Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 144
Like Tree9Одобрявам

Ремонт и сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #46

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Грее там където са 2те петна по ръба на панела.

    Търсих ,но с този номер ми излизат T-Con платки. Все пак успях да намеря при китайците панел ,но е 410$ и отделно доставка + ддс + мито ... Което обезмисля ремонта май май.

    пп. Ако случайно видиш такъв панел та дори и 2ра ръка моля пусни ми един линк.


    Благодаря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #47

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте , имам LED телевизор LG 55LA740S-ZB закупен през май 2013г. , но от около 2 месеца ми започнаха проблемите с него . Първо ми се появи една по-тънка тъмна сянка посредата на екрана , после започна да става по-голяма тъмна сянка , като го изключа и после пак го включа се махаше тази тъмна сянка . Но от днес вече е без никаква картина , само звук има , като се загледам отблизо в него се вижда едва едва менюто на телевизора . Допитах се до двама трима майстора и според тях проблема е в някакъв лентов кабел ( или нещо такова , дето се намирал в долната страна на телевизора ) и тази част струвала над 1000 лева . Моля ви за някакви съвети . Най-вероятно ще се орентирам към закупуването на нов телевизор , ако ремонта е толкова скъп . Съвет за избор на нов телевизор с бюджет до 3000 лева максимум , пак да е 55 инча или повече , 3Д може и да няма ( за тези 3 - 4 години това 3Д съм го пускал около 5 пъти само ) . Чул съм , че Direct LED било по-хубаво от Edge LED ? Затова за тези пари съм си харесал поне засега SONY KD-55XE9005 . Прикачвам ви и снимка на странното тъмно петно на телевизора ми Предварително ви благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #48

    Отговор: Ремонт и сервиз

    https://forum.setcombg.com/attachmen...id=24376&stc=1
    На снимката виждам, че не светят светодиодите, намиращи се в центъра в долната част на екрана.
    Възможно изгоряла централна секция от светодиоди, нали моделът е с локално затъмняване...
    Edge LED Local Dimming
    Трябва да се смени лентата със светодиодите

    Над 1000 лева? този техник явно иска да ти смени целият видеопанел....
    Изобщо някой от тези техници отварял ли е телевизора ти? Добре е, да се отвори и диагностицира

    Отваряш ebay изписваш модела телевизор и ти отваря списък с всички продавани части за модела.



    Цитат Първоначално публикувано от Tonkata1 Виж публикацията
    Най-вероятно ще се орентирам към закупуването на нов телевизор , ако ремонта е толкова скъп . Съвет за избор на нов телевизор с бюджет до 3000 лева максимум , пак да е 55 инча или повече , 3Д може и да няма ( за тези 3 - 4 години това 3Д съм го пускал около 5 пъти само ) . Чул съм , че Direct LED било по-хубаво от Edge LED ? Затова за тези пари съм си харесал поне засега SONY KD-55XE9005.
    Добре си се ориентирал -55XE9005

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #49

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Да моделът е с Edge LED Local Dimming . Никога не е отварян от техник , всичките казват , че при тях нямало място където да могат да го отворят и диагностицират ( град Видин ) . Да ми препоръчаш сервиз в някой друг град , макар че въобще не ми се изпраща по куриер ( като ги знам как си подхвърлят стоката от бус на бус .... сигурно ще го закарат в насипно състояние ) . А това вярно ли е , че Direct LED било по-хубаво от Edge LED ?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #50

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Не знам сервизите във Видин.
    Пробвай с един плевенски
    http://www.galacticaservice.com/contacts/
    прати им снимката с обяснение и попитай за ориентировъчна цена.

    Да - вярно е, но зависи в голяма степен от типа реализация.
    - в повечето случаи се предлага евтин вариант в изпълнение на 4, 5 или 6 LED ленти зад матрицата
    - най-добрият вариант е, когато подсветката е разделена на максимално голям брой независими сектори(клъстери). Такава реализация има в Sony ZD9, и Panasonic DX900

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    11
    #51

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Добре , благодаря ти за информацията . Писах им един e-mail вече на хората от Плевен , утре ще се чуем с тях . Благодаря ти

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #52

    Отговор: Ремонт и сервиз

    LG 42LH7000
    Проблемът е най-често при стартиране. В момента, в който запалва дисплея някакво реле изключва и телевизорът се рестартира. Този цикъл може да се повтори 2-3 пъти, а може да се опитва и половин час. В един момент успява да светне и така може да откара цял ден работа. В редки случаи, вероятно при по-ярък образ се случва да започне циклите на рестарт и по време на работа. Носих го 2 пъти в сервиз. Първия път човекът опитва да сменя някакви части неуспешно. Втория път в сервиз на К§К за 3 дена не показа дефекта и ми го върнаха. А при мен старта е проблемен в 99% от опитите. Трудно се пренася, тежък е и преди 8 години дадох 1700 лв за него. Изнервящо е.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #53

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Цитат Първоначално публикувано от Svetste Виж публикацията
    LG 42LH7000
    Проблемът е най-често при стартиране. В момента, в който запалва дисплея някакво реле изключва и телевизорът се рестартира. Този цикъл може да се повтори 2-3 пъти, а може да се опитва и половин час. В един момент успява да светне и така може да откара цял ден работа. В редки случаи, вероятно при по-ярък образ се случва да започне циклите на рестарт и по време на работа. Носих го 2 пъти в сервиз. Първия път човекът опитва да сменя някакви части неуспешно. Втория път в сервиз на К§К за 3 дена не показа дефекта и ми го върнаха. А при мен старта е проблемен в 99% от опитите. Трудно се пренася, тежък е и преди 8 години дадох 1700 лв за него. Изнервящо е.
    Носи го в сервиз, има проблем със захранването. Вероятно раздути кондензатори на входната част!
    Svetste одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    16
    #54

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте!
    Поради нелепи причини се оказа, че в рамките на няколко месеца два телевизора са със счупени екрани.Първия беше употребяван няма и половин година, докато един ден претърпя фатален удар от дете. Веднага бе сменен с нов телевизор (същият модел), но този не изкара и два дни, видяха му сметката само след няколко часа работа.
    Сега имаме два еднакви телевизора със счупени екрани, марка SAMSUNG, модел UE49MU6202K.Телевизорите са гаранционни, но нали разбирате, че инцидентите не са предмет на гаранцията...
    Някой ще ми посочи ли сервиз, в който да е достатъчно рентабилен ремонта, защото в ПАН Сервиз обявиха 900 лева за един телевизор?!
    Телевизорите са в София.

    Снимах данните на единия:



    Този пост е редактиран от milen_sf; 19-12-17 в 16:09.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    2
    #55

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,
    Пукна ми се матрицата на Сони KDL-40P5500. Дали в някой сервиз биха могли да я сменят на прилична цена?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    36
    #56

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,моя старец philips 42PFL7603D12 го удари гръм.В сервиза казаха за изгорял мейнборд.Заслужава ли си да търся втора употреба.Намирам в ebay ,но не са същия номер.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #57

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Потърси main board за Philips 42PFL7603H - с вграден цифров кабелен и ефирен тунери

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #58

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте,
    Имам Sony kdl65w85, който в един момент даде грешка (диода мига 6 пъти червено като се включи). След един месец диагностика в официалния сервиз на Сони ми казаха че не може да се оправи, тъй като проблема бил в нещо което не се внася от Сони и трябва да се сменя дисплей, което пък няма смисъл, и по-добре да си купя нов.
    Исках да ви попитам според вас има ли смисъл да се търси друг сервиз (в София) и ако няма - някой купува ли подобни телевизори за части?
    Много ви благодаря за помощта!
    Сашо

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #59

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Да, ако стигнеш до продажба на телевизора ги купуват за части.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    1
    #60

    Отговор: Ремонт и сервиз

    Здравейте имам телевизор HITACHI модел 55HK4W64 със счупен екран, някой да знае от къде може да се поръча нов екран?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  3. Сервиз за ремонт на хладилници в София ?
    От kuehlschrank във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 30
    Последно: 06-07-11, 21:32
  4. ремонт на рс
    От RISTAKI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-07-07, 15:27
  5. ATI - ремонт TV OUT
    От commguy_79 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе