Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Lupus

Защита на LCD от деца (счупване)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #1

    Защита на LCD от деца (счупване)

    Здравейте, вече имам детенце, което за момента е на 4 месеца и няма много добра координация, но скоро ще може да хваща и хвърля пройзволни предмети.
    Въпроса, който може би тормози и други форумци е
    Как да защитим LCDто от


    Ровейки из мрежата намерих ТОВА, което ми изглежда перфектно решение, но за съжаление никой от търговците в eBay не доставя до България, а с посредник сметката ще стане дебела.
    Някой има ли идея, къде от България може да се намери такова или подобно решение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Дали едно парче плексиглас, закрепено пред екрана, няма да свърши работа?

  4. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #3

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Плексигласите, с които съм работил са сравнително "меки" и имат доста ход във хоризонтална равнина. И аз се чудих дали не може да се договри с някоя фирма за пласмасови продукти изработка на плоскост с висока чистота и висока твърдост. Все пак е хубаво и да се вижда какво дават по телевизията Дори и 100 лв да струва за 1,5 кв.м. пак ще е по-добре от колкото поръчка от щатите или още по-зле, сучпена матрица.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Здравей!
    Радвам се да те видя отново във форума! Да ти е живо и здраво детето (не пишеш от какъв пол е) и повече бели да ти прави. Първо си подсигури телевизора срещу събаряне! Когато големия син беше още малък, веднъж го намерих върху съборения на земята телевизор, а той с най-голямо удоволствие го беше яхнал. Направо ми се изправи косата при мисълта какво е можело да се случи. А телевизора продължаваше да работи, работи си и до сега. Здраво Сони излезе. Според мен най-доброто решение е стойка, здраво закрепена на някоя стена. Така детето, когато започне да стига до него вече ще се е научило, че не бива да го прави.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Това на клипа е защитен екран от акрил.
    http://www.tuplex.bg/advertising_inner.html?sub=1
    http://www.stroiteli.elmedia.net/?ma...pe=2&story=348

  7. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #6

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    И аз се радвам да Ви видя приятели
    Има няколко варианта в моя случай. Единия е протектор фиксиран върху телевизора и стойката здраво монтирана с крепежни елементи към секцията. Вариант 2, акрил монтиран между гардероба и витрината, така че да ограничава тотално достъпа на ръце и летящи предмети.



    А това е бандита:
    [img width=489 height=600]http://zetle.net/myweb/Pics/Simeon/IMG_1551.jpg[/img]


    П.П.: Пуснах запитване към Tuplex, да видим дали е възможно да изработят такъв продукт.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    От Туплекс отговориха. Срещу 31 лв ще ми изрежат плоскост от плътен поликарбонат 3 мм с размер да покрие цялото просторанство пред телвизора. Уре най-вероятно ще го заявя и като стане ще пиша

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    1
    #8

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Може ли отзиви за протектора?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    30
    #9

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Колега, живо и здраво да ти е детето, ама като гледам ТВ-то ще ти е най-малкия проблем за опазване. До годинка, годинка и нещо, докато проходи все ще има човек с него, а и след това. Още повече, че по дифоут детото се пази далеч от телевизора, за да не се облъчи - според бабите. Не се притеснявай, най-много да замине дистанционното, а ако замине ТВ-то, ще имаш повод пред жената за ъпгрейд на същия!

  12. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #10

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Tuplex излязаха много несериозни, след 5-6 мейла с конкретна заявка никой не им обърна внимание. По телефона ме отсвириха и след това и аз направих същото. Понеже ми писна да се моля на някакви фирми, отидох в Практикер и си взех едно парче плексиглас 1000х1000мм 3мм дебело и подходящи PVC лайстни. За да не правя мазало вкъщии отидох до един автосервиз и с ъглошлайф с диск за неметал го отрязаха 900х650 колкото ми е необходимо за да покрие цялата площ пред телевизора. Днес монтирах други предпазители по шкафовете и контактите, тъй че остава за след няколко дни когато не съм на работа. Решил съм да прихвана лайстните с винтчета 2,5х16мм към секцията та вбъдеще като се демонтира да не останат големи дупки или следи от силикон. Ще кача синмки като съм готов

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    Опасявам се да не дава много гадни вътрешни отражения, че и ореоли около ярките петна от образа, колкото и да е бистър този плексиглас... Сподели наистина.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #12

    Re:Защита на LCD от деца (счупване)

    [size=10pt]

    Ето как стана произведението. Малко недодялано, но мисля че ще свърши работа. Преди да му сваля защитното фолио го тествах на бутане и удряне с малка (за мен) сила и се дръжи много стабилно, има ход назад който би поел и по-силни удари.



    Първоначално мислих да сложа още една лайстна и отдолу, но първо сложих страничните и видях, че е достатъчно надеждно и реших да не съсипвам и масичката.
    [img width=450 height=600]http://zetle.net/myweb/Pics/TVShield/TVShield_1_resize.JPG[/img]

    Има отражение, което е осезаемо при по-светли предмети, но след 5 минути гледане лесно се игнорират.


    Картината е доста добра, не забелязвам ореоли или други изкриваявания на картината.




    При тази схема е използван 3мм дебел плексиглас, но според мен при използване на 4мм, може да се направи с монтиране директно към телевизора за да не се дупчат мебелите, а и повечето Модерни холни мебели нямат такава затворена ниша в която да се монтира протектора.

    Така, общата сметка в моя случай е:
    > Плексиглас 3мм 1000х1000мм - 37,99 лв.
    > Поликарбонат Лайстна 2,1м - 3,99 лв.
    > Винт дърво 2,5х16мм 47бр кутия - 1,49 лв.
    > Диск за ъглошлайф за неметал - 3,49 лв.
    Тотал: 46,96 лв.

    Всичко е закупено от Практикер.

    Надявам се, че ще е от полза за някой друг в нужда.
    [/size]


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Защита на LCD от деца (счупване)

    Темата е бая старичка вече и искам да разпитам, 8 години по-късно, какво се ползва сега за защита на екран?

    В амазон UK откривам това, но ми изглежда скъпо, а доставка до БГ би го направила още по-скъпо.
    https://www.amazon.co.uk/49-TV-Prote...1756253&sr=8-7

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 01:35
  2. Дом за нашите деца
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-07, 16:51
  3. Женени С Деца?
    От dark във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 15-06-06, 00:55
  4. Игри за деца...
    От Caesar във форум ИГРИ
    Отговори: 15
    Последно: 26-10-05, 09:10
  5. Търся игри за деца
    От vallaws във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 22-05-03, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе