Резултати от 1 до 6 от общо 6

Motorola Moto G Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Motorola Moto G Проблем

    Здравейте! По принцип не обичам да занимавам другите хора с моите проблеми но тоя път я закърших бая.

    Реших да купя на бащата хубав смартфон и се спрях на Moto G. Хареса ми след като му накачулих всичко което се сетих още се държеше много добре. Не засича върви си плавно харесва ми. Един от минусите му обаче е факта че няма слот за външна памет което същност се оказва сериозен проблем.

    По същество: Като го взех си беше с оригиналния софтуер който няма български език. За това реших да кача гугъл плей едишън рома.
    Български език (system) за Moto G (Страница 1) - Motorola Moto G - Motorola - Android Форум използвах тази статия.
    Преди това се наложи да го root-на и използвах това - Как да root-нем Moto G 4.4.2 (Страница 1) - Motorola Moto G - Motorola - Android Форум

    Всичко беше точно стъпка по стъпка направих всичко и вървеше повече от чудесно! Обаче тия дни телефона ме извести че има ъпдейт - андроид 5.0.1 lollipop. Супер по-нова операционна система - уверих се че батерията ще издържи и натиснах update. И вече нямам телефон...

    След като го пуснах да се ъпдейтва видях че върви сравнително бавно и имам една цигара време. Не съм го гледал какви ги е вършил по време на ъпдейта но предполагам нищо особено. След като се върнах гледам ъпдейтнал се е и седи на логото на google отдолу има едно отворено катинарче и това е. До там мога да стигна като го пусна. Извибрира 1 път показва логото на google с катинара и така седи. Другото което мога да задействам е менюто AP Fastboot Flash Mode (S). Там имам опции Normal power up - не става пак зарежда надписа google с катинара. Има още Recovery от което мога да стигна до Android system recovery меню където имам reboot system now (same sh*t) aplly update from adb (което адб не мога да кача защото компютъра не може да разпознае устройството в тези режими и съответно не мога да кача адб защото също така няма и слот за сд карта) В това меню също има и wipedata/factory reset i wipe chache partition и 2те не доведоха до нищо...

    И така страхотен подарък направих! Сега седя пред компа и изнасилвам google за отговори.

    Някой може ли да ми помогне с идея преди да почна да обикалям gsm сервизите и да давам на някакви полу-професионалисти да ми се обучават на телефона?
    Благодаря Ви предварително за всички идеи! Весели празници!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Motorola Moto G Проблем

    Вкарай го в рекавъри мод и флаш през adb или ако има фирмен софтуер за целта.

    Прочети добре какво е adb shell защото имаш грешно впечатление. Друг път след като си рутнал устройство , не ъпдейтвай преди да махнеш руут-а.

    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2537083

    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2542219

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Отговор: Motorola Moto G Проблем

    Благодаря ти много Стенли!

    Благодарение на твоя пост успях да я докарам до някъде! Успешно инсталирах G Galaxy Nexus ADB Interface което до сега ми се инсталираше само като unknown device! Сега остава да си инсталирам новия 5.0.1 близалка андроид. Ще поразгледам още малко защото ако се окаже че няма български език вътре ще си изям ушите.

    Иначе си прав! Имам грешно впечатление за всичко свързано с андроида. Принципно гледам да съм в крак с технологиите но отскоро започнах да се занимавам с андроид. Предимно защото реших да подарявам смартфони. аз лично си използвам за сега гсм за 30 кинта който ми е даден безплатно от оператора. Но навлизам силно и в новите мобилни устройства. За целта набарах таблет със сим слот и си го базикам редовно. Има още какво да уча - вижда се основни понятия ми обягват за това искам още веднъж да ти благодаря за отвогора наистина ми помогна бая. Благодаря! Поздрави. И весели праници на всички !

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Motorola Moto G Проблем

    Радвам се, че успях да помогна с нещо. Весели празници и ако има нещо пиши.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Motorola Moto G Проблем

    По проблема не мога да помогна обаче една идея като каза, че е малко паметта - едно кабелче usb и можеш да вържеш обикновена usb памет, съответно да прехвърляш там ненужни видеа. Не е идеално решение, ама все пак

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #6

    Отговор: Motorola Moto G Проблем



    back to square one... След като сепробвах и провалих грандиозно замъкнах телефона да му сложат някакъв софтуер да го подкарат. И в момента съм със стоковия андройд 4.4.4. При това се появи нов проблем който преди го нямаше. Като се рестартира екрана премигва. Едно такова наслагване на картини се получава и също така има една черта която върви от горе до долу. Малко след това изчезва това премигване…


    Бих искал да попитам за съвет. Сега докато е със стоков софтуер да пробвам ли да го върна заради това премигване ? (в момента е с отключен буутлоърдър не знам как ще се отрази това на гаранцията.)


    И още бих искал да попитам понеже цялата идея беше да е на български език как да процедирам ? Да сложа G play rom едишъна който е 4.4.4. но е на български или да търся някакъв 5.0… но как да разбера дали е с български език…

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. motorola
    От raycho68 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 12-07-12, 19:16
  2. Проблем с Motorola L7 skins
    От eftimovj във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-06, 19:29
  3. Проблем с Motorola SLVR L7
    От 4a4i във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-06, 17:30
  4. До притежателите на Motorola V3 Razr Black (проблем)
    От aurin във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-06, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе