиснат като ги сложа на моята?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #995

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Отиваш в специализиран магазин за резервни части със снимката на етикета на пералнята, който съдържа всичките й данни, и счупената пружина.
    Не се занимавай с втора употреба, защото ще търсиш директно нова пералня след това!
    резервни части за перални самсунг - Google Търсене

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    18
    #996

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, нахлувам с питане. Ще купувам пералня. Колебая се. Харесах Бош, но е с малък люк, а искам да се побират олекотени завивки.
    Сега пък гледах едно АЕГ - Пералня AEG L6FEG49S А+++-20%, 9.0 kg, 1400 1/min, ИНВЕРТОРЕН МОТОР: https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...EG49S/p/687507

    Моля за съвети и предложения какво да купя. Искам да е 8-9кг. да е около 1000лв и да не се налага да ходи в сервиз, т.е. Здрава и издържлива, с голям люк и да събира олекотени завивки. Знам, че са много изискванията ми.
    Още нещо - има ли връзка между размера на барабана и дълбочината на пералнята? Гледам че има различни дълбочини.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #997

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от aqaboy Виж публикацията
    Колеги, имам пералня Samsung WW90K6414QX. Вчера докато си пере се къса едната пружина и барабана пада.
    Обадих се в официалните сервизи и в два неофициални магазина - такава пружина в българия нямало - само с поръчка 2 седмици. Нали се сещате 2 седмици без пране какво ще се случи?
    Не мога да намеря някъде където да пише дали всички тези пружини са взаимозаменяеми - видях в OLX има две пружини които изглеждат 1:1 като моята (до колкото видях поне на външен вид самсунг имат поне 2 вида от моята пружина - 14 см с 14 намотки и моята, която е 15--16 см с 20 или 21 намотки) обаче от пералня 6 и 7 кг. Възможно ли е да изглеждат по един и същи начин, обаче тези от пералните с по-малко капацитет да са "по-меки" и да увисне барабана? Дайте ми акъл, защото не ми се чака доставка.

    накратко тези в OLX са със същата дължина и намотки, обаче възможно ли е понеже от пералня с по-малко капацитет да увиснат като ги сложа на моята?
    Сменяй пружините без да се притесняваш.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    7
    #998
    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Сменяй пружините без да се притесняваш.
    Благодаря! Така и направих.
    Звъняха ми от няколко сервиза че нямало как да ми кажат дали пружината е същата, защото те работели само с номер на част.
    7 кг , 9 кг ще чакам 2 седмици...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #999

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Привет на всички!
    13 г. ми пералня (Хотпойнт Аристон AQXL 109) е с разбити лагери на барабана.

    Дилемата е : ремонт (с рязане, лепене на кaзана, нови лагери)........... или направо нов казан за 220 лв?

    Ремонта се очертава да го правя аз, така,че няма да е много скъпо, по-скоро ме притеснява дълготрайността на новите лагери.Някой правил ли е процедурата и/или има ли наблюдение колко издържат сменените лагери, защото, ако ще се прави през година упражнението се обезмисля целия ремонт, според мен.

    Насоки за марка, типа/вида лагери и семеринга, тънкости при ремонта, също приемам
    Благодаря на всички отзовали се!
    Този пост е редактиран от Palev; 24-03-21 в 14:51.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1000

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    В случай, че нов изправен казан струва 220лв. наистина, по-добре си го купи и си го смени.
    Като преди това прецениш състоянието на корпуса, уплътненията, амортисьорите и т.н. части. Амортисьорите ги смени, защото със сигурност са заминали вече. особено при разбити лагери.

    В ЕКОМ по продуктовия номер на машината си купуваш всичко.
    Ако все пак решиш да се учиш да ремонтираш и не си рязал казан, те съветвам първо да провериш цените в сервиз, където са го правили!
    Palev одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #1001

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Добър ден. Имам опит с две перални на Аристон. Едната си е моя Ariston avd 169 другата е Avb 109. Стана така, че моята е без тежест от горе, а другата е с тежест. Казаните са еднакви. Иначе центрофугира нормално с леки вибрации. Та въпроса ми е. Възможно ли е в завода просто да са забравили тежестта.
    Този пост е редактиран от Vasil Vasilev; 08-04-21 в 19:55.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1002

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Vasil Vasilev Виж публикацията
    Добър ден. Имам опит с две перални на Аристон. Едната си е моя Ariston avd 169 другата е Avb 109. Стана така, че моята е без тежест от горе, а другата е с тежест. Казаните са еднакви. Иначе центрофугира нормално с леки вибрации. Та въпроса ми е. Възможно ли е в завода просто да са забравили тежестта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #1003

    Отговор: Re:Странен звук от нова пералня AEG

    Здравейте, имам пералня Gorenje W8644H, когато остане 1 минута до края на прането не изключва и не мога да отворя вратичката, не изписва END.
    Мислех че е от Пресостата но не е.
    https://www.mediafire.com/view/epqlp...53242.jpg/file

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1004

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Виж дали не се е насъбрала вода и боклуци в сервизния отвор отпред.
    Аз наскоро имах такъв случай с Бош, само че беше след прекъсване на програмата и имаше вода в барабана, и не искаше да ми отвори вратата, докато не я източих.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #1005

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря за бързия отговор Rakem, да погледнах го няма нищо, но аз я почиствам всеки месец по принцип.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 80 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 09:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе