Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мраз 270 не изключва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #1

    Мраз 270 не изключва

    Здравейте,
    Имам Мраз 270, който не беше работил от 2-3 години. Пуснахме го и изстудява, но хладилникът никога не изключва и работи постоянно. Температурата в камерата е -11, а в хладилната част 5 градуса. Въртенето на ключа за температурата не оказва въздействие върху работата на хладилника. Какъв е проблемът?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Мраз 270 не изключа

    Пропуск.Изключи го и се обърни към сервиз.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re:Мраз 270 не изключва

    Ами той за това се казва Мраз....студ майка до побъркване....докарвал до -270 по целзий от където и наименованието Майтапа на страна...Вероятно сдал багажа е терморегулатора. Завърти бавно при изключен хладилник и пълна тишина копчето от минимум на максимум и обратно...ако не чуеш клик някъде по този път, значи си за нов. Ако има клик, значи проблема е по-сериозен.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Мраз 270 не изключва

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Ами той за това се казва Мраз....студ майка до побъркване....докарвал до -270 по целзий от където и наименованието Майтапа на страна...Вероятно сдал багажа е терморегулатора. Завърти бавно при изключен хладилник и пълна тишина копчето от минимум на максимум и обратно...ако не чуеш клик някъде по този път, значи си за нов. Ако има клик, значи проблема е по-сериозен.
    Позволи ми да не се съглася.Осезателя на термостата е монтиран на изпарителя в хладилната част, който не успява да се изстуди и затова не изключва.Ако беше се изстудил температурата в камерата щеше да е по-ниска, поне -15* на минимум.
    А голямата част Мразове 270 си замина именно от пропуски.Симптомите са типични за този дефект.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #5

    Re:Мраз 270 не изключва

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Позволи ми да не се съглася.Осезателя на термостата е монтиран на изпарителя в хладилната част, който не успява да се изстуди и затова не изключва.Ако беше се изстудил температурата в камерата щеше да е по-ниска, поне -15* на минимум.
    А голямата част Мразове 270 си замина именно от пропуски.Симптомите са типични за този дефект.
    Термостата щраква, когато въртя копчето. Беше нужно да сменя уплътнението на хладилната част и да обърна вратата, защото пантите бяха сдали багажа. Според мен сега всичко се затваря доста плътно. Засега съм сложил хладилника на таймер - 15 минути работи, 15 почива. По-нататък ще мисля за ремонт или за нов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за усилвател и колони 2ра ръка
    От giorgo във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-12, 21:19
  2. Весели Празници на вички
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 25-12-11, 12:12
  3. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  4. Отговори: 3
    Последно: 18-07-07, 00:28
  5. Изключване на бутон на мини-клавиатура
    От Silviya във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-07, 22:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе