Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree6Одобрявам
  • 3 Post By Lupus
  • 1 Post By Gena_bs
  • 2 Post By Alexi

Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #1

    Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Здравейте! Втори път пускам тема,отново за ремонт на микровълнова Самсунг.

    Проблем : спря да работи микровълновата част и не загрява храната.

    Свършено до момента:
    1. До първичната намотка на трансформатора има 230 В при включване
    2. С широко обсъжданите във форума начини са проверени трансформатор, високоволтов диод, кондензатор и магнетрон. Високоволтовият предпазител е изправен.
    3. Реших ,че най- подозрителен е магнетрона и купих нов от Пан сервиз. На Панасоник ,аналог на оригиналния OM75s(31). Печката отново не заработи.
    4. Купих нови диод и кондензатор.Кондензатора обаче не е 0.91 микрофарада ,а 0.9 микрофарада. Печката отново не проработи.
    5. Намерих нов трансформатор,показващ подобни стойности на съпротивлението на трите намотки,определящи го като работещ. Отново без резултат.

    Търся съвет къде бъркам или пропускам нещо,че не се получават нещата . От всички налични части правих всякакви комбинации без резултат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Здравейте! Втори път пускам тема,отново за ремонт на микровълнова Самсунг.

    Проблем : спря да работи микровълновата част и не загрява храната.

    Свършено до момента:
    1. До първичната намотка на трансформатора има 230 В при включване
    2. С широко обсъжданите във форума начини са проверени трансформатор, високоволтов диод, кондензатор и магнетрон. Високоволтовият предпазител е изправен.
    3. Реших ,че най- подозрителен е магнетрона и купих нов от Пан сервиз. На Панасоник ,аналог на оригиналния OM75s(31). Печката отново не заработи.
    4. Купих нови диод и кондензатор.Кондензатора обаче не е 0.91 микрофарада ,а 0.9 микрофарада. Печката отново не проработи.
    5. Намерих нов трансформатор,показващ подобни стойности на съпротивлението на трите намотки,определящи го като работещ. Отново без резултат.

    Търся съвет къде бъркам или пропускам нещо,че не се получават нещата . От всички налични части правих всякакви комбинации без резултат.
    Грешката ти е, че не я дадеш на Пан сервиз да ти я поправят.
    "И я моем, и тате мое, ама она козата пръч сака!"
    Gena_bs, dodo_pv и SPSt харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    Jack Krauser одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #4

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Здравейте! Имам същите проблеми за ремонт на микровълнова MATSUI.
    Проблем : спря да работи микровълновата част и не загрява храната.
    Свършено до момента:
    1. До първичната намотка на трансформатора има 230 В при включване
    2. С широко обсъжданите във форума начини са проверени трансформатор, високоволтов диод, кондензатор и магнетрон. Високоволтовият предпазител е изправен.

    Проверих магнетрона с оммметъра - показва затворена верига между двата му контакта, а към корпус/маса - няма пробив. Извадих трафа - подадох 12 волта променливо на първичната - на вторичната се увеличиха приблизително 9-10 пъти до 120 волта, както би трябвало да е при изправни намотки, обаче има и още една вторична намотка - тя е само няколко навивки и омметъра показва 0 ома, зумерът на нея свири като накъсо - нея не я знам каква функция има. Високоволтовият предпазител е здрав, а високоволтовият диод го пробвах на 220 волта през ел.крушка и тя светва с половин мощност - тоест диодът би трябвало да е здрав. Кондензатора с омметър също го мерих - нямат пробив към корпус изводите му, уж се зарежда, а и при измерване за капацитет с уреда показа 1 микрофарад, Микро Бутоните по вратата и останалите термо предпазители и този на магнетрона също са изправни. По слюдата имаше малко мазнина, но я почистих, калпачето на магнетрона и под него излъчвателят нямат дефекти, нагари - почти като нови изглеждат.
    Търся съвет къде бъркам или пропускам нещо,че не се получават нещата . От всички налични части правих всякакви комбинации без резултат.

    Този пост е редактиран от morandis; 28-06-21 в 10:23.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    не знам на колко си оценявате труда ,но аз бих оставил боклучето да почива в мир и бих взел нова
    Gena_bs и Slusatel харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #6

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Досега трудът ми излезе безплатно, защото не съм купил никаква резервна част, освен това печката има конвекция и ел. грил, но по принцип се ползва само микровълни за притопляне.
    Този пост е редактиран от morandis; 28-06-21 в 10:10. Причина: дублиране

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    имам една платка която се търкаля наоколо за мвълнова горение , смених я но не тръгна. извадил съм платката и сега вафето е шкафче на тераската. платката ще я щракна и я подарявам някой ако си плати транспорта.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Чаша вода в печката.Подаваш 220в на входа на трафа.При изправен бушон и диод трябва да се загрее водата,.Ако не магнитрона е заминал, което в случая е най-вероятно,
    Обикновено на печките проблем са бушона и диода.Доста рядко магнетрон, още по-рядко кондензатор и почти изключено - траф,

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #9

    Отговор: Безизходица при ремонт на микровълнова Самсунг

    Ще пробвам и така директно, макар че при затворена врата и пуск на първичната се появява напрежение от 220 волта, сега обаче след разкачането на някои кабели, за да правя измерванията при пускане се чува еднократен пукот/трясък и ако не вадя щепсела от контакта при следващ старт няма пукот. Пукотът е сякаш някъде прескача искра но не се вижда такава нито нагоряло. На мен ми се искаше да е прекъснал предпазителя или диода, че са евтини - после мислех за кондензатора, защото имах такъв случай - електролитен на входа на импулсното захранване не бе протекъл или раздут, външно като нов, при измерване с мултицет за капацитет показва точните микрофаради, но Телевизорът си стои на стенбай и не минава в работен режим - след смяна на този кондензатор с нов от магазина - ТВ веднага заработи.
    Имам близки с подобна микровълнова, ако ми я дадат може да пробвам чрез замяна на частите една по една дали ще открия коя е поведена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова Самсунг изключва сама
    От pipchi във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-16, 22:01
  2. Насоки за ремонт на микровълнова LG MG589DC
    От hellcreep във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 17-10-14, 20:34
  3. Ремонт на микровълнова Electrolux EMS2840
    От A4i във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-13, 04:00
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 09:52
  5. микровълнова Самсунг?
    От tottenham във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-08, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе