Резултати от 1 до 14 от общо 14

Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #1

    Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Колеги мой комшии възрастни хора днес ме викнаха да видя кви номера прави телевизора. Въпросната машина тръгва работи с картина извесно време и после екрана гасне, звук има канали се сменят но няма картина, телевизора е ЛСД предполагам нещо с подсветката се случва, това може ли да се оправи скъпо ли е или плаче за нов?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Захранването на подсветката. Максимум 100-ина лева

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #3

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Някъв шанс за някои избушил кондензатор или не ? Продават ли се захранвания аз ще мога ли да го сменя, като имаш предвид че съм техник на медицинска техника но телевизор не съм отварял поне лсд до сега Но с по горното искам да кажа че съм доста технически грамотен Да не забравя да ти Благодаря че както винаги пак мога да разчитам на тебе и пак се включваш първи, много бири ти се събраха

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Проблема може да е и в самата подсветка - да товари и окъсява.

    Ето ти сервизно ръководство
    https://elektrotanya.com/jvc_lt-26a8.../download.html
    https://elektrotanya.com/jvc_lt-26a8.../download.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-06-21 в 19:04.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #5

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Да, попрочетох малко, иска си диагностика, ще им дам един мои кинескоп да гледат докато се реши проблема.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #6

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Така не бях писал скоро по темата щото пустия му телевизор взе че сам се оправи, до преди няколко дни работил почти месец без проблеми, и сега пак се почна, тръгва картината и след малко гасне. Ако ремонта ще му е 100 лева по добре да ги навивам за нов.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #7

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Днес го отворих, видимо нищо му няма, свалих платките издухах прахта, няколкото конектора изпръсках с контактен спрей, огледах споиките, припоих 2-3 от тях дето ми се виждаха като спукани, сглобих го , пуснах го и работи 3 часа без да спре, сглобих го и го върнах на човека да видим колко ще изкара, чаках го да изгасне белким да видя някъде нещо да не грее ала бала, няква такава елементарна симптоматика ама не. Ако пак изгасне на моя глва ще му сменя кондензаторите те не са много, ако не се оправи ще им търся нещо евтинко

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #8

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Така, да си продължа монолога, май намерих причината да гасне, жега му е не знам няква защита ли има но те са го сложили в една секция в една дупка дето над него има полица на има няма 5 см и тои седи малко като в дупка и вентилацията му е на нула. Като поработел няколко часа и спирал, след това казаха че и да го пускат веднага чезнела картината или въобще не се появявала. Ако поседял по дълго време после работел пак няколко часа. Измъкнахме го на пред да не е под полицата и сега работел 3-4 часа, казах им да пробват да му пуснат един вентилатор да духа зад него, казаха че работел нон стоп така хаха. Значи проблема е че нещо прегрява и или му се включва няква защита и гаси тока на подсветката или не знам. Това което мога да направя за него е да сменя пастата на охладителите дето охлаждат едни елементи ако въобще има такава, но има два бая големи радиатора на платката, да сменя кондензаторите които са над охладителите (не знам какво ще помогне това) и другото дето ми хрумна да му монтирам един компютърен вентилатор на задния капак да охлажда платката, само тряя измисля от де да му фана 7-9 или 12 волта ама на 12 много ще фучи Ай давайте идеи сега къде има 5 волта или подобно напрежения ако ли не, варианта е с отделно захранване от зарядно на телефон примерно

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #9

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Явно прегрява и задължително да го изкарат от нишата. може да провериш кондензаторите.
    Ащко ще слагаш вентилатор, ползвай захранване от USB порта. Така още със старта на телевизора ще стартира и вентилатора.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #10

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Благодаря ти, ама е много дърт няма УСБ вход, инак и аз за него се сетих Кондензаторите не знам как се проверяват, поне на пръв поглед всички изглеждат супер, няма някои в съмнително визуално състояние, но мога да ги сменя не е проблем, ако мислиш че те може да са виновника при загряване,защото точно над единия охладител има 2-3 от тях които са за захранването на диодните драйвери. Благодаря ти отново

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Нещо елементарно ще да е сигурно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #12

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Такааа колеги, телевизора окончателно се спомина, смисъл такъв че сега светка за 2 секунди и веднага гасне, съответно аз бях изчерпан от идеи и възможности и го занесох в сервиз, но там още като го видяха казаха че няма смисъл да се прави, модела не бил с диоди а с луминисцентни лампи, труда по него бил много лампите не евтини и можело да надхвърли 100 лева. Пенсионерите ме помолиха да им търся някъв друг втора ръка че нямат пари за нов и намерих един за 80 лева днес ще ходя да го взема няква немска марка 32 инча ама къвто такъв Друго да питам, казаха тоя да го хвърлям, обаче аз лесно не хвърлям върти ми се една шантава идея е така за екперимента, кво ще стане ако му шибна няколко лед ленти от зад за подсветка с отделно захранване няма ли да го събудя от комата дето е изпаднал Може д аго пусна и за части белким върна някои лев на хората.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    Не би трябвало да е нещо скъпо - най-вероятно захранването на подсветката . Преди няколко месеца закарах на ремонт един дърт Самсунг с подобни признаци и точно описаното беше причина - ремонт около 100лв.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #14

    Отговор: Телевизор JVC LT-32A80 гасне картината

    ааа 100 лева няма дадат хората за ремонт, преди малко им взех за 80 ето това , а JVC ще върви за части ако никои не купи нищо за скрап. Човека от сервиза каза че лампите се износвали и захранването като види че стоиностите им не са ок ги гаси, затова гаснел, а те са 7 лампи и били по 15 тина лева всяка. https://www.olx.bg/d/ad/32-inchov-te...&sliderIndex=1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 16-12-17, 15:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-02-16, 16:02
  3. Телевизор NEC проблем с картината
    От jorkatacool23 във форум Други телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 23-02-09, 09:19
  4. Проблем с картината на телевизор
    От VASILISTO във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 24-06-06, 06:28
  5. телевизор - картината се blur-на
    От dark във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-12-05, 09:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе