Страница 18 от 29 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #256

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ненужно и крайно изказване. Това, че ти евентуално смяташ, че чуваш някаква разлика между два продукта, не означава, че имаш по-голямо право да слушаш музика от някой, който не чува или е сметнал, че разликата не си заслужава паричната инвестиция.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #257

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Евентуално пиши по темата, моите уши и пари не те интересуват. Престанете с лични нападки да се занимавате , защото дразвите. По-добре ти напиши твоето мнение как би избрал аудиотехника. Отиваш , гледаш етикета с цената или прослушваш все пак продукта. Някои хора чуват по-добре по принцип, не че са музикални експерти , анатомично имам предвид. Други имат проблем със слуха и да речем от 12 кхц нагоре не чуват нищо. Някой имат по-ниска чувствителност в ниските честоти. Аз говорех за себе си - отивам слушам нещо , което ми е познато и преценявам кое ми звучи НА МЕН . За теб може да се окаже обратното. Това не значи , че аз съм купил нещо по-хубаво от теб. Означава само , че на мен ми е харесало едно на теб друго. Защо трябва да ти обяснявам такива елементарни неща , бавно вдяваш или си природно по - ограничен ?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #258

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Не виждам да съм правил лични нападки. Пари пък изобщо не съм споменавал.

    Аз изобщо не обсъждах това как се избира аудио техника. Аз обсъждах следния твой цитат:

    "Ако не хванеш разлика , продаваш си музикалната колекция. Може и на ушен лекар да отидеш."
    Този пост е редактиран от w00x; 28-05-20 в 18:56.

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #259

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    След 10 дни слушане и сравняване с трилентови 10'' бас колони,колоните които си купих както и chorlavia,МА BRONZE2 за вилата ги оцених,както и още няколко човека доста високо.
    И като видях MA BRONZE 500 за около 1 000 еu ,започнах да се ослушвам дали да сменя и големите.Засега ги няма в ed където очаквам на ''promo'' да са малко над 1 500 лв.Има bronze 6 за 1 100 лв. с доставка,ама ми се иска още малко.
    https://edigital.bg/komplekt-tonkolo...cheren-p691668
    Не ги виждам и никъде в Бг,не ми е известно дали са нов модел или....Ако някой ги вижда,моля за връзка...Също колегата Evlampio може да каже как стоят нещата,дори и на лични,ако не иска тук.

    https://www.monitoraudio.com/en/prod...6g/bronze-500/

    https://heimkino-partner.de/produkte...dlautsprecher/

    Monitor Audio Bronze 500 - Ако може да е малко повече


    https://derbesteklang.de/produkte/mo...io-bronze-500/
    Този пост е редактиран от cable; 04-06-20 в 13:04.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #260

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони


  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #261

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    bronze 6 съм ги намерил на доста места.Аз си предпочитам с по-големия 8'' бас.
    Видях на едно место и bronze500,но още май не са в наличност.Та ще видим.
    https://www.avstore.bg/stoyaschi-ton...ronze-500.html
    Ако бях от по-младите щях да скокна на silver 500,ама сега ми е по-малък мерака и гледам цените и оставям на тях да усетят най-яките жици.
    https://www.avstore.bg/monitor-audio-silver-500.html

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #262

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ти жиците и с бронзето ще ги усетиш, разликата при двете е в средите, при силвъра има отделен говорител за тях, докато при бронзето имаш двулентов букшелф с 8инча бас + още един 8инча срязан на 600хц. в отделни обеми, реално ако са си свършили добре работата също могат да извадят много добри среди, тъй като има доста двулентови букшелфи с 8' драйвър, които представят много добри среди.
    cable одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #263

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Жиците ги казах за да върви приказката.
    Силвъра е ясен,ама цената му е по-друга(значително).Там си има средночестотен и сигурно най-голяма класа на останалите.
    Не ми е ясно защо в другите слагат по няколко еднакви(в bronze6-3бр. 6,5'',а в bronze500-2бр. 8'').а не слагат напр. в серия 500 едни за средни и 8'' един за бас.
    Сигурно има защо!Не се съмнявам ,че хората които ги правят повече от мен знаят какво да сложат.Така че средните не се съмнявам много,че са ги направили.
    Но ми е интересно като изпълнение на какви идеи е основано това....

    Иначе за букшелфи 8'' съм ги гледал,но цената им +200 лв. стойки излиза същата(почти),а и като ги сложиш на стойки,дори и заеманото место няма да е по-малко.Какъв е смисъла тогава?
    https://www.avstore.bg/monitor-audio-silver-100.html

    п.с.Като продължавам да разглеждам,гледам ,че са пуснали и 8'' букшелфи от bronze серията.Цената им също е доста впечатляваща (325Lвидях) и едно ревю ,което е доста ласкаво.Пише,че заради вируса,малко се е забавило пущането им на пазара.Освен това изнасянето на производството в Китай е направило цените много приемливи,за вече познатото качество.За цена до 700 лв. определено ще са интересни.
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...6g/bronze-100/

    https://www.puretheatre.com/monitor-audio-bronze-100/

    https://peteswrite.blogspot.com/2020...iew-first.html
    Този пост е редактиран от cable; 04-06-20 в 21:15.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #264

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Изборът на колони е в пряка корелация с помещението, големи колони искат голямо помещение и пространство около тях, в противен случай не се получава желания резултат и не само това, но и се постига по-лош спрямо малки колони, така че ако имаш картбланш, слагаш големи, като бронзе 500, ако не букшелфи, разбира се с подходящата акустична обработка и малко помещение може да побере големи колони, но това си е един доста сериозен проект.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #265

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Принципно си прав за стаята и колоните.
    Лично мнение,че няма проблем да се сложат подови и в по-малко помещение,но ако се слушат по тихо има вероятност нистина да не се постигнат резултатите,тъй като големия говорител иска мощност да се разтресе(грубо казано).
    От друга страна пък когато ти се слуша нещо по-така,усилваш и си правиш кефа.
    Но тъй като в примера който дадох bronze500 и bronze 100 са с еднакви говорители не знам дали да очаквам този ефект или просто 3 лентовите ще са си по-добри и в двата случая.
    Примера е за тези ,но почти всички фирми използват тази стратегия-в подовите често да слагат по 2-3 еднакви мид-бас говорители.

    п.с. А ако сравняваме подови с 2 или 3бр. 6'' говорители с букшелф 8'' бас тогава какво да очакваме според големината на стаята ,според теб?
    Този пост е редактиран от cable; 05-06-20 в 20:45.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #266

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Големи колони нямат проблем да се слушат тихо, проблемите започват, когато решиш да ги усилиш, просто ще се разбумтят и няма да чуваш това, което е на записа, а ще слушаш резонансите и реверберациите на помещението, тъй като вълните нямат пространството да затихнат.
    Не съм слушал нито един от двата модела, но се предполага, че бронзе 500 и бронзе 100 ще свирят доста сходно в средите и високите, но при първите ще имаш повече фундамент, може да се приеме, че взимайки бронзе 500 си взимаш бронзе 100 + два 8инчови суба.
    Поставянето на повече малки говорители според мен е продиктувано от чисто естетически подбуди, все пак ако искат да постигнат същата излъчвателна площ с един говорител, то колоните ща станат прекалено широки, защото ще трябва да сложат или 10-ка, или 12-ка, но според мен в чисто звуково отношение ползването на повече по-малки говорители вместо един голям има повече недостатъци, аз лично бих предпочел варианта с един голям бас, вместо няколко басчета.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #267

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Мисля,че ''разбумтяването'' не зависи толкова от големината на помещението ,а от акустиката му,разположението на колоните и тяхното качество.Напр. ,ако звука в дълга стая се отразява много пъти в стените ....
    Случвало ми се е два пъти да си тръгна от концерт заради усилването и бумтенето чак до неприятни усещания в тъпанчетата.
    Единия път беше на една известна бг група,но не искам с имена.Явно спортната зала не беше подходяща за напъните им.
    Втория път отидох на концерт на една млада банда в която певец е сина на едни приятели.Още на разгравката(беше в зала с идентични размери-явно проектите по соц, времената са били такива).Та им казах,че юнака който пуска уредбите ги пресилва и се чува зле в залата.Не бяхме говорили на тема музика дотогава с тях и се опитаха да ми обяснят,че рок се слуша силно....
    Нямаше какво да правя освен да се съглася с усмивка.Не бе изминал и половин час и уредбите му изтрещяха и концерта бе прекъснат .
    Въпреки това у нас мога да слушам доста силна музика.
    Поставянето на повече малки говорители според мен е продиктувано от чисто естетически подбуди, все пак ако искат да постигнат същата излъчвателна площ с един говорител, то колоните ща станат прекалено широки, защото ще трябва да сложат или 10-ка, или 12-ка, но според мен в чисто звуково отношение ползването на повече по-малки говорители вместо един голям има повече недостатъци, аз лично бих предпочел варианта с един голям бас, вместо няколко басчета.
    Точно това се опитах да кажа(предположение,разбира се) когато си избирах колоните и говорих със собственика на един от големите магазини за колони,който би трябвало да е наясно с това.
    Той обаче беше категоричен,че не съм прав и не е от естетически съображрния,а поради факта,че големите говорители били много скъпи и затова слагали два-три по-малки.
    Кой е прав не знам.
    Относно препочитанията за един по-голям бас вместо 2-3 по-малки и аз съм на същото мнение.
    Интересна ми се струва само разликата само м/у букшелф и подови с 2 от същите мидбас говорители.
    Слушането по магазини според мен не е голяма опция,защото различни помещения ,усилватели и.т.н.
    Да не говорим ,че след като 10 дни слушам 2 чифта колони на A/B и на много различни песни,при всяка песен разликата е различна.В добавка,че виждам огромна разлика в колоните след предписаното от производителя разсвирване от 70 часа.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #268

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    В много от сегашните модели колони това не са няколко говорителя, а пасивни излъчватели .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #269

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    най-голямото удоволствие е от живата музика - концерти. Там бук шелф няма. Кефа е от голямото звуково налягане - баса "удря" в корема. От много години не съм имал предни колони по-леки от 25 кила едната. Много колони са ми минали през "ушите". Букшелф имам на бюрото, вързани са в компа ми. Не слушам музика силно, защото ако усиля звуковото налягане е толкова голямо , че за 2-3 песни ми става лошо. На тихичко обаче всичко се чува - бас , среди , високи. Това ме кефи. Иначе сватбарската не ми харесва.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #270

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    най-голямото удоволствие е от живата музика - концерти. Там бук шелф няма. Кефа е от голямото звуково налягане - баса "удря" в корема.
    С това съм съгласен въпреки,че както се казва от всяко правило има изключение.

    Не слушам музика силно, защото ако усиля звуковото налягане е толкова голямо , че за 2-3 песни ми става лошо. На тихичко обаче всичко се чува - бас , среди , високи. Това ме кефи. Иначе сватбарската не ми харесва.



    Относно силата всичко е субективно едни слушат.други не.
    Субективно е и това което всеки разбира под силно,за мен силно за други може да е нормално.
    Може би казвам силно,защото ми е приятно да слушам подови колони ,които много хора по презумция смятат,че трябва да свирят силно.
    ....
    друго..
    Струва ми се че когато говорят за големи колони повечето хора мислят,че те свирят силно.Но според мен при еднакво усилване от усилвателя(което си го мисля не от вчера,но сега като си правя директни експерименти също забелязвам силата е почти еднаква.
    Даже ми се струва,че големите колони искат малко повече мощност за да раздвижат добре говорителите,а не толкова за да ти спукат тъпанчетата.
    Това е лично мнение и не съм срещал други мнения по въпроса.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 29 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе