Резултати от 1 до 8 от общо 8

ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Ей те тоя въпрос (от заглавието на темата) ме гложди напоследък. Причината, казва се Хейло, дават го по Мувистара, никъде по тракерите го няма HD с превод, та си мислех, как по дяволите да го запиша.
    Едно време имаше видеокасетофони, ся няма нищо, права, глупости и т.н.
    Аз съм луд и като ми влезе муха в главата, докато не си начеса крастата мира нямам.
    Та, авторски права и разните им там шитни ебаха мамата на благинките, съвременните ТВ са повече компютри от колкото ТВ, но не могат да записват видео, а тези които могат, записа им може да се чете само на конкретното у-во (ТВ), което го е записало, а това не ми е опция.
    Решението се нарича DVB-C тунер за компютър, вариантите са между вътрешен (PCI-E) и външен (USB). Та питанката ми е в тази посока, има ли някой колега по форум, който се е снабдил с такава джаджа и ако има желание да сподели как се случват нещата.
    Какво ме притеснява? Притесняваме, че повечето у-ва са no-name, реално на пазара в Европа има две марки, TBS и Hauppauge. Решенията им не са евтини, поне 100-150 лв, но до колко са читави? Идеята ми е да взема тунер със CI интерфейс и да записвам на HDD, като записа после го манипулирам (изрязвам реклами и т.н.).
    Та има ли някой луд кат мен или да си лудея по единично

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Макар и рядко вече, все още има записващи ДВД.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Китайски/турски външни СТБ за кабелна телевизия обикновено не се съобразяват много с тия забрани и си пердашат записи - даже може да си избираш дали да го записва кодирано (сиреч да се чете само на него)

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #4

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Този андроид тв бокс има HDMI IN(вход) вградена програма да записва от него Full HD и не знам в какъв видео и звуков формат е записът, но не е кодиран.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    трябва да има стб пред него директно по арк не става.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Честно, не ми се занимава със разни STB-та. Още съм в "творчески" размисъл относно един USB тунер и май скоро ще го отнеса, пък да видим какво ще стане. Явно никой не е толкова луд да се занимава с тунери, така, че ще го играя нещо като бета тестер

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    Ми то дали ще имаш отделен видеокасетофон или СТБ за запис все тая .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #8

    Отговор: ВидеокасТРАфона умрЕ, ся с к'во се записва ТВ предаване?

    То с УСБ тунера , добре. Ами ако оператора иска модул и трябва и него да присаждаш. Аз имам перфектното за целта устройство което стои в шкафа и някой ден ако ми се наложи подобно нещо ще го ползвам. Dreambox 800HD SE с DVB-C/T тунер от времето като се занимавах да гледам САТ, а после си го ползвах вместо тунера на телевизора , понеже малко подобряваше картината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 10-09-08, 04:23
  2. Безжично предаване на A/V сигнал
    От newhope във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 18-10-06, 03:50
  3. icq 2000 умре
    От founder във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 19-12-05, 11:03
  4. Как да накарам Winamp 5 да записва cd?
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-09-05, 22:30
  5. Хардуерно предаване по ТЕЛЕВИЗИЯТА
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 16
    Последно: 23-02-03, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе