Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 62
Like Tree6Одобрявам

CA модул (Conditional Access Module)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #46

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Явно на Булсат сигнала е по-добър, а на N3 една идея надолу?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #47

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Здравейте! От един месец насам съм с КА модул и карта, и двете на местната ни кабеларка (става въпрос за Ямбол), чрез която гледам HD каналите. От понеделник вечерта обаче каналите пак са кодирани. Като избера някой от тях, започват да излизат много бързо няколко съобщения, например "Кодиран канал", след това излиза информацията от менюто на ТВ за модула - Общ интерфейс, Griffin Acces, No Access. Тези съобщения постоянно се сменят. ТВ е Панасоник L47ET60E. Пробвах само да извадя модула и пак го сложих, но без резултат. Иначе не съм го вадил досега. Дали проблемът е в доставчика или пък в ТВ?

  4. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #48

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    С тия КА модули ,си е жива трагедия.....Уж за хубаво а се оказва пьлна глупост,която доби си е заплащаш. При мен от извесно време все ми пише,че каналите са шифровани или че е слад сигнала и се налага всеки пьт да гася/пускам ТВ ми от мрежата.
    На Близалката сьм абонат,досега не сьм имал проблеми сьс сигнал...Но явно сигнала за мен е кофти.
    Мрежата ми е
    -главен кабел влиза в таб/2 изхода/ и от там в..
    1 тв с Ка модула от него отива друг кабел сьс сплитер за др-цифров Тв с приемник е/няма проблем/
    Правят нещо сменяват,тапове,сплитери и то не нови ..и за 1ч е добре и след това като си отидат ПРОБЛЕМИ.
    Писна ми.....ама

  5. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #49

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Здравейте, моля за съвет.

    Предстои ни включване към виваком на 4 тв, но по сателит. Ходих в 2 офиса, в единият ми казаха, че сигнала ще минава през приемник към всеки тв, а в другия, че кабела ще влиза в CA модул в самите тв.

    Кой е по-добрият вариант?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #50

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    За първия случай ще ти трябват 4 приемника , за втория 4 СА модула - с модулите е по-удобно, спестяваш си второ дистанционно.

  7. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #51

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    За първия случай ще ти трябват 4 приемника , за втория 4 СА модула - с модулите е по-удобно, спестяваш си второ дистанционно.
    Благодаря, а някакви недостатъци като повреди или подобни?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #52

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Телевизора разбира се трябва да има и сателитен тунер в случая.

  10. Banned
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    56
    #53

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Да, от виваком ми казаха, че трябва да има S2 тунер.

    Щом има по-малко устройства, по-малко кабели и дистанционни, а недостатъци няма - избора е ясен : CAM

    Благодаря!

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #54

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Може ли на енигма2 приемник да се провери кодировката на кабелната за диема спорт? През оскам или нещо подобно.
    Имам карта с модул, но бих искал да го гледам и на двата си приемника.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    21
    #55

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Взех телевизор втора, обаче го няма слотера за КА модула. Модела е Panasonic viera tx-p50gt30. Откъде мога да закупя?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #56

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Тази тема пуснах преди няколко години, сега да се включа пак с въпроси...

    Напоследък купих два смарт телевизора- 32" LG и 40" TCL. До сега бях с чиния на Виваком и приемници свързани с HDMI. Понеже съм в къща, оптика скоро няма да дойде, оправят блоковете. Подписах нов договор при същото положение, но исках вместо приемниците да сложа CA модули, за да отпадне второто дистанционно и главно, за да мога от телевизора да си подредя предпочитаните канали в началото. (приемниците на Вива не могат, странно, толкова години не оправиха тоя кусур с нов софтуер... на Булсат винаги са можели).
    Идваха, монтираха ги, не бях доволен и останах пак с приемниците. Тях никога не ги изключвам, изключвам само телевизора и при включване образът тръгва веднага. При CA модулите при включване, върви някаква инициализация над 45 сек преди да излезе образ, което не ме кефи. Техниците казаха, че с CA било нормално...
    Сега вече си обяснявам защо е така и излиза, че с чиния е неизбежно, когато е с кабел, вероятно това го няма. Ако изключа приемника, при включване, той също прави много време Boot преди да тръгне, за това и не ги изключвам. Излиза, че CA модула е без захранване при изключен телевизор и при включване, винаги прави тази бавна инициализация. Предполагам, че и при Булсат с чиния и CAM, ще е същото. Ако предварително го знаех, нямаше да се напъвам за такива модули.


    Въпросът ми е- да не би телевизорите да имат някъде опция, CA модулът да е винаги захранен при изключен телевизор ? (както инфра черв. приемник винаги е захранен)


    Другият въпрос- да не би новите, малки HD приемничета на Вива, които са без карта, да могат да подреждат каналите? (питал съм в офисите, дават противоречиви отговори, те са само търговци)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #57

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Всичко не зависи ли от модела на CA ;модула? В началото на годината купих за 60 лв. CA модул за телевизора на майката на приятелката ми. Моментално се инициализира..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #58

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Става дума за сателитната телевизия на Виваком. За нея CAM са само и единствено от доставчика.
    С всички предимства и недостатъци от това.
    Няма откъде другаде да се купи CAM за Виваком. Заради използваната кодировка NDS-Videoguard.
    Сърбите скоро може да я сменят
    United Group избира Irdeto, за да осигури съдържание в Югоизточна Европа – satinfobox.com, ако не препродадат дотогава Виваком още по-изгодно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #59

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Всичко не зависи ли от модела на CA ;модула? В началото на годината купих за 60 лв. CA модул за телевизора на майката на приятелката ми. Моментално се инициализира..
    Да Виваком работи единствено с техните CA...
    Казваш, че при теб инициализира веднага, но вероятно не си на сателит, а на кабел...
    Както казах, CA служи само за декодиране на заключените канали, т.е. имитира приемника, който наистина при включване изкарва картина след инициализация около 30-40 сек.
    Сега без CA модул, като сложа сат. кабел директно в ТВ (с CA когато сканирахме хвана над 1000 програми), свободните не вивакомски програми са си останали, но разбъркано и те си тръгват веднага при включване на ТВ...
    Значи излиза, че забавянето става от декодирането на всичките 150-60 вивакомски канала от CA преди да покаже последният избран при изключване на телевизора. Само мои предположения, но ако е така, значи, че програмистите не са си свършили работата да е юзърфрендли, а не както им е по-лесно, същото и с невъзможността за подреждане в приемниците...
    Този пост е редактиран от cibik; 30-04-21 в 18:47.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #60

    Отговор: CA модул (Conditional Access Module)

    Точно така е,все пак 90% от софтуера в Света,се пише от индийци...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. CI Модул vs Set top box - кое е по-добре?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-13, 00:25
  2. Въпрос за кабелна тв и CI module
    От andy_942 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 15-10-12, 17:11
  3. Retention Module и Xigmatek HDT-S1283
    От ivanxxx във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 04-12-10, 18:58
  4. Проблем в LG LH5000 и Conax Cam модул - No access
    От Kill-op във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-10, 19:36
  5. Cisco CCNA1 v3.0 - Module 1-11 Tests & Final test
    От cisco.cnap.ccna във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 13-12-04, 22:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе