Резултати от 1 до 10 от общо 10

Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #1

    Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Здравейте,
    Моля за съвет за приемник Pasat p100hd, който работи, изкарва картина и няма проблем с управлението в менюто, но при търсене не открива никакви ефирни канали. Пробвал съм да му върна фабричните настройки, но без резултат. Имам друг, който е работещ и знам, че без външна антена не улавят сигнали. Възможно ли е по някакъв начин да не работи RF буксата в която включвам външната антена или къде според Вас би могло да бъде проблемът.
    Благодаря предварително за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    На същото място и при същите условия пробвал ли си да сравниш двата приемника?
    По-скоро проблемния има по-нечувствителен тунер и му трябва по-високо ниво на сигнала от антената.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    На същото място и при същите условия пробвал ли си да сравниш двата приемника?
    По-скоро проблемния има по-нечувствителен тунер и му трябва по-високо ниво на сигнала от антената.
    Да, пробвах го. На абсолютно същото място със същата антена, която е в същата позиция. В единият случай хваща, в другият грам неще .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Забелязах, че при изкарана антена на работещият декодер (имам два, които са еднаква марка), се забелязват кратки покачвания на силата на сигнала на 1-ва снимка. На 2-ра снимка е нормалното състояние на сигнала на работещият декодер с включена антена. И на 3-та снимка е състоянието на неработещият с включена антена. Няма значение дали съм пуснал захранване на антената или не. Също, антената която ползвам е обикновена, стайна, пасивна. Имах и активна но я харизах преди време. Живея в Бургас, покритието на излъчването изглежда е добро. Не ми се е налагало да боравя с такива устройства досега и като цяло съм бос в тази сфера. Просто искам да разбера ако е възможно къде евентуално се гнезди проблемът.

    Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Безсмислено е да включваш захранване на пасивна антена! При старите Strong направо даваше съобщение за грешка и изчезваше приемането.
    Според мен има две причини за проблема ти - повреден декодер или ниска чувствителност на тунера му. Той работел ли е някога, между другото?

    Насочи антената към предавателя, към който имаш пряка видимост! Ако си във Центъра, Възраждаме, Братя Миладинови между блокове и кооперации нивото и качеството на сигнала намаляват значително. Радио и телевизия в Бургас — Предавател България
    Аз съм с правена стайна антена и приемам без проблем от Сл. бряг. Другите два предавателя са зад ТОХ (до Механото) и на Шилото над Меден Рудник.


  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    В меден Рудник съм и имам възможност за директно насочване към кулата. Ще го пробвам. Декодерът би трябвало да е работил, но като го гледам е доста запазен и може да си е бил брак още нов. Цифровият тунер част от процесорът ли е или отделен модул? На платката видях 2 основни чипа - процесор и памет.

    Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Няма да можеш да го ремонтираш, не се занимавай. Така, както ми обясняваш, едва ли не си взел декодера от битака.
    Щом си в МР и не хващаш нищо, даже със смущения в звука и "замръзване" на картината, почти сигурно е, че приемника е повреден.
    Ако си в ниското, в селото например е възможно да хващаш от друг предавател със смущения.
    От друга страна ми се струва, че дори на работещия нивото на сигнала е много ниско. Трябва да е над 80% за такова близко разстояние.
    Аз от Сл.бряг имах последно около 88%, а е на около 40км въздушно.
    Изкарай антена на терасата или отвори прозореца на стаята (ако е стъклопакет) и пробвай пак. Разлика в местоположението на приемната антена от порядъка на 2-3см оказва голямо влияние на приемания сигнал.

    Тунерът трябва да е екраниран с модул, директно свързан с антенния вход и изход (буксата на антената). Процесорът го управлява.
    При Strong с няколко firmware updates повдигнаха с около 3db чувствителността. Обаче с това китайско чудо няма как да намериш конкретен firmware, за да направиш update.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Декодерите изпаднаха от един ваканционен комплекс, където бяха вече ненужни. Пари не са ми стрували, но се сещам, че преди време ми се наложи да търся такъв и трябваше да купувам и поради тази причина исках да имам нещо под ръка, ако ми потрябва занапред. Живея в панелка и антената, която ползвам за теста е биташка (2-3 лева) и я бях взимал още преди да стартира цифровото излъчване, за да гледам телевизия в Слънчев бряг едно лято. Проблемът с недобрият сигнал вероятно е в нея, но поради силното излъчване в района явно все пак върши някаква работа.
    Единственият екраниран модул, който виждам платката е RF модулатора горе в дясно. Възможно ли е т.н. декодер да е в него или трябва да е отделен компонент? Не намирам схематика за това китайско чудо в нета.
    Благодаря ти за подробната информация, която ми даваш Gena_bs, оценявам и вече имаш бира от мен .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Търсиш PCB: MC6407, Decoder ALI 3801 (M3801) - под радиатора, а RF модула е тунера и от неговия вариант зависи основно чувствителността на приемника.
    Това е написано на платката: MC6407-M3801-VER1.0 и под тях: P/N:1301B
    Някъде в менюто за системните настройки също трябва да я има тази информация.
    Тунера не се знае какъв или поне от снимката не се вижда. Погледни на етикета със серийния номер отзад или отдолу на корпуса дали не пише нещо.
    Пример: https://www.google.com/search?hs=Kmu...yP68JPm8-Tw0M:
    Не си струва загубата на време! Тунерите не може да се сменят произволно, защото са зададени, предполагам във firmware.

    Пробвай на друго място в града дали няма да приеме нещо.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 22-02-19 в 18:41.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Цифров ефирен декодер Pasat p100hd не открива канали

    Благодаря за изчерпателната информация!


    Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. смяна на цифров декодер на такъв с HDMI изход на СКАТ ТВ
    От kocetoMR във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-15, 19:22
  2. Проблем с ТВ цифров декодер
    От chefobg във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 28
    Последно: 04-10-13, 00:06
  3. КА модул - възможно ли е да замени цифров декодер (телевизора ми е с mpeg2 тунер)
    От rosen1212 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 12
    Последно: 06-08-13, 22:06
  4. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 02:01
  5. Сканиране на цифров канали DVB-C)
    От vasko_123 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-13, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе