Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 156
Like Tree18Одобрявам

Съвет за избор на 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #76

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    ТВ-то е вече доста стара Тошиба, още от времето, когато не си бяха продали подразделението за тв. Но за мое учудване, на HDMI 1 порт отзад пишеше ARC. Ресиивърът е включен към този порт. От настройките на ТВ за този порт става достъпен regza link (технология на Тошиба) и тогава мога да спирам и пускам ресиивъра от дистанционното на ТВ. Но като дам в настройките на линка за звук "усилвател", няма ефект. На положение "ТВ усилвател" излиза звук от ТВ говорителите. В ресийвъра при автоматичните настройки в началото ме пита единия оптичен порт дали е за ТВ и го избрах. Дали това не оказва влияние.
    Аз се опитах на ръка да махна "тапичките" още при първия оглед, но не мръднаха и не смеех да напъна. Пък да ползвам остър предмет въобще и не помислих.
    Не съм въобще разбирач по слушането, но преди не забелязвах почти никаква разлика между мр3 с по-висок битрейт срещу флак и аре, а сега мр3 ги отписвам като източник. Много отчетлива разлика дори и за лаишко ухо като моето и сравнително скромната ми система. За съжаление преди известно време на доста албуми от колекцията ми с хеви метъл (това си обичам от младини) оставих само мр3 вариантите. Преди бях леко скептичен, че разликата в звученето е чак толкова сериозна, но сега си признавам, че е много зарибяващо и те влече да искаш още и още по-добро качество. Но пустите му финанси...
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 12:59.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #77

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Не става ясно как си свързал ресийвъра (или поне аз неразбрах):
    Приемник >ресийвър>телевизор (с помощта на 2 HDMI кабела).
    При този вариант работи ARC-a
    Ако е така, не ти трябва да избираш оптика/spdif/toslink. Само при свързването на оптика се избира.

    П.П. В предния ми пост бях пуснал един линк (видео) за начина на свързването към ресийвърите.

    Редакция: намери някоя от компилациите на Dali (във flac) и си я пусни. Да си тестваш новата система.
    Този пост е редактиран от tek; 25-01-20 в 12:43.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #78

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Или аз не съм се изразил правилно или не си ме разбрал. Схемата, която пробвах е следната (това е схемата по подразбиране) HDMI СТБ - вход "Cbl" HDMI 1 ресиивър - ресиивър HDMI out - HDMI 1 ARC TV. Когато пускам в активен режим ресиивърът да ползва източник СТБ има звук на колоните, но няма картина на ТВ. Когато дам пастру (да преминава) сигнала от този източник директно при изключен ресиивър, тогава има чудесна картина на ТВ, но няма звук, нито от колони, нито от ТВ. Само на моменти за миг се чува нещо.
    Това е свързването вече в момента, СТБ не е вече към ресиивъра, а директно в ТВ.

    Това с оптичния порт мисля, че не влияе. Просто се води, че двата налични оптични порта на ресиивъра са с опция да се определят за какъв източник да са и това ме е питал съветника при автоматичното начално настройване. Правих го с микрофона и триножника от комплекта. Но ще ми е интересно някой да даде свои ръчни настройки на стойностите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 14:53.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #79

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Оптичния порт ти е за TV Audio-то. Демек това, което по принцип идва от АРК, но АРК-ът не ти работи по някаква причина.

    Казах ти какъв е проблема. Ресиверът ти не превключва картината към телевизора, защото кутиятата няма CEC и ресиверът смята, че нямаш устройство, което да получи картина.

    Докато нямаш картина от телевизията, но звукът излиза през колоните, на телевизора има ли черен екран с надпис DENON?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #80

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Погледни си опциите на ресивъра дали е включен ARC-а , махни оптиката от тв към ресивъра, когато гледаш от СТБ избери звука да е през външни колони/ресивър (не съм го ползвал на моята Тошиба и честно казано не знам как го изписва.
    Също така ако (би трябвало) е настроено на бързите бутони докато гледаш тв и натиснеш бутона "тв" (TV/AUDIO) на дистанционното би трябвало да превключи и да изведе звук от ARC-а.

    http://manuals.denon.com/AVRX1500H/E...SYkabkahie.php
    Прегледай си настройките -
    "If “HDMI Control” is set to “On” and a TV compatible with the ARC is connected via the HDMI MONITOR connectors, the input mode whose input source is “TV Audio” is fixed to ARC."

    , а също и в тв за Регза Линк-а
    Този пост е редактиран от svetlio1; 25-01-20 в 13:46.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #81

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    ТВ не е вързан с оптика към ресийвъра. Просто при пускането за първи път на ресийвъра, съветникът за автоматични настройки ме попита дали Оптичен вход 1 (има два)да е за ТВ. На СТБ на Оптиспринт няма никакви настройки свързани със сигнал и картина. Като пусна на ТВ СТБ като източник и ресиивърът веднага сам минава на ТВ аудио режим и показва ТВ стерео надпис., но няма звук. И ръчно с бутоните на дистанционното го пусках режим ТВ аудио. Не намерих опция в настройките на ресиивъра да се спира или пуска ARC.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #82

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    На него не му трябва тоя ARC, защо го караш да го конфигурира? Телевизорът му е стар и няма приложения, които да пуснат звук към ресивера.
    Няма бутон TV. Това не е Yamaha. Всичко трябва да се конфигурира по изходи индивидуално.

    Изморих се да повтарям какъв е проблемът и решението му, наистина.

    Мъчете ARC-а щом ви влече. :D

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #83

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Има си всичко - дал съм стр. на упътването и тв поддържа ARC - има си опция за пускане. Просто махни избраната опция за оптика.


    Свързваш си ги СТБ>TV и звука си го връщаш TV ARC>ресивър ARC - изпитано и работещо и с по-стари модели техника.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #84

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Има бутон ТВ аудио на ресиивъра дистанционното, но не знам дали не търси оптичния вход като източник.
    Нека няма напрежение в темата, не ми е проблем. СТБ е пръчка, ТВ е старо, така че може да има проблеми. Ще прочета детайлно онлайн ръководството.
    Намерих АRC опцията. Когато е активирано пастру не се показва. Като спреш пастру се вижда.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 14:38.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #85

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Точно тоя бутон е за звука от тв, но избира каквото си му задал - ако си задал оптика ще търси звук от оптиката на тв.

    няма лошо - ще има няколко дни поне да се луташ и настройваш докато му свикнеш кое какво прави , аз си разпечатах упътването навремето, че хич не ми е удобно с тия електронните - дъртаци кво да праиш

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #86

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Аз че съм вече чичак си е вярно, но много отдавна обичам хардуер и софтуер и модерните технологии като цяло и нямам проблеми. Просто не бях изтеглил ръководството вчера.
    Звука тръгна за малко между другото и пак изчезна. Има надежда, ще го мъча още малко, докато не ми омръзне.
    w00x, още вчера изключих от настройките на ТВ всички други инпут входове, освен HDMI1, където е вързан ресиивъра. Отделно от дистанционното на ТВ, ръчно се избира от кой вход е сорса, а не става автоматично. Също така ги редувах от ресиивъра инпут медиаплеар (НТРС-то) и Cbl (СТБ) и не стана. Предполагам е свързано с СЕС, за което писа.
    Този пост е редактиран от VanDan; 25-01-20 в 15:07.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #87

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Ако тръгва и изчезва, значи е много вероятно да имаш проблем с HDMI кабела.
    VanDan одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #88

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Оправих го чрез ARC. Трябва да се чете упътването. След като махнах на ресиивъра Пастру, активирах ARC. После активирах на TV audio да е ARC. После наново активирах в менюто на ТВ regza link и неговите настройки и взе, че тръгна.
    svetlio1 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #89

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Трябва да върви без проблем и ако ТВ кутията е свързана директно към ресивера. Това е оптималният вариант.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #90

    Отговор: Съвет за избор на 5.1 система

    Спазил си основното българско правило, ако нещата не тръгнат на 15-я опит, трябва да се прочете упътването.
    Важното е, че си се справил.
    svetlio1 и berpan харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на система за домашно кино
    От Dimitar83 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-19, 14:04
  2. Съвет за избор на мултисплит система
    От partizan във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-17, 20:24
  3. Съвет за избор на аудио система
    От m.parushev във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-12, 14:55
  4. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  5. Съвет при избор на аудио система
    От prox във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 21-02-11, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе