Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #136

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    12" бас на тонколони? Какви са тия тонколони? Моят събвуфер е 10"...
    Ами затова не употребявайте заучени фрази(колони/събуфери....от които са измислили сигурно и с 5'' има-няма).Колко пъти казах ,че качеството на колоната на първо место се вижда по големината на нискочестотния говорител,а не от измислени ''спесификации''.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #137

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Тая мантра за качество само с 10/12" на басовия говорител отдавна не е валидна и не е гаранция за качество на звука от тонколоната .
    Сещам се за едни монитори/букшелф еталон на BBC с размер далеч от по-горе посочените , но най-вероятно повечето записана музика от предните 30-50 години е сверявана на тях ...
    Няма да го почваме пак тоя спор - за всеки влак си има пътници и не е само едно правилното/качественото решение.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #138

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Да предпололожим, че една тонколона е с чувствителност от 92 dB звуково налягане (като на колегата Slusatel)
    Стойността от 92 dB (което си е доста) е измерена, като им и се подаде мощност от 1 W,(2.83V) измерено на 1 метър от ОТ.
    Удвояванетo на мощноста от усилвателя (W) покачва звуковото налягане с +3 dB.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #139

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Светлъо,няма какво да спорим.Теб не мога да те убедя!!!
    Казах ти да видиш цените и после да сравниш качеството на тонколони от една и съща фирма,напр. високи серии ,напр. ако съм разбрал добре кои колони имаш,отиваш и сравняваш с долните.И като не зависи от това,значи просто има луди които си дават парите за големи колони. Ха дано,ама надали...надали...
    Че на всичкото отгоре си заемат място,загрозяват си стаята и куп други неприятности.Ееее...то бива луди,ама чак пък толкова.Не вземат да прочетат темата и да си купят от тея хубавите мънички(даже им забравих името''book''..кво беше,пък и търсачката ми отказаами....
    Аз нищо не се сещам.Слушай и тогава говори.
    И недей се мъчи да сравняваш постояно чушки с ананаси(произволни фирми,модели,години и.т.н.,разбира се ,че всичко малко или много се променя).
    Но,няма лошо всеки да има мнение,затова е форум.Аз твоето го ценя,не защото винаги е вярно(както и моето),а защото не си от предубедените,дето нищо никога не им се променя в главата.С другите даже гледам да не споря(излишно е),когато ми се отдава,разбира се.
    Хайде...,и пожелавам ти да слушаш Бах,Pink Floyd или Alan Parsons project.Куршумите на Rambo ги хващам с 2''.Всъщност на мен даже ми са много

    Q950 е флагмана в серията Q. Известният Uni-Q драйвер работи в комбинация с впечатляващия 200 мм (8 инчов) нискочестотен(впечатляващ-за някои,за други не толкова...бел. моя) високоговорител с голям ход и два ABR (допълнителни бас радиатори) със същия размер(размерът има значение!!!. С последните нововъведения и подобрения в акустиката и дизайна, Q950 доставя звук с висока резолюция и невероятна дълбочина и изключителна чистота.

    заб. Тази реклама все едно,че аз съм я писал,а?Знаех си ,че съм рекламен агент

    https://avelectronics.bg/index.php?_...nding-speakers

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Да предпололожим, че една тонколона е с чувствителност от 92 dB звуково налягане (като на колегата Slusatel)
    Стойността от 92 dB (което си е доста) е измерена, като им и се подаде мощност от 1 W,(2.83V) измерено на 1 метър от ОТ.
    Удвояванетo на мощноста от усилвателя (W) покачва звуковото налягане с +3 dB.
    Колега,аз неслучайно попитах знаетe ли какво е 92 db signal to noise ratio???????????????????
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...88%D1%83%D0%BC
    Защото в описанията на техниките на колегата само там видях цифрата 92!!!
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 20:32.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #140

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Взех тонколоните. Има ли някаква специфична настройка, която трябва да направя, защото при гледане на телевизия трябва да усиля ресийвера поне до 50, за да се чува добре?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #141

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Светлъо,няма какво да спорим.Теб не мога да те убедя!!!
    Казах ти да видиш цените и после да сравниш качеството на тонколони от една и съща фирма,напр. високи серии ,напр. ако съм разбрал добре кои колони имаш,отиваш и сравняваш с долните.И като не зависи от това,значи просто има луди които си дават парите за големи колони.
    Аз нищо не се сещам.Слушай и тогава говори.
    И недей се мъчи да сравняваш постояно чушки с ананаси(произволни фирми,модели,години и.т.н.,разбира се ,че всичко малко или много се променя).
    Но,няма лошо всеки да има мнение,затова е форум.Аз твоето го ценя,не защото винаги е вярно(както и моето),а защото не си от предубедените,дето нищо никога не им се променя в главата.
    Хайде,пожелавам ти да слушаш Бах,Pink Floyd или Alan Parsons project.Куршумите на Rambo ги хващам с 2''.Всъщност на мен даже ми са много
    https://avelectronics.bg/index.php?_...nding-speakers
    !
    Тия са ми твърде големи за помещението - нито ще мога да ги разположа добре (въпреки, че не би трябвало да е трудно защото са затворен обем) , нито да ги захраня подобаващо с ресивърчето ми - виж точно за филми ще са идеални

    По-скоро бих предпочел
    https://uk.kef.com/products/r3
    или
    https://uk.kef.com/products/ls50
    подкрепени със добър събуфер

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Взех тонколоните. Има ли някаква специфична настройка, която трябва да направя, защото при гледане на телевизия трябва да усиля ресийвера поне до 50, за да се чува добре?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    От къде идва сигнала - при мен на Панасоник може да нагласяш нивото на звука за всеки канал, а също и за цифров изход ?

    По принцип нашите канали излъчват кой както му падне и си е ужас ... на всичко отгоре и различни предавания на един и същ канал са с различно ниво на звука ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #142

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Колега,аз неслучайно попитах знаетe ли какво е 92 db signal to noise ratio???????????????????
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...88%D1%83%D0%BC
    Защото в описанията на техниките на колегата само там видях цифрата 92!!!


    Колега бъркаш термините , виждам , че си мераклия но си лаик още
    Sensitivity...........89 dB/2.83 V/m
    бъркаш
    Sensitivity на озвучителното тяло със SNR
    https://www.manualowl.com/m/Yamaha/N.../151141?page=5
    Спри се малко , не се усещаш как обясняваш неща които не са ти ясни на хора които по ги назнайват от теб. Става излагация.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 02-04-20 в 21:00.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #143

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Тия са ми твърде големи за помещението - нито ще мога да ги разположа добре
    С това трябваше да почнем!
    Това напълно го разбирам!!Малко помещение или пари да!Но да говорим,че малките колони са кат големите???
    Моля ти се.
    По-скоро бих предпочел
    https://uk.kef.com/products/r3
    И аз предпочитам тези,само че с по-така стойки,особенно ако са за селфи,а не да слушам музика на тях
    Ако ще са замерваме с камъни.щот си ми приятел(само) ще ти покажа,че моите са по-големи от твоите like usual:
    https://uk.kef.com/products/referenc...anding-speaker


    п.с.
    То май за да станат еднакви трябва да счупим ония дедто ги показах на 10 парчета...ама сега хубав истински случай...извинявам се на тия дето го знаят...

    Един джигит искал да се жени и трябвало да изпълни 3 желания на бъдещата си жена.
    -Искам каляска с 3 коня!
    -Джигит любит,джигит купит.
    -Искам дворец с 20 стаи и басейн!
    -Джигит любит,джигит купит.
    -Искам да ти е 30см(12'' де,нали си спомняте-размера винаги има значение)
    Замислил са джигита угрижен,посърнал и накрая през все сили промълвил
    -Джигит любит,джигит режет.....

    Май наистина трябва да спрем в тази тема(по съвета на колегата с 12-то'' иначе и ние току виж....сме ги отрязали.

    И май го казах един път...ама.
    Тука много хора задавт въпрос за с-ма за DAtmos(7+доколкото знам.Обаче нямали место за 2 осносни големи???????Ами като нямаш место за 2 колони,какви 7-8 ще слагаш?????????И едни предложения ,мале ,мале...да ти умре....
    Като ти е малка стаята си слагаш 2 колони ,с квато можеш големина и това е.
    DA e за големи помещения,хора с пари и.т.н....С трици маймуни,нали.
    Че след педложенията ,кажат...ами то бюджет 1000 лв.
    1000лв....качество...ресивери....8 колони.....
    Бг работа....''Нещо като нож,нещо като цвете,изобщо като нищо на света''
    https://chitanka.info/book/186-nesht...to-tsvete-izob
    Извинявам се ако убивам мечтите на някои...Но,ако желаят могат да си спомнят фразата на бг футболерите:
    ''Продължаваме да мечтаем''.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Колега,аз неслучайно попитах знаетe ли какво е 92 db signal to noise ratio???????????????????
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E...88%D1%83%D0%BC
    Защото в описанията на техниките на колегата само там видях цифрата 92!!!
    Колега бъркаш термините , виждам , че си мераклия но си лаик още
    Sensitivity...........89 dB/2.83 V/m
    Колега,и аз винаги се радвам да срещна истински професионалисти,особено такива с модерни ресивери с врътки.



    sign off
    Че много станаха професионалистите с 12'' woofer-и-горе -долу де(особено кат сънуват),
    към модерните ресивери...92db/89 db,ала бала.
    Явно няма место за мене.


    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 21:39.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #144

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Сигнала е: Hdmi arc от ресийвера до arc na тв. И hdmi от приемника на Виваком до hdmi 1 на ресийвера.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #145

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Място наистина няма за теб, лаик си и не четеш кой какво пише. Специално за теб ще повторя :
    12 инча ми е баса на HI FI колоните вързани за прав стерео усилвател модел 2000 г с врътка
    10 инча ми е суба вързан на ресивъра от подписа с дигитално усилване
    sensitivity e показател за чувствителност на озвучителни тела
    SNR си прочети сам линка за какво е
    Ако си пълнолетен вземи си хвани едно гадже да си губиш времето с него , тука си смешен.
    Приключих с тая тема, който иска да научи нещо да чете тук :
    https://www.head-fi.org/forums/
    В тоя форум пишат хора които работят професионално с музика и нейните носители.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #146

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Сигнала е: Hdmi arc от ресийвера до arc na тв. И hdmi от приемника на Виваком до hdmi 1 на ресийвера.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Не знам дали имаше такава настройка в СТБ на Виваком, но мисля и ресивъра трябва да има настройка за вдигането на нивото на отделен вход ..., което обаче не е много добра идея, защото като смениш канала и следващия е издут става ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #147

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    В тоя форум пишат хора които работят професионално с музика и нейните носители.
    Форумите са за професионалисти(професионалисти пишещи във във форум-нямат си друга работа)!,за кво да чета аз...Ти си ги чети.Аз съм лаик и никъде и никога не съм твърдял друго.Ако разбира се когато стана пълнолетен се надявам да съм слушал малко музика.
    Slusatel сигурно не съм те разбрал.Тъй като един път модерни,един път врътки,един път колони в подписа,после 12'',един път 92 db,после 89 db.И накрая един лаишки въпрос(къв друг от мене)можеш ли да кажеш колко вата ти е усилвателя ,които са си написани в линка който намерих,защото ти не даде друг,както и всичко останало?...
    145w и 40-50-или60% да ми е кеф?just.what еlse?Нали си пълнолетен.
    Ами уточнявай се,кой да ти знае кви техники имаш и какво цитираш.Ванга не знам колко я познават....То не че такива лаици kато мене нещо ще разберат...ама нали виждаш,че има и много професионалисти като тебе...За тях де.
    Извинявам се ,че се стигна до тук,все пак.
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 22:23.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #148

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Ами затова не употребявайте заучени фрази(колони/събуфери....от които са измислили сигурно и с 5'' има-няма).Колко пъти казах ,че качеството на колоната на първо место се вижда по големината на нискочестотния говорител,а не от измислени ''спесификации''.
    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    sign off
    Че много станаха професионалистите с 12'' woofer-и-горе -долу де(особено кат сънуват),
    към модерните ресивери...92db/89 db,ала бала.
    Явно няма место за мене.


    Извинявай, но не те разбрах.. Наистина не искам да се заяждам, но моля те, ако не е проблем, спри да използваш форматиране в отговорите си, защото нещо не е наред в цялата ситуация и тотално се обърквам като започна да те чета.

    Не знам какви "заучени фрази" съм употребител. Просто съм нарекъл нещата, с името, което производителите им са дали.
    И не знам защо си решил, че само размерът на subwoofer-ът е от значение за дълбочината на честотите. Ако беше само размерът, можеш ли да ми кажеш как твоята 12" Cervin Wega пада до 43Hz (-3dB), а моят 10" събвуфер пада до 20Hz (-3dB)?

    За всяко помещение си има подходящо озвучение. Стига с тая мантра, че по-голямото е винаги по-добро, защото не е. Ако сложиш прекалено големи озвучителни тела в прекалено малко помещение и нямаш достатъчно пространство между тях, няма да може да ти се оформи сцената на слушане. Ще чуваш просто звук, който идва от едно място. Нищо лошо ако това ти харесва на теб, но не върви да се опитваш да ни обясняваш как това е всезнаен факт и ние сме едва ли не глупави, че не го разбираме.

    Ето ти и един пример. Тонколона с 6.5" басови говорители. 40см висок букшелф. Според теб не свири. Според измерванията свири в пъти по-добре от твоите колони с 12" бас.

    https://www.kiiaudio.com/electronics.php

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Сигнала е: Hdmi arc от ресийвера до arc na тв. И hdmi от приемника на Виваком до hdmi 1 на ресийвера.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    На моята TV кутийка има допълнителен Volume Control. Виж дали и ти нямаш такова нещо. Ако имаш на дистанционното на кутията на Vivacom бутони за Volume +/- пробвай да го вдигнеш на максимум. Не трябва да имаш толкова голяма разлика между различните входове, че да е осезаема.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #149

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Докрай е усилено от приемника. Разликата е осезаема от другите източници.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #150

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Cable ще ви помоля да преместите споровете си на лични съобщения с мерене на пи..и. Аз съм обикновен неук потребител и не ме интересуват вашите спорове. Благодаря.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе