Страница 21 от 46 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 677

DVB-T приемник / FAQ - на първа страница, избор, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #301

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    8113 след update 3.1 е с по-чувствителен тунер от 8115.
    Тези два модела на Strong не са от евтините, даже напротив!
    Относно удобството за работа и свързване към различни ТВ - всеки си има предпочитания и конкретни изисквания.
    Качеството на картината на двата модела е еднакво.
    Трудно ми е да преценя артефактите и стъпаловидните градации на едноцветния фон дали са от излъчването, приемника, кабела или видеообработката на телевизора. нямам достатъчен набор от тези компоненти, за да направя реални и коректни тестове.
    На мен повече ми харесва 8113, защото си има бутони next / previous. Достъпът до медия плеера е през менюто, но това не ми пречи.
    Единствено Time Shift работи постоянно, ако се включи от менюто. При 8115 има възможност да се стартира и ръчно в съответната настройка.
    Останалите неща са почти еднакви - субтитри, настройки и двата не четат SUB и т.н. Писал съм го в някоя от темите вече.
    Би трябвало да пуска през HDMI/Digital out и DTS звук, но нямам условия да го пробвам.
    8113 е може би единственият с работещ ВЧ модулатор на пазара. Моят не бръмчи или аз не го чувам.

    Ferguson Ariva T650i като интерфейс и възможности на мен ми допада най-много. Няма как да сравня чувствителността на тунера му, за съжаление.
    Недостатък е, че поддържа само Unicode UTF-8 кодировка на субтитрите, но за сметка на това има sub и txt разширения. А и цената му от 57лв. в момента е много добра.

    Над 60лв. приемниците въобще не съм гледал, защото изборът там вече зависи каква кодировка ще се ползва за платената ефирна ТВ. За мен е
    безсмислено да инвестирам 200+ лв. за DVB-Т/T2 приемник, при положение, че най-скъпият ми телевизор едва ли струва толкова.
    И какво ли въобще могат да ми предложат БГ телевизиите?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-10-13 в 16:30.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #302

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ckaiyokar Виж публикацията
    Здравейте, оказа се телевизора Тошиба 24" HV10G май няма DVB-T .
    Аз когато писах за това никой не четеше и слушаше - всички се водят само по цената, но не и по характеристиките...В този пост има таблица на моделите без DVB-T тунер произведени в интервала 2006-2010 година
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%BD%D0%B5.html
    Цитат Първоначално публикувано от ckaiyokar Виж публикацията
    от прочетеното в първите постове на тази тема останах с впечатление че 8113 е едва ли не най-добрия от евтините тунери продавани в големите хипермаркети и по-добрия в сравнението с 8115.
    Двата модела са на кантар. Всички чели темата са решили същото като теб - затова и са най-търсени в магазините.
    Между другото вчера и днес изкупиха всички предлагани в магазините модели сет-топ-боксове, а наличните кабели чинч-скарт са на привършване...Истерията е пълна :rolleyes:


    Роми препродават безплатни декодери - trud.bg
    Държавата плаща декодерите за бедните по-скъпо от цената им в магазина - Mediapool.bg


    В конкурса имаше изискване за предлагане на сателитни и кабелни приемници...В другите държави, където аналогивият сигнал е изключен, същите програми качени на сателит са безплатни. А на хората в труднодостъпните региони, където няма наземен сигнал, се раздават чинии и приемници, за да гледат обществената телевизия на съответната държава
    http://btvnews.bg/article/bulgaria/k...eleviziya.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-10-13 в 19:04.

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #303

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Между другото вчера и днес изкупиха всички предлагани в магазините модели сет-топ-боксове.
    Ти ходи ли да провериш или по слухове от клюкарски вестници и ТВ или може да са изкупени от търговци които за заредили по 3/4 приемника за да не си влагат парите напразно .
    Днес съм купил от ТМ , бях помолен от приятел който имаше ваучер , дадоха някакво нео 2200 нещо тоя сорт .
    Само се пускат някакви слухове - олелее , останаха хората без телевизия , без приемници - на мен ми втръсна тия тъпи реклами по тв , а те останали изненадани .

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #304

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Все още имам много бивши колеги в големите вериги за техника и днес се чух с някои от тях оплакват се че са ги пръснали -само декодери се продават.Както винаги българина се сеща в последния момент.Ходели кметове на села с по 20 ваучера за декодери , а процедурата по изписването на каса е дълга и болезнена,за всеки един по отделно...освен всичко друго нали.Така се натрупват големи опашки ,създава се напрежение и главоболия.

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #305

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Процедурата на касата е не повече от 2 минути .

  7. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #306

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Ти ходи ли да провериш или по слухове от клюкарски вестници и ТВ или може да са изкупени от търговци които за заредили по 3/4 приемника за да не си влагат парите напразно .
    Днес съм купил от ТМ , бях помолен от приятел който имаше ваучер , дадоха някакво нео 2200 нещо тоя сорт .
    Само се пускат някакви слухове - олелее , останаха хората без телевизия , без приемници - на мен ми втръсна тия тъпи реклами по тв , а те останали изненадани .
    Днес нямаше декодери в Техномаркет, Технополис, Метро, Практикер, Зора, Алати. Мда, слухове.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #307

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Процедурата на касата е не повече от 2 минути .
    Абе 2 минути според теб ,ама я да застана пред теб на касата с 25 ваучера и ще ти убия 1 час и от твоето време.Пък ако искаш чакай.Ама ти сигурно си работил на касата там и знаеш най -добре.

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #308

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Забравих да добавя че съм бил с един ваучер , отклонихме се много

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    5
    #309

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от god Виж публикацията
    Днес нямаше декодери в Техномаркет, Технополис, Метро, Практикер, Зора, Алати. Мда, слухове.
    Не се карайте, напълно е възможно да няма декодери... българинът е странно човече убедил съм се. Винаги чака до последно. И аз съм от тях, но винаги малко (една крачка) преди това "до последно". Миналата седмица поръчах от ТехноПолис след много мислене SRT8113, поръчката бе изпълнена в срок. Вчера (понеделник) поръчах още един такъв, а тази сутрин още един NOT ONLY TV BOXHDA2, следобед ми се обадиха за изчерпани наличности и на двата модела! На моя въпрос дали ще има, момчето спомена, че не се очакват повече 8113... щяло да има друг модел дори малко по-евтин. Били продали около 1000 бройки. Както и да е... и търговците ни обикновено също са странни същества.

    Някой забеляза ли, че това нЯщУ SRT8113 може да записва едновременно две различни програми, а да гледате трета... ? .. естествено от същия пакет! Малко нещо объркваща ми се струва работата с ТаймШифта, вероятно ще се свикне, ако се ползва. Иначе засега съм доволен от машинката не, че не можеше интерфейса да е по-добре организиран. HW ver. 1.2.0 и FW ver. 3.0, за сега не смятам да ъпдейтвам... нещо което си работи добре, защо да го пипам?! Много ми се щеше отнякъде да изскочи информация за тези Synaps-и THD-2856+ както и 2857... ама на... много оскъдна. Както и за други читави модели които могат да се закупят НЕ само от хипермаркетите... Забелязвам, има питащи, но отговорите обикновено са оскъдни.
    Този пост е редактиран от eclipse; 01-10-13 в 21:05.

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #310

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Избора и покупката на декодер щеше да се улесни , ако хората се бяха информирали , че декодери се продават не само в големите вериги , но тези с ваучери просто нямат избор .
    И в този ред на мисли и с цел да се припечели нещо от Цифровизация 2013 и фирмите за продажба на климатична и отоплителна техника се включиха в играта - Цък ! Има доста богат избор и цените са прилични .

    - - - - - - - - - -

    ........Много ми се щеше отнякъде да изскочи информация за тези Synaps-и THD-2856+ както и 2857... ама на... няма.
    Незнам какво точно те интересува , но виж тук .

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #311

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    ...някой знае ли къде в Бургас предлагат 'Nippon STB-1310'?...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #312

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Вчера исках да купя декодер от Технополис (или беше техномаркет...) в Парадайса. Нямаха. Пратиха ме към Карфур в същия мол, където имаха НЕО 2200. Аз обаче след прочетеното тук си бях навил, че ще си взема STRONG 8113, който преди това бях гледал в МОЛ-а при Хемус. Затова днес се занесох там (Техномаркет) и момчетата ми казаха, че нямат декодери, очаквали другата седмица. Вече почнах да се притеснявам, че няма да мога да се сдобия с декодер, но реших да пробвам в Mall of Sofia (пак Техномаркет). Там като влезнах имаше бая народ на щанда с декодерите. Мисля, че на тия с ваучерите даваха NEO HD 2200, а за останалите предлагаха STRONG 8115. Естествено това караше хората да купуват кабели и антени допълнително. В крайна сметка взех стронга и си го вързах със стайната антена, работи си. Но да, определено има недостиг на декодери и може да се наложи да се почака на опашка.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #313

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Но да, определено има недостиг на декодери и може да се наложи да се почака на опашка.
    И определено има откъде да се купят , но повечето хора са свикнали с големите магазини и затова имат и проблеми . Сега тази стока е актуална и се продава навсякъде , под всякакви марки и модели и на доста различни цени .

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #314

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    И определено има откъде да се купят , но повечето хора са свикнали с големите магазини и затова имат и проблеми . Сега тази стока е актуална и се продава навсякъде , под всякакви марки и модели и на доста различни цени .
    Със сигурност и това е вярно, но е нормално човек да е свикнал в големите вериги да има такова нещо и ако там няма да не може да се ориентира откъде да се вземе. Не върви да се обикаля безцелно ей така по улиците със сляпата надежда да попаднеш на електронен магазин където да има декодери на незнайни марки и още по незнайни цени. Те сигурно и в книжарниците и на пазара може да продават декодери, ама кой нормален човек би търсил декодер на необичайни места или пък без да е запознат къде какви магазини има?

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #315

    Отговор: DVB-T приемник / избор, мнения

    Има и по пазарите - мангалите ги продават вече - ние им ги платихме а сега ще си ги откупуваме
    Нека модератор да отдели тия постове че нямат нищо общо с темата - аз май започнах и на къде отиде работата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 46 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5211
    Последно: Вчера, 08:32
  2. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 12:10
  3. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  4. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе