Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 144
Like Tree9Одобрявам

Ремонт и сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #106

    Отговор: Ремонт и сервиз

    С тия проблеми и на тия години го засилвам веднага към кофата,
    svetlio1 и kiril30 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    30
    #107

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте, подариха ми един не работещ ТВ, Samsung UE43J5502AK с проблем/и. Както е работил е загубил картина, след това и звука е спрял, доколкото знам след рестарт.

    Има следните проблеми :
    1. Няма подсведка - около power board-a LED конектора има следи от прегряване около двада мосфета.
    2. Когато тръгне има верикални черти по половината дисплей който ту изчезват и се заменят със само бяла вертикална черта в единия край -това го виждам като светна с фенерче докато работи.

    Почистих лентовите кабели от mainboard-а към TCON-a и от него към матрицата, но няма промяна. Като изкарам някой от кабелите между TCON-a и матрицата след пускане на ТВ започва да мига LED-a му и отново половината дисплей е на черти(но вече не се променят). Проверих на бързо двата мосфета отдолу и са ОК(може би днес ще ги разпоя и така ще ги проверя).

    Имам опит с електроника, предимно цифрова схемотехника, до преди години проектирах разни устройства за автоматицация с PIC-ве, но това е втория ТВ който ми попада за ремонт( първия се оказа един елементарен SMD fuse на подсведката за смяна).

    Молбата ми е ако някой, с опит с ремонта на ТВ техника, може да ме ориентира къде да търся проблема и стъпки за troubleshooting ще съм много благодарен, или въобще дали да се занимавам. Както и ако можете да ме ориентирате дали и от къде мога да си сваля схеми на захранващия блок. Този mainboard дали има серийна конзола, за да видя какви грешки намира ? Гледам че се продяват резервни TCON/Power Boards за този модел, но т.к. това е чисто и просто за "чесане на крастата" и поради липса на опит се надявам ако някой може да ме насочи преди да купувам каквото и да е.


    Power board : BN44-00703G
    TCON : T430HVN01.6
    Main Board : BN41-02353
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #108

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Има много нагледни клипчета за ремонт в ютуб, мисля че ще уцелиш и модела...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    34
    #109

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте. На ТВ Ариели 24" му изчезна картината. Звук има, но картината се забелязва мнооого трудно. Предполагам е подсветка или може да е нещо друго? Лесно ли се сменя, ако е подсветка и трябва ли да е за точния модел телевизор? Намирам само от 32" нагоре. Може ли да се скъси?
    Този пост е редактиран от tarlyo; 12-06-22 в 22:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #110

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Може ли някакви насоки за един 32" crown

    MB - 17mb55
    PSU - 17ips62

    Прави следното:
    https://www.youtube.com/watch?v=JR3FiQrQkTM

    Почнал е рядко да го прави, сега е цяло щастие ако включи.

    Някакви насоки ?

    - - - - - - - - - -

    След няколко часа ровичкане по захранването се оказа, че то е ок. И се насочих към MB.
    Флашнах по-стар фирмуер и проблема се оправи.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    3
    #111

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Покупка на нов телевизор или ремонт на стария, кое е по-изгодно в днешно време?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #112

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Зависи от телевизора и ремонта.
    Просто питате или сте пред дилема ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #113

    Отговор: Ремонт и сервиз

    ...и кой набор е телевизора.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #114

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Японецът купува стар телевизор с дефект - хоризонтални линии
    Сваля задният капак и последователно разкача лентовите кабели от мейн борда(с вграден T-con) към дешифраторите на LCD матрицата, за да разбере в кой кабел е проблема с шума.
    После така и не разбрах - изолира отделните канали на кабела или го подменя с нов....и телевизора заработва нормално.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #115

    Отговор: Ремонт и сервиз

    След толкова време моя 40B750 взе, че се предаде - изгоряла лампа ми казаха в сервиз, а нямало... Има ли вариант да се намерят от някъде (най-добре всички да сменя), че не ми се хвърля - трепе с картина повечето сегашни недоразумения особено от 50" надолу?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #116

    Отговор: Ремонт и сервиз

    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    626
    #117

    Отговор: Ремонт и сервиз

    пробвах да правя такава замяна - неблагодарна работа
    използвах самозалепващи алуминиеви ленти със светодиоди - оказа се, че от топлината се разлепиха и паднаха . зарязах го и все още събирам смелост да го разглобя напълно и да фиксирвам лентите
    отделно от това на едноцветно изображение се виждаха къде са светодиодите - лампата дава еднородна светлина докато със светодиодите се виждаха преходите и дифузора отзад не се справяше с правилното получаване на еднородност
    такъв телевизор става само да го сложиш на село под навеса

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #118

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Интересно, но едва ли ще го правя. Лампи по-скоро ако намеря от някъде.
    Преди влизаше тука потребител "сервиз Галактика" или нещо подобно беше, та ако чете все още колегата да даде мнение има ли от къде да се намерят.
    Гледах нЕкви китайци ама нямам пък никакво сервизно инфо какви точно са лампите - иначе и аз мога да си ги сменя.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #119

    Отговор: Ремонт и сервиз

    svetlio1
    Диагонала определя дължината на лампите. Отвори го измери дължината на лампите и поръчвай.
    https://vi.aliexpress.com/w/wholesal...amsung-tv.html

    CCFL lamp backlight tube, 902mmx4.0mm
    https://vi.aliexpress.com/i/32809548...yAdapt=glo2vnm

    https://bazar.bg/obiavi?q=ccfl

    https://www.ccflwarehouse.com/salcdbaas.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-08-23 в 18:26.
    svetlio1 одобрява това.

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #120

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Имам проблем с LG 49LJ594V. Купих го преди година и нещо втора ръка, ползвах го докато не се оборудвах с по-големите тв. След това го дадох на роднини да го ползват. Пробвали да включат нещо в страничния HDMI порт - резултатът е буквално изкъртена HDMI букса. След това започна да прави тези проблеми, надявам се от видеото се вижда. Картината замръзва за секунда често, в същото време целият екран става на черти. Възможно ли е изкъртеният HDMI да е оказала влияние, нещо да е окъсил след като е останал в "свободно" положение?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. Сервиз за ремонт на хладилници в София ?
    От kuehlschrank във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-07-11, 21:32
  4. ремонт на рс
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-07-07, 15:27
  5. ATI - ремонт TV OUT
    От commguy_79 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе