Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ : Печката ме предаде..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #1

    Помощ : Печката ме предаде..

    Здравейте на всички! Печката мисля, че и няма нищо, но ето какво се случи - http://thespecialized.snimka.bg/photos-from-gsm/pechka.673514 Бушона гръмна, до тук добре.. Снимах лустер клемата, според мен там нещата са перфектни, не нагаря, не топли. Нямам никакво обяснение обаче защо така се е стопила свързващата кутия. Печката е на около половин година, редовно я ползвах. В това състояние ако я видят в сервиза ще ми отпадне ли гаранцията? Аз мисля, че сам ще трябва да си намеря такава свързваща кутия, както и стопените пластмаси (букси) които идват от печката. Нямам никаква представа нито от къде мога да се сдобия с тези неща, нито защо се е случило така. Моля за съдействие! Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Цитат Първоначално публикувано от venewine
    Здравейте на всички! Печката мисля, че и няма нищо, но ето какво се случи - http://thespecialized.snimka.bg/photos-from-gsm/pechka.673514 Бушона гръмна, до тук добре.. Снимах лустер клемата, според мен там нещата са перфектни, не нагаря, не топли. Нямам никакво обяснение обаче защо така се е стопила свързващата кутия. Печката е на около половин година, редовно я ползвах. В това състояние ако я видят в сервиза ще ми отпадне ли гаранцията? Аз мисля, че сам ще трябва да си намеря такава свързваща кутия, както и стопените пластмаси (букси) които идват от печката. Нямам никаква представа нито от къде мога да се сдобия с тези неща, нито защо се е случило така. Моля за съдействие! Благодаря!
    Едва ли на такова питане ще получиш смислен отговор! Напиши поне марката на печката и откъде измъкна тази клема. Какво е било свързано на буксите, които са нагорели? Въпросното нещо читаво ли е?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #3

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Марката на печката е Gorenje. Клемата съм я измъкнал от железарията..... към контакта е вързана! Въпросното нещо, ако имаш предвид печката - да, в изправност е.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Цитат Първоначално публикувано от venewine
    Марката на печката е Gorenje. Клемата съм я измъкнал от железарията..... към контакта е вързана! Въпросното нещо, ако имаш предвид печката - да, в изправност е.
    Щом всичко е наред по печката, проблема е бил в самата изгоряла разклонителна кутия. Най-вероятно лош контакт. Потърси за нова кутия в сервиз или магазин за резервни части и сменяй. Дано си записал кой кабел къде се свързва...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #5

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    [quote . Нямам никаква представа нито от къде мога да се сдобия с тези неща, нито защо се е случило така.
    [/quote] Типичен пример когато потребителя е решил да спести 20-на лв от монтаж на уред Това се е получило от не добро стягане на болтчетата във клемната кутия на захранващия кабел Можеш да си ги поръчаш от БГ Сервиз

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #6

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Благодаря, за БГ сервиза... @Lupus........ ще те викна некой път, специалистче си!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1335866892[/time]_________________________________________________

    Добър ден на всички! Имам следното питане - пострадалите кабели или по-скоро разтопените букси, които идват от печката как се сменят? Може ли само тях да сменя, или трябва изцяло нов кабел? Благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #7

    Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Спокойно можеш да ги вържеш заедно пак със лустер клема Има условно три фази, две нули и земя Нали помниш и /или си записал кой къде е бил Успех

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Re:Помощ : Печката ме предаде..

    Имам същия проблем със същата печка Горение Е 7704 W При мен втрои път топи клемореда и минали път изхвърлих вътрешните букси дето идват от печката. Кабелите са същите като при колегата обаче не поня как бяха. Имам съмнение понеже са без букси и ги връзвам всяка по отделно на клемореда. Колегата е писал че са 3 фази 2 нули и земя обаче има още един кабел. Ще погледнете ли Аз съм ги вързал червена, синя и кафява на фази, 3-те бели на нула и жълто зелената на земя така ли е правилния начин?

    Вижте схемата и ми кажете вярно ли съм ги свързал по цветове:
    https://www.dropbox.com/s/pgt8qywbw21yb3o/Doc1.pdf
    Този пост е редактиран от steker6; 14-04-14 в 15:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе