Страница 20 от 29 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 427

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #286

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Суба не може да се сложи къде да е. Не си гледал клипове как се позиционира суб - с голямо лазене по стаята ....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #287

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Знам как се позиционира клип и не съм написал "къде да е", а "навсякъде". Има огромна разлика.
    Колкото и да лазиш по стаята обаче, фронталните тонколоните не можеш да ги преместиш. Това се опитвах да кажа.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #288
    За кухня ~15кв.м. искам да направя система 5.1 само за филми (може само малки ОТ, закачени на стената, имам прекарани кабели), като търся нещо което да ми върши работа в ниския ценови диапзон. Силата не е от значение, качеството е с приемущество, бюджет мин. 900лв., да кажем нещо такова,
    www.avitel-bg.com/onkyo-ht-s3800--5_1ch-home-c , ако имате опит с конкретната система ще се радвам на мнение, идеята е заслужава ли си парите?
    Втори вариант нов ресивър пайнер, сони или онкио ~ 600-700лв., и като начало 2 предни +център- www.avitel-bg.com/dali_zensor_p за още 600лв.
    При ресивъра нямам проблеми (в хола съм с пайнер LX52) в ниския клас ще избера нещо, но при ОТ имам драма, да взема най-евтините Дали Сензор, или всяко стъпало по-нагоре ми е +100лв. Спектор, Обертон 1 до 3- 899лв.-таван за мен.
    Отворен съм и към други предложения, просто при малката стая и идеята за кино струват ли си да дам 2к?

  5. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #289

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Кухня и кино аудио система не се връзват много.
    Но ти си знаеш.
    Вторият вариант, който си решил е доста по-добър от колкото първият, ако търсиш качество. И системата ще може да слушаш музика. DALI ZENSOR, вече не се произвеждат.
    И трудно се намират, защото са до изчерпване на количествата. За 15 м2 един букшелф със 5 или 4.5 инча говорител (Z1 например) е напълно достатъчен за предно ОТ. Стига да се подкрепя от Sub Все още се предлагат Dali Zensor Pico и Pico Vocal, ако искаш да вземеш нещо за минимален бюджет. Важното е поне предната линия да е от една марка и модел. Dali Spektor е на по ниска цена от Oberon. Но е с една идея по бюджетен от Zensor.

    Като вариант също :да вземеш саундбар, ако не искаш да се охарчваш много. И, щом вече имаш готова кино аудио система.
    Този пост е редактиран от tek; 09-06-20 в 19:33.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #290

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    В помещението има хладилник и секция на едната стена, канапе, маса и столове, обичам изчистен дизайн, иначе помещението за готвене - печка, котлони мивка (още 4м2) е отделено с голям барплот на балкона, затова казах кухня с тези размери, по-точно трапезария за хранене.
    Идеята ми е и в това помещение да мога на спокойствие да си пусна някой филм и тихичко, но с многоканален звук да си го гледам, затова инвестицията ще е минимална към ресивър, но за ОТ ми е много тъмна Индия, както се казва, така и така ще давам едни пари, поне да си заслужават малко повече нещата. В този ред на мисли, много ме блазнат и пасват на вкуса и https://www.avstore.bg/monitor-audio-bronze-2.html , както и https://www.whathifi.com/reviews/elac-debut-b52
    Колкото повече чета, нещата стават по-зле, най-вероятно ще взема нещо по усет или първото което ми хареса, Вие от къде пазарувате техниката през интернет,- сигурни сайтове и продавачи в България и чужбина?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #291

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от raiders Виж публикацията
    В помещението има хладилник и секция на едната стена, канапе, маса и столове, обичам изчистен дизайн, иначе помещението за готвене - печка, котлони мивка (още 4м2) е отделено с голям барплот на балкона, затова казах кухня с тези размери, по-точно трапезария за хранене.
    Идеята ми е и в това помещение да мога на спокойствие да си пусна някой филм и тихичко, но с многоканален звук да си го гледам, затова инвестицията ще е минимална към ресивър, но за ОТ ми е много тъмна Индия, както се казва, така и така ще давам едни пари, поне да си заслужават малко повече нещата. В този ред на мисли, много ме блазнат и пасват на вкуса и https://www.avstore.bg/monitor-audio-bronze-2.html , както и https://www.whathifi.com/reviews/elac-debut-b52
    Колкото повече чета, нещата стават по-зле, най-вероятно ще взема нещо по усет или първото което ми хареса, Вие от къде пазарувате техниката през интернет,- сигурни сайтове и продавачи в България и чужбина?
    Цялата концепция на помещението, което се опитваш да оборудваш ми е малко непонятна, затова не мога да коментирам по отношение на съветите.

    Относно магазините:

    https://www.musicworld.bg/bg/home
    https://www.sevenoakssoundandvision.co.uk
    https://www.richersounds.com
    и Техномаркет

    От другъде не съм пазарувал аудио компоненти. Не защото другите са гадни, а просто защото тези са имали това, което съм търсел и е било на най-добра цена.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #292

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Купи си ресивъра докато е на промоция

    https://edigital.bg/usilvateli/yamah...-titan-p595522 иначе цената му е над 800 лв - провери сам


    За ОТ може да огледаш секънд хенд, иначе ще се охарчиш доста.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #293

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Доста прочетох за избора на bookshelf тонколони. Направи ми впечатление ,че една от забележките е липсата на достатъчно бас.
    Прочетох следната препоръка -- Ако искате високоговорители за лавици с бас и без събуфер, трябва да помислите за активни монитори. Ето някои модели със сериозен бас:
    * Behringer Truth B2031A- 8 3/4" woofer, Presonus Eris E8 XT ,ADAM Audio T7V , Kali LP8 или JBL LSR308.
    За някои модели се твърди ,че се свъзват почти със всичко и контролите за оформяне на тона са доста добри.
    Смятате ли ,че активните колони са вариант за приличен бас и да се спести купуването на субуфер . Заигравам се с Serato DJ и Virtual DJ , съвсем любителски .Лесно ли се включват такива активни колони в лаптоп.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #294

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Няма никаква зависимост между това дали една колона е пасивна или активна и нейносто представяне в ниския регистър.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #295

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Изброените от теб активни монитори се съмнявам да имат достатъчно добър бас. Всички са малки и които съм слушал от този тип баса е незадоволителен. Първата съм е слушал за мен е нищо особено. Субуфер за тях е задължителен. При стерео система и големи активни монитори например като Neumann KH 420 не е нужно субуфер. Но такива колони са единици и много скъпи. Но при изграждане на многоканална система с тях се слага субуфер един или два. Да свързването им лесно и корекциите вършат работа.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #296

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Искам да си изясня някои неща.
    1-Активните колони могат ли да се използват като пасивни т.е. имат ли вход ,който елиминира вграденият усилвател.
    2- Ако се подава звук от усилвател или предусилвател ,може ли да се ползват допълнително техните корекции на звук- ниски ,високи или от лаптоп със софтуер включващ еквилайзер.
    3- Може ли да се каже ,че за силата на баса най-голямо значение има размера на woofer -а т.е. ако е 8" ще е осезаемо по- добре от 5".

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #297

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    1. По принцип няма логика да се купуват активни колони и да се ползват като пасивни, но може някои и да имат такъв вход, елиминиращ усилвателя.
    3. Най-общо казано, да, размера на говорителя е определящ за "силата на баса". Виж, качеството, зависи и от други неща.
    Като гледам ще искаш да ползваш тези колони като монитор /слушане от близо/, така че по-добре търси такъв тип колони, които обикновено са активни.
    От тях сериозен бас едва ли ще чуеш. Те не се и проектират да слизат ниско и неслучайно предлагат и събуфери към тях.
    Качествен бас от малки колони е сериозно предизвикателство и се постига в доста висок клас.

  16. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #298

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    1 Не съм виждал активна колона да има директен вход към висоговорител. Няма смисъл от това. Усилвателя е проектиран за този високоговорител и с него ще извадиш най добрия звук.
    2 Звука се подава от предусилвателя и имаш възможност да използваш корекциите на предусилвателя и на колоната ако има такиви.
    3 Написаното от lazarus18 напълно съм съгласен.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    2
    #299

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Димо Желевски Виж публикацията
    Здравейте, напоследък се чудя дали ако upgrade-на старият ми ресивър Yamaha RX-373 (модел на 8 години) ще усетя някаква позитивна разлика в звука. Доста съм доволен честно казано от звукът на текущият доста хубави високи, бас, звукът добре изпълва стаята, но ми се ще да има 4k 60Hz passtrough и възможност да stream-вам музика от телефона и да поддържа новите Dobly atmos, DTS X, въпреки, че не съм ги чувал, но като човек чете постоянно и се зарибява да пробва. Колоните ми са Dali Zensor 7 (5.1). Не търся повече мощност. По ревютата, които гледах препоръчват предимно следните модели:
    Sony STR-DN1080 (по чуждите сайтове много го хвалят, по българските форуми не го тачат)
    Denon X2600H (Казват, че уж бих ОК, но всички казват да се вземе X3500H, но толкова много пари не ми се дават)
    Yamaha RX-A680 (предполагам ще е най-близо до звученето на текущият ми, но като не съм чувал другите и не мога да преценя дали това би било по-добре или по-зле)

    Знаете ли дали има място в София, където може да се чуят различните марки на едно място?

    Благодаря предварително за мненията!
    След няколко месеца чудене в крайна сметка реших да си взема Sony STR-DN1080, въпреки хранилката, която му се сипва. Честно казано бях много скептичен, че ще чуя каквато и да е разлика или и да чуя нещо, то ще е по-лошо, но ... Хора усилвателя е феноменален. Да, не съм слушал другите модели висок клас и не съм ги сравнявал, но в сравнение с Yamaha RX-373 определено е значителен ъпгрейд. Всеки звук се чува много по-ясно, както във високите, така и в ниските честоти, позиционирането на отделните звуци и ефекти е прекрасно. Пуснах си няколко момента от филми и изживяването по-скоро се приближава до това все едно съм на кино. Преди с Yamaha-та всички звучеше много хубаво, усилвателят си е чудесен, но това Сони просто е съвсем друг клас.

    Като недостатъци намирам само в тромавата работа в менютата при първоначалното пускане на ресийвъра, след това е по-добре и това, че поради някаква причина всеки път като се пусне ми пуска Home screen-a, но честно казано на фона на звука, който вади изобщо не ме интересуват тези глупости.

    Благодаря на всички, които ми дадоха мнение и съвет!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #300
    Цитат Първоначално публикувано от raiders Виж публикацията
    За кухня ~15кв.м. искам да направя система 5.1 само за филми (може само малки ОТ, закачени на стената, имам прекарани кабели), като търся нещо което да ми върши работа в ниския ценови диапзон. Силата не е от значение, качеството е с приемущество, бюджет мин. 900лв., да кажем нещо такова,
    www.avitel-bg.com/onkyo-ht-s3800--5_1ch-home-c , ако имате опит с конкретната система ще се радвам на мнение, идеята е заслужава ли си парите?
    Втори вариант нов ресивър пайнер, сони или онкио ~ 600-700лв., и като начало 2 предни +център- www.avitel-bg.com/dali_zensor_p за още 600лв.
    При ресивъра нямам проблеми (в хола съм с пайнер LX52) в ниския клас ще избера нещо, но при ОТ имам драма, да взема най-евтините Дали Сензор, или всяко стъпало по-нагоре ми е +100лв. Спектор, Обертон 1 до 3- 899лв.-таван за мен.
    Отворен съм и към други предложения, просто при малката стая и идеята за кино струват ли си да дам 2к?
    В крайна сметка купих focal chora 806, като начало, сега ги тествам в хола със стария ми pioneer lx52 и съм впечатлен, за размера и теглото си свирят доста приятно и ми харесват.
    За съжаление, както повечето хора, мястот ми е ограничено и ще трябва лявата да е върху секцията, а дясната над вратата на стойка към стената. Хм, само да мога да кача и снимката...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 29 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 09:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 21:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 22:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 12:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе